Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar a tenyésztő kutyád...

Nem akar a tenyésztő kutyád adni amiért nem tervezem kutyasuliba vinni, ez miért baj?

Figyelt kérdés
7 éve kutyázom aktívan, a jelenlegi kutyámmal, aki menhelyről van sem jártam kutyasuliba, és félősen, bizalmatlanul érkezett hozzám. Mindent én tanítottam meg neki magamtól, és teljesen jól működik a drágám kutyák közt, társaságban... tehát nem értem ezt :(. Nagyon abból a kennelből szeretnék, mert az egyik szukájuk nagy kedvencem, és megfogadtam, ha TK-s kutyát veszek, akkor csak is innét. De azt mondta, hogy ha nem viszem kutyasuliba, akkor nem ad. Egyébként egy tervu lenne.
2011. szept. 14. 10:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
14%
Na én már azért sem vásárolnék onnan kutyát. Mocskos neki a te pénzed? vagy ő nem pénzből él? mi köze hozzá h viszed-e kutyasuliba? gondolom ismerőse a tulaj és kell a kuncsaft.. nem kínozni vinnéd a kutyát, hanem szeretnéd és tanítanád..
2011. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk én ezeket nem mondtam el neki"


Akkor meg miért csodálkozol? Persze, hogy meg akar róla győződni, hogy jó helyre kerül-e a kutyája! Te meg ahelyett, hogy személyesen megbeszélnéd vele nyíltan és őszintén a körülményeket, elmondanád, hogy mit tusz számára biztosítani, ahelyett kerülőutakat keresel a háta mögött, hogy miként lehetne mégis tőle egy kutyád? Úgy lehetne, ha elmész hozzá, beszélgettek és találtok közös nevezőt. Biztos vagyok benne, hogy meg tudtok egyezni, de ehhez beszélgetnetek kell egymással, és nem itt velünk!

2011. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy tenyésztő nem tud semmi másra támaszkodni h a nála született kölykök életét "bebiztosítsa" csak arra amit eladáskor szerződésben rögzítenek. Nem lehet elvárni senkitől, h vadidegenekben "hellora" megbízzon. Pláne ha már volt (esetleg nem egy) rossz tapasztalata, és emiatt a kiskutya szívott. Messziről jött ember ugye azt mond amit akar. Bizonyítanod kell. Ez ilyen. Pontosabban ilyen is lehet.
2011. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék a tenyésztő, és nekem ezeket igy elmondanád, biztos javasolnék egy személyes találkozást, és szivesen megnézném a kutyád videoit (ha van). Ő szeretné a legjobb helyen tudni a kölyköt, elvágva annak a lehetőségét, hogy jobb esetben visszakerül hozzá 1 évesen, tönkretéve a kiskutya.
2011. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki mindezt. Most csak annyit tud, hogy valahová vidékre vennélegy kutyát.És egy tervueren munkakutya, megbolondulna kennelben vagy kikötve. ezért nem akart neked adni. Beszélj vele,küldj fotókat filmeket.
2011. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőekkel egyetértek! Mivel nem tud rólad a tenyésztő semmi biztosat, hiszen nem meséltél neki a körülményekről, így nem tudhat rólad, a terveidről semmit. Innen is lehet látni, hogy jó tenyésztő, nem a pénz érdekli, hanem az, hogy jó helyre adja el a kiskutyákat! Legyél vele olyan őszinte, mint itt velünk, ne félj, azért nem fog téged elítélni, mert "Isten háta mögötti helyen" laksz.


Küldj neki képeket, videót a kutyáidról, meséld el neki, miért ezt a fajtát választottad, hogy elsősorban a munkakészsége miatt, mert biztos érte már őt rossz tapasztalat, hogy a kutyáját a szép külleme miatt vitte el egy alkalmatlan gazdi, aztán rájött, hogy bizony ez munkakutya... Ha leírsz neki mindent őszintén, és biztosítod, hogy a kutya jó helyen lesz nálad, hiszen az öreget sem dobtátok el magatoktól, csak éppen a korához mérten foglalkoztatjátok, akkor sok eredményt érsz el!


Azt is javaslom még, hogy regisztrálj be a netboard.hu-ra, és iratkozz fel a Kutya csoportba! Így már tudsz írni a tervuerenes topicba, ahol a tenyésztőd is valószínűleg jelen van.


A tenyésztő és szaporító között az a legnagyobb különbség, hogy a tenyésztőt neked kell meggyőznöd arról, adjon el neked kiskutyát, esetleg másik kennelt is javasol, míg a szaporító téged győzköd, hogy ennél jobb kutyád az életben nem lesz ilyen áron, a többieknél ugyanez van csak drágábban, stb.


És még egy aranyszabály: az árára csak a legvégén szabad rákérdezni, mikor már minden sínen van!


Sok sikert, majd számolj be az eredményről!

2011. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Rendben megfogadom a tanácsokat nagyon köszönöm :). Az igazat megvallva kezdetben sem nagyon tudtam mit írjak a levelembe, de kaptam most egy csomó kiinduló pontot, és már meg is kértem a bátyámat, hogy majd csináljon rólunk a kutyámmal videót, amit majd elküldök a tenyésztőnek :).
2011. szept. 14. 15:47
 18/31 anonim ***** válasza:
Ha én lennék a tenyésztő helyében, az lenne a problémám, hogy mi van ha nem működik a dolog? Akkor nem vagy bebiztosítva. Mert jó, felneveltél egy kutyát, de az még semmi. Lehet hogy csak szerencséd volt és egy másik egyéniséggel nem bírnál. És ha baj van akkor még segítésget sem tudnál kérni mert nincs egy rendes kutyaiskola. A másik az, hogy a tenyésztő azért tenyészt, hogy nemesítse a fajtát és ha elad valahova a világ végére egy kutyát akkor az nem nagyon fog mejelenni a kutyás életben. Persze ha tudja a többi infót, akkor lehet megváltozik a véleménye.
2011. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ugyan minek kötelező egy tervuerennek az iskola,ha a napi foglalkozást, törődést, mozgatást megkapná? Munkavonalból választottál? Mert ma ezek a kutyák az agility pályán és a nyáj mellett fordulnak max elő.

Vagy a szülők munkavizsgásak? Milyen iskolát akar a tenyésztő? Tükör módszerest? Vagy az általánost?

2011. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Egy előttem író adott még egy tanácsot, amit érdemes megfogadni, a levélbe is leírni: Mégpedig azt, hogy versenyeken is indulnál vele, és folyamatosan beszámolnál neki a fejlődéséről, képekkel, videókkal is! Itt-ott kiállításon is megmutatnád Őt, még ha annyira nem is a te világod. A netboard fórumot meg tényleg ajánlom, jó kis közösség van ott, már most nekiállhatsz ismerkedni, és ott mindig értesülhetsz az aktuális rendezvényekről, legyen az verseny vagy csak a fajta rajongóinak találkozója!

Majd írd meg, kérlek, mi lett! A videót is belinkelheted :)

2011. szept. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!