Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar a tenyésztő kutyád...

Nem akar a tenyésztő kutyád adni amiért nem tervezem kutyasuliba vinni, ez miért baj?

Figyelt kérdés
7 éve kutyázom aktívan, a jelenlegi kutyámmal, aki menhelyről van sem jártam kutyasuliba, és félősen, bizalmatlanul érkezett hozzám. Mindent én tanítottam meg neki magamtól, és teljesen jól működik a drágám kutyák közt, társaságban... tehát nem értem ezt :(. Nagyon abból a kennelből szeretnék, mert az egyik szukájuk nagy kedvencem, és megfogadtam, ha TK-s kutyát veszek, akkor csak is innét. De azt mondta, hogy ha nem viszem kutyasuliba, akkor nem ad. Egyébként egy tervu lenne.
2011. szept. 14. 10:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Jó azért ne essünk már túlzásokba. Ha a tenyésztő azt várja, hogy még arról is beszámoljon neki, hogy a kutya mikor pisilt, akkor adja társtulajdonba. De az, hogy elteszi az árát, és még utána is bizonygatni kelljen neki, hogy napi szinten ezt-meg azt csinálta a kutya, azért vicc.

Leendő gazdi "egy kutyát képzett csak ki". ééééés? Valószinű, hogy van türelme, fordit rá időt, és energiát, hogy megismerje a kutyáját. Miért ne lehetne neki egy uj fajta kutyája? Minden kutyaiskola annyira patent, hogy segitenek ha gond van? Én nem hiszem.

Ird meg, milyen célra szeretnéd a kutyust, miért pont ezt a fajtát, és elmondod , hogy milyen "jövőt" szánsz neki. Ő ugyis bele fogja irni a szerződésbe, hogy nem megfelelő tartás, és foglalkozás esetén, a kutyát jogosult visszavenni, meg, hogy előre megbeszélt időpontban meglátogatni. Aztán az is lehet, hogy nem Magyarországra akarja eladni, hanem inkább külföldre, azért rázott le.


Bár nekem minden gazdijelöltem ilyen ambiciózus lenne mint Te.!

2011. szept. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Előző: ki írta, hogy állandó jelleggel, minden nap? De az általam ismert tenyésztők bizony nagyon örülnek, ha néha beszámolót kapnak az általuk eladott kutyáról, sok gazdi fórumozik is legalább alkalomadtán, és külön öröm, ha agility-n, dd-en, terelőversenyeken, vagy kiállításon is részt vesznek a kutyussal. Igaz, ők mudisok, de mindkét fajtát hasonló célra tenyésztették ki, aktív munkakutyák. Én konkrétan fórumozok és privátban is levelezek a kiszemelt tenyésztővel, leírtam az eddigi kutyás tapasztalataimat és hogy miért szeretnék mudit (kb. ugyanazért, mint te tervut), érdeklődöm, hogy fejlődnek a kicsik, és a tenyésztő nagyon örül ennek, képeket hoz, mesél a szülőkről stb. Szinte nem telik el nap, hogy ne váltanánk több levelet, még ha csak pár szó, sor is az. Pedig még csak egy hónap múlva lehet elhozni őket. Szóval tapasztalasztalatból írtam, lehet, hogy nem ez a jó módja bebizonyítani, hogy jó gazda leszel (akkor mi?), de nekem bevált :)
2011. szept. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Egyébként külfödli tenyésztőröl van szó, így nem hiszem, hogy a netboardon megtalálnám, a vidit meg berakom ide este :).
2011. szept. 15. 11:22
 24/31 A kérdező kommentje:

NA akit érdekel ő az én 10 éves kis menhelyi keverék kutyusom, Tóbiás :)

[link]

2011. szept. 15. 12:13
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

a fajtamentős vagyok...

HÁT NAGYON ÉDES, ÜGYESEK VAGYTOK!!! GRATULÁLOK! :)

és nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezek után mit mond a tenyésztő, mindenképp írd meg!

2011. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Látom Silvia Trkmanon nevelkedtél :o)) Király!! Grat!
2011. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
igen egyike a példaképeimnek, nagyon tetszik amit a kutyáival csinál:)
2011. szept. 15. 14:11
 28/31 anonim ***** válasza:

ma 11:22

Na, így már más a gyerek fekvése...

Sok külföldi tenyésztő nem képes a szemedbe mondani, hogy magyarnak nem ad kutyát. Főleg, ha ismert tenyészet, akkor az is kizáró ok lehet, hogy Te csak egy nevenincs kutyás vagy.

2011. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyesek vagytok! Bár nekem is ilyen gazdijelöltjeim lennének! Border colliet nem akarsz véletlenül?:) A dog dancinget nem akarjátok kipróbálni? Nektek az is jól menne!

Ja, egy tanács: ha mindenáron egy bizonyos helyről szeretnél kutyát, akkor ígérj meg mindent, amit csak akarnak! Ha a tenyésztő elad egy kutyát, utána már nem fog számon kérni tőled semmit! Max. pár fényképet!

2011. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
22%
eleinte vidd kutyasuliba mondjuk az első 1 héten miután megvetted, majd állj le a kutyasulival. ha megkérdezi hogy képzeled mond azt, hogy már a TE kutyád és azt csinálsz vele amit csak AKARSZ... :P
2011. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!