Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni hogy egy...

Honnan lehet tudni hogy egy fajtatiszta kutya mennyibe kerül mert én eddig egyetlen kennelben sem láttam árat kiírva?

Figyelt kérdés
Nem az hogy olcsójános vagyok,de Tk-es kutyáknak elég borsos az áruk.
2011. szept. 19. 11:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mert ahol keverék kutyák születnek, ott az esetek nagy részében úgy ámblokk leszarják a kutyákat, nemhogy azt, hogy hová kerülnek a kölykök.

A tenyésztő pedig azért alapos, mert nem akarja, hogy a pénzéhes, gerinctelen szaporítók kezébe kerüljön a kutyája. És én ezt meg is értem, még akkor is, ha tényleg borzalmasan sokba kerül 1-1 fajtatiszta kutya.

2011. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi ebben a bonyolult, nekem elég egyszerűen zajlott a dolog: Felhívtam őket, hogy már régóta szeretnék ilyen kutyát, látom a honlapjukon, hogy most vanank kicsik. Nekem egyelőre még nem aktuális a dolog, nem akarom elkapkodni sem, a pénz sincs meg rá, de szívesen elmennék hozzájuk ismerkedni, találkozni velük és a kutyákkal, beszélgetni, mellesleg egy körülbelüli árat mondjanak már, hogy mégis tudjam, hogy mennyit kell havonta félretennem. És megmondták. És szívesen fogadtak, 3 órán át tömték a fejembe a tudást, és egy év múlva lett is tőlük egy kiskutyám. Ha neked sem most rögtön kell, akkor ár nélül is ki tudod választani azt a néhány kennelt, ami szóbajöhet, majd szépen a legszimpatikusabbtól kezdve fel lehet őket hívni telefonon. Ha azt érzik, hogy a legolcsóbbra hajtassz, azt pesze senki sem veszi jónéven, de ha megmondod, hogy nem vagy tisztában az árakkal, és nem mindegy hogyan osztod a pénzedet, abból nem lehet baj! Egyébként szerintem nagy árkülönbség nincs a kennelek között, egy átlagos fajta átlagos párosításból 100-150 ezer forint. Vannak drágább fajták, vannak olyan kennelek, akik főként nyugatra adják el a kicsiket, vannak extra párosítások ezek lehetnek jóval drágábbak is, de ha nem a szélsőségekben gondolkozol, akkor nagyjából ennyiből megúszod.
2011. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi,de még ez is elég húzós sajnos..olyan 80-100-re gondoltam maximum
2011. szept. 19. 14:02
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem 80-100 között már lehet venni tenyésztőtől kutyát, ha csak nem valami nagyon ritka fajtáról van szó.

Kennel és kennel között is vannak különbségek, de ez elsősorban már attól függ, hogy milyen kiállításokon milyen helyezéseket értek el a kutyákkal.

Nem tudom milyen célra keresel kutyát, de ha csak "hobbi", akkor biztosan találsz olyat, ahonnan "jófajta" kutyát kapnál:)

Megkérdezhetem, hogy milyen kutyát szeretnél?

2011. szept. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha van rá 100, akkor pár hónapig kell csak gyűjteni, hogy összejöjjön a 150. Lehet, hogy amúgy sincs most kiskutyájuk. De amíg nem mondod meg milyen fajta, addig nem tudunk közelebbit mondani.
2011. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Akiteki ***** válasza:

Azért nincs felírva, mert nem mindenkinek ugyanannyi.

Ha valaki hobbyra szeretné és vállalja, hogy ivartalanítja, akkor ő biztosan nagyon szeretne egy ilyen kutyát, engedek az árból, hiszen az ivartalanítás is pénzbe fog kerülni.

Ha valaki viszont hajlandó kifizetni a teljes árát, az biztosan ért a fajtához és azért keres minőségi kutyát, mert nyerni szeretne a kiállításon.

És igenis visszautasítja az ember azokat is, akik beállítanak és leteszik az 1200 eurot az asztalra, ha nekem nem szimpatikus. Annak nincs értelme, hogy fél vagy egy év múlva vissza kelljen vennem a kutyát, mert nem megfelelően tartják. Ugyanígy elküldöm a kereskedőket és azokat, akik sopánkodnak, hogy lehet már 10 ezerért is kapni.

2011. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha ennyire borsos az áruk, akkor hozz menhelyről kutyust! Mert aki szereti a kutyusokat, az mindegyiket szereti!!! Nekem is keverék kutyusom van, most 8 hetes, nem telt bele 1 óra, kisgyerektől öregig mindenki őt dícsérte,mert gyönyörű szép, mellesleg nagyon okos!!!
2011. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!