Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tűzijátékot élt már át valaki...

Tűzijátékot élt már át valaki kutyával, premier plánban?

Figyelt kérdés

Ma sikerült egy tűzijátékot szemtől szemben átélni, nem kívánom senkinek. (nem szerepelt a programlistán, senki sem tudott a meglepiről)


Amikor ilyen kényszerhelyzet adódik fatális véletlenből, (ha előre tudok róla, evidens, hogy otthon maradunk, de 200 méterrel errébb is elkaphatott volna a tűzijáték, séta közben) hogyan kell a nagykönyvek, illetve a tapasztalatok szerint úgy cselekedni, hogy lehetőleg ne maradjon rosszabb emléke annál, mint ami volt eddig a tűzijátéktól?


A kutyák, macskák, lovak 99%-a fél ilyenkor, csak az nem amelyik süket.


2011. szept. 10. 00:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
N e tedd ki felesleges stressznek. Kerüljétek ezután !
2011. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hát épp ez volt a baj, hogy az ilyet nem lehet elkerülni, olyan mint a baleset. Volt már félős kutyám, amikor csak azt lesi mikor honnan támadhatnak, nincs az a kolbász amivel meg tudod nyugtatni, még ha nagyon éhes akkor sem fog rád figyelni.


Rohadt szemét geczik mellettem is robbantottak már petárdát, tudom milyen érzés.

2011. szept. 11. 19:58
 13/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Volt egy kutyám, aki mellé kölyökkorában ledobtak egy petárdát. Évekig stresszelt szilveszterkor.

Terápiás célzattal egyszer augusztus 20-án kimentünk a Margit-szigetre három másik kutya társaságában.

Egy darabig reszketett és az ölembe akart mászni, aztán egyszer csak bekattant neki, hogy a többi kutya is nézi a fényeket és nem fél tőle. Ettől kezdve gondolom ciki lett volna neki reszketni, és ő is betársult a bámészkodásba. Többé nem volt probléma a petárdázás vagy a tüzijáték.

2011. szept. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer ránk is dobtak egy petárdát. Én majd' meghaltam, mikor elült a füst, látom a kutya csak sétál tovább ahogy előtte. Na mondom... xD Szerencsés vagyok (meg persze tudatos).
2011. szept. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az enyém akkor is nyugodtan sétál és szaglászik tovább, ha 10 méterre petárdáznak tőlünk.

Egyébként ilyenkor nem nyugtatgatni kell, mert azt dicséretnek veszi.

2011. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Első dolgom az volt, de ott mindenki menekült, embereket is váratlanul ért. Muszáj volt arrébb menni. Úgy látom, hogy most fél a zajoktól, távoli ostor, valami fa összütése stb. Eddig én se figyeltem fel ezekre a hangokra, de hihetetlenül sok van a környezetben. Annyira nem félős, csak ha rájön, akkor hisztizik és húz mint a traktor. miután lenyugszik (pár perc) mintha mi sem történt volna.


Este inkább nem sétálok vele egy ideig, és otthon szoktatom vissza csillagszóróval, gyertyával, (később ezek "repkedni" fognak) különféle hangok keltésével, olyanokkal amiktől észrevettem, hogy megijed. Ketyerével és jutival, mint az engedelmességin.

2011. szept. 14. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!