Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tűzijátékot élt már át valaki...

Tűzijátékot élt már át valaki kutyával, premier plánban?

Figyelt kérdés

Ma sikerült egy tűzijátékot szemtől szemben átélni, nem kívánom senkinek. (nem szerepelt a programlistán, senki sem tudott a meglepiről)


Amikor ilyen kényszerhelyzet adódik fatális véletlenből, (ha előre tudok róla, evidens, hogy otthon maradunk, de 200 méterrel errébb is elkaphatott volna a tűzijáték, séta közben) hogyan kell a nagykönyvek, illetve a tapasztalatok szerint úgy cselekedni, hogy lehetőleg ne maradjon rosszabb emléke annál, mint ami volt eddig a tűzijátéktól?


A kutyák, macskák, lovak 99%-a fél ilyenkor, csak az nem amelyik süket.


2011. szept. 10. 00:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
igen. Átéltem már ilyet régebben egy aig20. ai rendezvényen, ahol ott volt a kuzyám is. Mivel ő nem készült, így az első fellőtt rakéta meglepte ahogy sivított vagymi, de nem félt, aztán a többi nem érdekelte, lefeküdt a pad mellé, és figyelte az embereket. / egy argentín dog, cane corzo keverék volt/
2011. szept. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Nekem lövésfélő lett:((((
2011. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen. Van egy gazdak szomszédunk aki otthon szilveszterezik....

És a kutyáimat nem különösebben hatotta meg. Én jobban féltem hogy a fánkat felgyújtja a műsör, ugyanis oda lőtte -.- Másrészről viszont jó nevelésre, minden szilveszterkor kimegyünk és megnézzük.

2011. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*gazdag
2011. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Aug 20-án elbújt a szekrénybe, de ez nekem is váratlan volt. Előző kutyánk is félt eleinte, aztán beleunt (akkoriban szabad volt a petárdázás) és nem hatódott meg szilveszterkor sem, kiállt az udvar közepére és megugatta, igaz ő nem 20 méterről, hanem 2km-ről kapta a műsort.
2011. szept. 10. 11:22
 6/16 anonim ***** válasza:

Igen velem is volt ilyen. TÖbb tüzijátkot is végig néztünk már együtt..Mindenki kérdezte,hogy süket-e a kutya vagy mi?

Nemtudom én,se. Leül/lefekszik és nézi vagy alszik.

Vadászkutya keverék,de a hallásával minden oké,kicsinek az első tűzijátéknál elmentünk otthonról (messze a tűzijátéktól) egy mezőre,ahol lehetett látni is meg hallani is,de messze voltunk és végig simogattam meg játszottam vele meg jutalomfalatot adtam 15 percig (amíg a tűzijáték) ment. Azóta semmi gond. De ilyenkor nem tudom mit lehet tenni,talán kimenni ügye a tömegből és nyugtatni,simogatni elterelni a figyelmét!

2011. szept. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ááá, lemenni? képtelenség, mintha háborúba estél volna. Ahogy tudtam elmenekültünk, de nem akartam ész nélkül, hogy hazáig meg se álljunk. Leültünk egy nyugis helyen, persze ott is mindent lehetett hallani és kivártuk, nyugtatgattam ahogy tudtam, de a menekülési ösztöne sokkal erősebb. Majd visszamegyek vele ugyanoda és megnézem a viselkedését, hogy a hely, vagy a zaj maradt-e meg benne. (a robbanás tuti, de az eddig is benne volt, a hangos zenétől, embertömegtől viszont nem félt)
2011. szept. 10. 12:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor még szerencsésen is 'túléltétek' az egészet:)
2011. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az én kutyám csak akkor fél (tűzijátéktól, vihartól, ilyesmitől), ha nem vagyok vele. Ha itt van mellettem, akkor megnyugszik, ha látja, hogy nyugodt vagyok, elfogadja, hogy nem kell félni és már alszik is érdektelenül. :)

Sokat számít az is szerintem, hogy Te mit gondolsz. Ha érdektelen vagy, mintha nem is lenne tűzijáték, akkor a kutya is akként reagál - persze ha te vagy a falkavezér.


Egyébként meg szerintem egész jól túléltétek az esetet, ügyesek voltatok! :)

2011. szept. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Még a jövő zenéje miben hagyott maradandó nyomot. Eddig nem félt se a tömegtől, se a hangos tűzoltózenekartól ami ugyanúgy (értelmetlenül) bummbumverős stílusú mint a tüzijáték.
2011. szept. 11. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!