Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanesét vagy yorkit válasszak?

Havanesét vagy yorkit válasszak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy házba akarok egy kis termetű kutyát ezek közül kettő jött szóba.Havanese meg a Yorki.Szerintetek melyik jobb??
2011. szept. 9. 20:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Az egyik válaszolónak üzenem. Van egy pár fajta amelyik nem hullaktja a szőrét szinte haja van nő egyfolytában pl. Yorksire terrier, Uszkár, Afgán agár meg még van egy pár. Ja és nem idegbeteg kutyák! Ha szaporítótól van véve akkor igen de ha rendez helyről akkor nem idegbeteg!
2011. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%

Tetrokám!

Már bocs, de nem fogok olyan valakivel vitatkozni akinek lila fingja sincs ehhez a témához csak okoskodik!

Bár ha mindenáron hozzá akarsz szólni a témához, ám tedd- oszd az észt csak eszetlen)


Érdekes az én állatorvos barátom sosem csapkodja a homlokát egy újabb yorki láttán. Egyébként meg csak a kötelező oltásokra viszem hozzá, mert nem betegeskedik.

Ugyanis megsúgom neked de csak neked: nem mindegy ám milyen alomból van a kutya (de ez bármelyik fajtára vonatkozik)!


És ha hiszed, ha nem: valóban NEM hullatja a szőrét, még ha két kézzel tépném is, akkor sem jönne ki egy szál sem. Hja hogy te kutyakozmetikusnál láttál yorki szőrt? Hja igen, hát az tudod azért van mert ott vágják a kutyus szőrét ami lehullik a földre- de talán erre magadtól is rájöttél.

2011. szept. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Tinaa0 ***** válasza:
64%
én pekingi palota pincsit választanék:) pici szoba kutya és könnyen tanítható!!!!nem is olyan drága:)
2011. szept. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%

Azért idegbeteg mert nem hagyja magát az utcán mindenkinek megsimogatni? Már bocsánat, de miért kéne egy kutyát teljesen vadidegen embereknek simogatnia? Csak azért miért kis kutya? Egy német juhászt sem simogatsz meg.

Nekem havanesem van, de a yorki is nagyon aranyos. Amúgy szerintem minden kiskutya aranyos, nekem volt nagy termetű kutyám is, azt is imádtam, de a kicsi egészen más.

2011. szept. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
71%
Nekem volt egy Havanézom és most van 3 Yorkim, és az a véleményem hogy a yorki sokkal aranyosabb, kedvesebb és odaadóbb, imádja a gazdáját és mindenhova követi.:))
2011. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%
Én a yorkit ajánlom..én is nemsokára kapok. Az egyik barátnömnek is van yorkija,nagyon okos,szófogadó és egyáltalán nem idegbeteg kutyus. Az a yorki szerintem amelyiket megakarod simogatni az utcán és hozzá sem tudsz nyúlni,az azért viselkedik úgy mert nem volt jól megnevelve...és nem szoktatták hozzá az emberekhez.. :)
2011. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Szerintem Havanesém lesz de még pontosan nem tudok választani mert mindegyik olyan gyönyörű kiskutya :D
2011. szept. 11. 10:41
 18/22 anonim ***** válasza:
64%

Őszinén? Én úgy is nevelem a yorkimat hogy ne engedje magát mindenkinek simogatni... nem agresszív, csak félrehúzódik, eltáncol a kéz elől.

Ha már idegbetegségről beszélünk, az utcánkban van egy nagytestű kutya... hát rá inkább lehetne mondani hogy idegbeteg... ha csak elmegy valaki a kerítés előtt szinte úgy nekiront hogy az ember ösztönösen félreugrik, amíg hallja hogy mész addig ugat eszeveszetten... van hogy egész nap. Érdekes módon az én kicsi yorkim rá se bagózik, elmegy mellette anélkül hogy ránézne. Kérdem én: el lehet ítéleni egy kutyát a mérete és a fajtája miatt? Ha megbízható helyről veszed és rendesen neveled egy kutya sem lesz idegbeteg.

Én is a yorkiról tudom elmondani a véleményemet: tündéri, odaadó, gazdi és játékimádó kiskutyus. Tele van energiával, mindig készen áll a mókázásra, és még a legrosszabb kedvemben is képes mosolyt csalni az arcomra.

Kifejezetten nyugodt, amint látja hogy megyünk aludni ő is szó nélkül megy be az ágyába, és ez így van mióta hazahoztuk :) Soha egyetlen nyikk sem volt éjszaka :)

2011. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 ikszdéé31 ***** válasza:
47%
Tetro!!!!!iszonyat, h téged mennyire félre informáltak....te semmit sem tudsz ezekről a kutyákról, a havanese egy csodás kutya, nekem is a van, még sosem volt beteg, egészséges, és még véletlenül sem hullatja a szőrét....szóval kérdező, bátran ajánlom neked a havanese kutyst, az enyém rendkívül okos, és engedelmes. Hihetetlen gyorsan meg tudod tanitani bármire!!! Jah és nagyon ritkán ugat.
2011. nov. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Okéé köszi mindenkinek sztem Havanesém lesz de azon is gondolkozok hogy menhelyről hozatok egy keveréket nem tom...
2011. dec. 1. 19:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!