Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Nemsokára megszületik a kisbabám és a tesómmal egy nagyobb lakásba költözünk, ami kicsit messzebb lesz a mostani iskolájától. Van egy kutyusunk, nagyon-nagyon szeretem őt és én foglalkozom vele állandóan. Na és az a helyzet, hogy a baba mellett nem sok mindenre lesz időm, főleg az elején és a hugom kijelentette, hogy ő nem fog korábban kelni azért, hogy megsétáltassa a kutyát és este sem akar ezzel foglalkozni. Semmiképp nem akarom a kutyát sem elajándékozni, sem menhelyre adni, sem kidobni. Ózdról hoztam a gyepiről meert elakarták altatni. Nem fogok neki csalódást okozni. De mégis, hogy vegyem rá a testvéremet, hogy legalább ebbe segítsen be? Nem kérek sokat, de ezt sem akarja vállalni.

Köszi előre is a segítséget. :)


2011. szept. 19. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
az első 2 hét után úgyis mész majd a babával minden nap sétálni,akkor viheted a kutyát is.
2011. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az én öcsém is ilyen, iszonyatosan önző, egész nap bömböl a zene, hatalmas házfelújításban vagyunk, mindenki kiveszi a részét a munkából kivéve őt, közben én a 4 kutyát is 2-3 órás sétákra viszem úgy, hogy lány létemre egész nap flexezek meg barkácsolok és csillagokat látok a fáradtságtól...

+ hétvégente kutyasuli...


sajnos, én semmivel nem tudom rávenni, hogy segítsen...


iszonyatosan bunkó, visszabeszél stb...

most 19 éves.

szerintem most van a kamaszkora csúcsán.


nem tudom, a húgod mennyi idős, nála is ez lehet a gond?...

amúgy üzenem neki, hogy kifejezetten jót tesz neki is, ha korábban kel, én világ életemben nagy alvó voltam, de amikor a városban éltem az első kutyámmal és hajnal 5-kor mentem vele Vérmezőre sétálni, utána egész nap sokkal frissebb és összeszedettebb voltam!

2011. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Hát 2 hetesen azért még nem vinném egyszerre a kutyával, főleg, hogy 2 hetesen még nem lehet vele órákig lenn lenni sajnos. De ezért köszi. Kedves Második! 15 éves a tesóm, hát majd megmondom neki amit tanácsoltál! Remélem jobb belátásra tér. Ő is szereti a kutyát, de az otthoni simi-siminél többet nem nagyon akar érte tenni. :/:/
2011. szept. 19. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem segítség, ha otthon marad a babáddal amíg te kutyát sétáltatsz? Gondolom eleinte ez nem annyira megoldható, de később hátha. Nem volt még gyerekem, úgyhogy ha ez hülyeség, akkor bocs.

Esetleg valamelyik kutyást a környéketeken nem tudod megkérni, hogy kicsit segítsen? Ha úgyis viszi a sajátját, felugorhat a tiédért is.

2011. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sehogy sem megy, kénytelen leszel a kisbabát Rábízni, hogy figyeljen rá, amíg Te leszaladsz a kutyussal reggel. Mert gondolom kényelmesebb neki az ágyból hallgatni hogy sír-e a kicsi, mint felöltözni és sétálni a kutyussal. Megoldható, csak szervezd meg ügyesen. Délután meg estefelé még a babát is viheted majd. :) Ha sehogy nem megy, kérj meg egy szomszédot, ismerős, barátot, akár kis pénzért is, h pár hétig segítsen be kicsit. Ennyit megérdemel a kutyi is és mégsem szenved hiányt! :) Ügyesen!
2011. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok a családi helyzetedben kutakodni, de nem nagyon látom a képben az apukát, vagy a nagymamákat.. én elsőnek rájuk gondoltam volna, hogy, amíg kialakítunk a babával egy rutint, addig vigyázzanak a kutyusra, utána természetesen visszaköltözne, de ez az egy hónap nem a világ.


Ha ők nem játszanak szerepet, akkor a húgoddal nem tudtok kompromisszumot kötni? Felnőttesen elintézve a dolgot, csúnya szóval: lefizetném:)Egy hónapig minden napi sétáért kapna egy kis zsebpénzt. Egyrészről igazad van, hogy önzetlenül kellene segítenie, nekem eszembe sem jutna, hogy ilyen esetben ne vállalnám át a kutyát, de abban a huginak van igaza, hogy nem ő akart kutyát, sem gyereket, mindkettő a Te felelősséged.

Drukkolok, hogy megoldódjon!

2011. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam: nincs a családban más felnőtt, aki tudna segíteni? Még ha nem is lakik veletek, de apuka, anyuka, férj, barát, anyós, após... valaki csak szereti a kutyát annyira, hogy néha megsétáltassa. Vagy nem?
2011. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!