Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg vadászni?

Hogyan tanítsam meg vadászni?

Figyelt kérdés
1,5 éves beagle szuka kutyám van. Az udvarunkban megjelentek a patkányok de ahelyett hogy vadászna vagy kergetné, jobb esetben csak nézi őket.(rossz esetben tudomást se vesz róluk és inkább ez a gyakori eset) Kérdésem szerintetek meg lehet tanítani vadászni? és ha igen hogyan kezdjek hozzá? Válaszokat köszönöm
2011. szept. 10. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát vagy vidd el kutyaiskolába de nem sok rá az esély. De egy ilyen kutyában vagy benne van a vadász vér vagy nincsen. Ha nincsen akkor nem sok esély van rá. Nekem a Foxterrierem pl. az egeret nem fogja de ha róka jön be az udvarra azt megtépi. A tacskóm meg csak az egérre és patkányra van secializálódva. Szóval ezt kutya válogatja. De mivel a Beglevel főként nyúlra vadásztak szerinbtem a patkányt ezért nem szívleli.....
2011. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha ennyire nem érdekli az már eleve nagy baj hisz vadász kutya:S igy nem hiszem h meglehet tanitani
2011. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tarts macskát, az megfogja.
2011. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok


ja azt ki hagytam hogy nem sok rá az esély mivel azért valami érdeklődést kéne mutatni íránta pl. kergeti vagy valami ha nem s öli meg mert vadászkutya. a Foxterrier pl. ahogy írtam nem öli meg az egeret vagy a patkányt de ha megérzi a szagot addig keresi még meg nem találja és ha megvan akkor a tacsi végzi a piszkos munkát!

2011. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy az elején még szaglászott utánuk, meg kergette őket, de most már nem érdekli...Én is arra gondoltam hogy mivel nyúlra vadásztak vele, a patkány kisebb nem érdekli úgy...Azért köszi és ha valakinek van ötlete írjon
2011. szept. 10. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában vagy azzal, a kutyád fajtája mire is teremtődött?

Olyasmit vársz el tőle, amire nem alkalmas.

2011. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt a fajtát nem rágcsálóvadászatra tenyésztették, ezért nem csoda, hogy nem érdekli őt. A terrierek, tacskók alkalmasak erre a feladatra, de a kopók nem.

Szerezz be egy felnőtt macskát a menhelyről, az a leghatásosabb ellenük.

2011. szept. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

21:40

Az utcában rajta kívül van 5 beagle...Ők megfognak egeret,patkányt,macskát...Gondoltam akkor talán az enyém is képes lehet rá,de mint írtam én is gondoltam hogy azért nem érdekli mivel nyúlra van "programozva"...

2011. szept. 10. 23:04
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Lehet, hogy valamelyik patkány megharapta és most már azért nem kergeti.
2011. szept. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!