Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen? Se vele se...

Létezik ilyen? Se vele se nélküle szerű?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nem bírom elviselni a kutyákat de közben meg úgy vágyom egyre!

Nehéz ezt így leírni és gondolom majd jönnek a leszóló hozzászólások de érdekel hogy ez mitől lehet!


Nem tudom elviselni hogy ok nélkül nyalogatnak,hogy hullik a szőrük és csupa szőr az ágy a ruha hogy akkor is jön utánam ha én nem akarom...de közben meg meglátok egy kis szőrcsomót és majd meghalok érte!

Próbálkoztam már nagytestű kutyával de sehogy sem értettünk közös nyelvet!

Nem vagyok rendmániás de igényem van arra hogy ne legyen szét a lakásom,hogy mikor haza jövök ne a szétzilált ágy és a nyálfoltos padló várjon!

Az a dolog hogy le kell vinni -30 fokba meg +40be nem taszít!Sőt...legalább kimozdít és motivál a mozgásra!

Van jó pár barátomnak kutyája és olyan egyszerűnek tűnik de nekem nem jön össze!Létezik hogy én vagyok a túl rigolyás,temperamentumos egy kutyához vagy csak meg kéne keresnek a megfelelő fajtát?

Természetesen elfogadom azt a választ is hogy nekem nem való kutyus,csak kérlek benneteket hogy normális kereteken belül és indokkal írjátok le választ hogy miért ez a véleményetek!

Köszönöm előre is!


2011. szept. 20. 16:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

óóó hát Neked tényleg nem való kutyus...


megértem, hogy kiborított, ami a lakásban fogadott, de ha annyira sem kötődtél hozzá, hogy megpróbálj megoldást találni és a kutyától vártad, hogy majd a semmiből megérti, mit miért ne csináljon,... akkor sajnos tényleg reménytelen vagy...


tökmindegy, mennyiért veszed a játékát.

neki nem az számít...

valószínűleg szegénykémnek szeparációs szorongása volt, ami egyáltalán nem egy megoldhatatlan probléma...


Egy gyerek sem attól lesz jól nevelt, hogy márkás cuccokban járatod...:D



ááá... őszintén szólva szerintem tényleg reménytelen vagy.:(

mármint kutyatartás szempontjából, nem amúgy.:)


a világ minden kutyáját nevelni kell, nem úgy kapod őket, hogy a kutya minden szabályt tud és be is tart...

ha ehhez ennyire nincs érzéked és türelmed, akkor inkább ne erőltessük a dolgot.


majd ha lesz kertes házad, esetleg akkor...

(megjegyzem ott is tud szép kis károkat okozni egy neveletlen kutya...:D)

2011. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Értem!Hát nyilván igazatok is van!:(


De szerintetek nem lehet hogy nem nagy kutyával kéne "próbálkoznom"?

Náluk hogy is mondjam,azt érzem hogy aranyos,aranyos de mindenképp csak egy kutya!Szóval...jaj attól félek félre értetek :$ ne tudom leírni de hátha kiértitek amit szeretnék!

Egy kiskutya más...könnyebben belebolondulhat az ember így én is valószínű ráhagynám ha össze fog-nyomatozná a távirányítót mondjuk!

De egy nagy kutyának vezér kell,amivel nincs baj mert tudom azt a részét is teljesíteni de én nem "munkakutyát" akarok hanem háziállatot,amit pesztrálhatok mindenféle felsőbbrendűség nélkül!

Nem tudom másképp leírni,de remélem nagyjából érthető lesz mire akarok kilyukadni!:$Segítsetek már,olyan rossz érzés hogy nem való nekem kutya!:(

2011. szept. 22. 12:37
 13/22 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan Yorkit, aki rettegésben tartja a családot, aki előtt anya és apa nem ölelkezhet, mert támad. Aki nem engedi be apát az ágyba, anyát nem engedi elmenni otthonról, vagy felmenni az emeletre, mert egy kis agresszor. Nincs olyan kutya, aki vezető nélkül kiegyensúlyozott lenne.
2011. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Na jóóóóó,igen tudom,én is láttam már ilyet!Nem konkrétan arra a végletre gondoltam!Ezért írtam hogy nehéz így leírni mire gondolok!:S


Csak a nagy kutyákat...hogy is mondjam...túlságosan magam alá rendelem mert ő egy kutya!Néha sincs rajtam az 5 perces önfeledt "atyala-patyala" egy nagytestű kutyánál!Nem érzem szükségét annál többnek hogy néha oldalba paskoljam és pont!

A kiskutyát ugyan úgy tudom tanítani bármire ugyan úgy lehetek a vezére de nem kell hozzá akkora "erőfitogtatás" és odafigyelés hogy mindig helyesen kezeljem le mint egy nagy kutyához!Egy kiskutyára én teljesen máshogy tekintek mint egy nagyra!

Ezeket a szavakat tegyétek idézőjelbe mert nem a helyes szavak csak máshogy tényleg nem tudom elmondani!

2011. szept. 22. 16:29
 15/22 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ha ennyire bizonytalan vagy, akkor az jót nem jelenthet a kutyára nézve...


ez nem egy ruhabolt, ahol ha nem tetszik a ruha, csak visszaakasztod a fogasra...


amúgy én abszolút nagykutyapárti vagyok, soha el nem tudtam képzelni, mit lehet szeretni a kis kutyákban.:D


aztán vemhesen befogadtam egy kutyust a meglévő kettőm mellé.

és megszületett Mogyoró.

találd ki, miért ez a neve...:D


azóta egészen más szemmel nézek a kiskutyákra, de azon kívül, hogy estére behozom, nehogy elvigye egy bagoly, semmi kivételezés nincs!


ha a nagyok kicsit megtapossák futás közben, kezdetben rögtön vigasztaltam, és ezzel elértem, hogy minden kis hülyeségért visítozik...

szerencsére sikerült kijavítanom ezt a hibát...


de ez csak egy apró példa, mennyire könnyű elkényeztetni egy kiskutyát - pont azért, mert valahogy máshogy kezeli az ember, mint egy nagyot.


pedig a kiskutya nincs tisztában a méreteivel...

egy belsőelválasztású mirigy hibás működésének köszönhetően vannak ilyen mini kutyák a világon.

ettől még az ösztönei "igazi" kutyaként működnek, úgy is viselkedik, és vele is úgy kellene viselkedni.



szerintem ne erőltesd a kutyus dolgot, inkább távolról szeresd őket, az is nagyon jó!:)


mert ha rájössz, hogy ezt még sem fogod bírni, megint egyel több menhelylakó lesz.


na AKKOR érezd magad rosszul, ne most.:)

2011. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Hm...érdekesek vagytok ti hallod!


Ez nem konkrétan neked szól utolsó válaszolóm,ne vedd magadra feltétlenül de...

Tudod mit vettem észre ezen az oldalon?Hogy itt mindenki akkora állatbarát hogy a világ nem látott olyat!

Aki már egy kis gondban van az állatokkal legyen az kutya,macska vagy akár egy hal lebeszélitek a dologról ahelyett hogy segítenétek tanácsokkal hogy minél több ember bele tudjon kóstolni az állattartás "örömeibe"!


Miért írod hogy lenne még egy menhelyes kutya?Szerintem egy kicsit eltúlozzátok ezt a "amit megszelídítettél..." dolgot!Ha vennék is egy kutyát és mégis csak ráébrednék hogy ez nekem nem való akkor addig mennék még nem találnék neki egy megfelelő gazdit,ahol tudom hogy jó helye lenne!Ez miért baj?Értem én hogy nem jár érte kitüntetés mert "tovább adok rajta" de az mivel jobb hogy itt marad és megkeserítjük egymás életét?Mellesleg hány olyan kutya van aki életében több gazdin megy át?Mégis él és virul és még így is jobb a sorsa mintha csámborogna az utcán!A menhelyes kutyák is átmennek egy pár gazdin, mármint van ez az előnevelő akinek oda adják...kineveli és utána adják örökbe!

És ami a legdurvább ebben az egészben hogy itt vérre tudnátok menni annyira megy a kampány az állatok miatt a következő kategóriában meg van aki a saját gyerekét dobja ki otthonról az utcára(!!!!!)!Akkor most kérdem én azt miért helyeslitek?Lenne egy pár darab amit be tudnék linkelni hogy 50 válaszból legalább 40 azt írja hogy küldjék el otthonról...az nem baj? Nem hát,mert az ha akar megáll a lábán a kicsi kutyuskának meg a lelke...hát vicces!


Biztos vagyok benne hogy van olyan ember aki tényleg még egy szúnyogot se lenne képes elviselni és eltartani,de attól mert épp rossz helyről választottam kutyát még nem jelenti hogy totálisan képtelen vagyok egy kutyát felnevelni!

Pl egy öregasszony vesz egy beaglit,köztudottan km-es sétás kutya,csupa energia bomba de nagyanyám nem bírja és elajándékozza!Akkor ő se alkalmas kutyát tartani igaz?Az elő sem fordulhat hogy esetleg egy nyugodtabb kisebb mozgásigényű kutyával sikerülne örömét lelnie a kutyatartásban?

Ja,a leakasztott hasonlatra írnám hogy azért van ennyi kóbor kutya mert szaporítók ezrével van tele az ország akik eladják a kutyát és viszont látás!De egy normális tenyésztő GARANCIÁVAL adja tovább a kutyát!Ez persze csak a születési rendellenességre vagy az idegrendszeri problémára vonatkozik de épp elég ahhoz hogy egy két kutya meg legyen mentve az utcától!

Pl egyik ismerősömnek orrba szájba fosott a kutyája,elvitte orvoshoz de semmi,legdrágább tápon nevelte és kiderült a kutya idegrendszerével volt baj!A tenyésztő vissza is vette egy szó nélkül és adott egy másik kutyát! És én igen is úgy vagyok vele hogy nem fogok egy tenyésztőtől vett kutyára tízezreket költeni mert nem azért veszem meg hogy a pénzem nyelje!persze nyilván ha megfázik vagy egyéb baja van az az én hibám és nyilván szaladok vele az orvoshoz,de az hogy sz*r tenyésztésből vagy szaporításból kerül ki és ilyen olyan baja van álladóan az nem normális!


Na szóval mindegy!Majd még átgondolom persze 1000szer és meglátom belevágok e!Nyilván nem a kudarc a célom,de szerintem senkinek aki kutyát vesz maga mellé!Azért köszönöm a segítséget!És elgondolkozok azon amit írtatok!

További szép napot nektek!

2011. szept. 23. 08:18
 17/22 anonim ***** válasza:

hát én a család kategóriába is pont elképedek azon, amit írnak - még a szülők maguk is, és képzeld, én egy kezelhetetlennek minősített kisgyereket is átvállaltam volna, csak hogy ne nevelő intézetbe adja az anyja - leveleztünk, de egyszer csak nem válaszolt, úgyhogy nem tudtam mit tenni. (egy gyermekfejlesztő központban dolgozom.)


és abszolút nem az elborult agyú "kutya mindenek felett" kategóriába sorolom magam, de hidd el, csak jót akarok Neked is.

én is követtem el rengeteg hibát kezdő kutyásként, de soha meg sem fordult a fejemben, hogy elajándékozzam emiatt a kutyáimat!


ha ennyire nem kötődtél ahhoz a kutyushoz sem (pedig mint írtam, nagyon könnyen orvosolni lehetett volna a problémát), akkor inkább hanyagold a témát...


a nagymama meg jó fej abból a szempontból, hogy nem úgy áll a kutyatartáshoz, mint a legtöbb néni falun, hogy a kutya az életben nem teszi ki a lábát az utcára sem, de másfelől meg max. egy beteg, vagy extra öreg kutyusról tudom elképzelni, hogy jó társa lenne a nagyinak.



Csak azt a részét gondold át a válaszaimnak, amiben azt írtam, hogy egy kistestű kutya agyban nagy kutya.


ha kicsiként kezeled, sokkal nagyobb pokol lesz az életed, mint amekkora a nagy kutya mellett volt...

nem viccelek!


tényleg csak segíteni akarok, és látom az írásodból, hogy valami hiányzik a hozzáállásodból!

ettől még próbálkozhatsz, de ma nagyon nehéz gazdát találni a kutyusnak, ezt is vedd figyelembe!


esetleg vedd fel a kapcsolatot egy nyitottabb menhellyel, mondd el, hogy ez és ez az igényed, ajánlanának-e kutyust, ha épp van bent ilyen?...

és megbeszéled velük, hogy elviszed "próbaidőre".


ha azt a kutyust lesz szíved visszavinni a menhelyre, mert mondjuk bepisil, akkor inkább ne próbálkozz kutyatartással.

soha többet.



amúgy sok sikert, ne legyen jó a megérzésem!

2011. szept. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlanám, hogy próbálj kicsit tanulni még erről a kutyázás dologról mielőtt belevágsz. Olvass el néhány könyvet - ajánlok ha gondolod. Járj el menhelyre kicsit kijárni sétáltatni, kutyázni, esetleg menj el egy kutyaiskolás tanfolyamot megnézni kutya nélkül.


"Ha vennék is egy kutyát és mégis csak ráébrednék hogy ez nekem nem való akkor addig mennék még nem találnék neki egy megfelelő gazdit"


Ideiglenes befogadóként el tudom neked mondani, hogy sokszor problémamentes jól szocializált alap engedelmes fajtatiszta kutyáknak is baromi nehéz megfelelő gazdát találni. Nem hogy egy problémásnak, mert hát nyilván ha túl adsz rajta, akkor problémás is.


Szerintem meg okosabb dolog alaposan megfontolni, több fajtának a tenyésztőjével beszélgetni, eleve úgy készülni, hogy kutyaovi, majd kutyasuli, tehát úgy bebiztosítani magad, hogy ne alakuljon úgy.


"mert nem azért veszem meg hogy a pénzem nyelje!"


Márpedig a kutya egy hatalmas pénznyelő. Főleg ha normálisan kutyázol. Iszonyat drága a jó táp, ami mellé nem árt egy kis zöldkagyló kivonat ami még drágább. Mindig kell valami hülyeség: most pl. nekem apportfa kéne, szállító box, meg egy furminátor.

Ha aktívan kutyázol, és megadod akutyának amire szüksége van, akkor bizony kutyatársaságba kell járni, ahova kell játszós ruha, én vettem télre kutyázós bakancsot, meg snowboard gatyát, mert különben nem tudok vele másfél órákat kint lenni januárban megfázás nélkül.

Ha kutyatársaságba jársz, az évi egy kennelköhögés garantált, mellette három havonta féreghajtás, legalább egy évben egyszer becsúszik valami ki baleset is (megvágja a mancsát a jég, vagy akármi) az megint orvos.

Ha elakarsz utazni, akkor kutyapanzió, ha hosszúszőrűt veszel, akkor kutyakozmetikus.


Szóval gondold át még ezt egy párszor. Nem a kutya miatt mondom, hanem miattad. Teljesen átalakítja az életedet egy kutya.

2011. szept. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Na látod te se érted ami az én problémám!

Nem is értem hogy hogy lyukadtál ki oda hogy vissza viszem mert bepisil abból hogy az az eredeti kérdés hogy:


..."Nem tudom elviselni hogy ok nélkül nyalogatnak,hogy hullik a szőrük és csupa szőr az ágy a ruha hogy akkor is jön utánam ha én nem akarom...de közben meg meglátok egy kis szőrcsomót és majd meghalok érte!"...


Ebből hogy jön az hogy bepisil?Látod ahelyett hogy a kérdésnél maradtunk volna már egy olyan dolog miatt ítéltek meg alkalmatlannak amiről szó nem esett!

De akkor bővebben leírom hogy én hogy képzelem a dolgot!


Amit megtennék érte:

-kicsiként 2 óránkénti pisi,vagy mikor szükséges

-minőségi táp

-kötelező oltás

-játék

-tanítás

-később kutyasuli HA szükséges,de mivel van agyam+egy tucat ezzel foglalkozó film és könyv így hátha megoldom magam is


Amit nem tennék meg:

-ész nélkül cűgölni orvoshoz

-és hagyni hogy leélje a lakást


Szóval mi hiányzik a hozzáállásomból ezek alapján?

Próbálom nyersebben leírni amit korábban:


A nagykutya nekem csak egy állat és utáltam "annak tekinteni"!Utáltam úgy nevelni hogy közben nulla volt az ingerem arra hogy megölelgessem,mert tudtam hogy nem nőhet a fejemre semmilyen formában!Nem írtam fajtát nem is fogok csak annyit hogy nem lett volna vicces ha a fejemre nő!Folytonos szabályok mellett kellett nevelni,figyelni mindenre hogy még időben lefektessük az erőviszonyokat és hogy ki milyen rangot visel a családban!Én egy házikedvencet nem így képzelek el magam mellé!

Ráadásul kineveltem tavaly egy kutyát majdnem,annyi volt a dolgom hogy tanítsam és büszkén mondhatom majdnem tökéletes munkát végeztem,csak a végén abba maradt ez a dolog a gazdi részéről!

Tehát nekem a nagy kutya nem házi kedvenc!Kertben igen,munkában igen,de egy kis panel lakásban "dísznek" nem!

Ja és hogy a francba engedném magamhoz közel hetek alatt?Felnőtt kutya,kialakult személyiséggel,és az előző gazda viselkedésének jegyeivel!A bizalmat is meg kell előbb szülni és majd utána jöhet a kötődés!És nem,nem fogok egy felnőtt kutyában megbízni,mert nem ment el az eszem!


Egy kiskutyát másabb nevelni!Ő sokkal nagyobb szeretetet gerjeszt bennem,őrá ha akarok úgy nézek mint egy kis óvnivalóra és emellett ha akarom orrvérzésig taníthatom!

Főleg ha kölyökként kerül hozzám!Tudom hogy azt,hogy ül,vagy hogy rág azt én tanítottam meg neki,vagy épp én b*sztam el a nevelését és akkor majd szaladok a suliba hogy javítson ki az oktató!


Az hogy bepisil egyáltalán nem kiskutya vagy nagykutya kategória!Ugyan úgy bepisil mind a kettő ha nem figyelek oda,nem viszem le elégszer!Ez menthetetlenül az én hibám lenne,mint az is ha nem engedne be a saját ágyamba és ha lerágná a fél szobát!De mégis egy kiskutya jobban belopná magát a szívembe mint egy nagy!És visszatérve az eredeti kérdésemhez hogy a szőrözésre van orvosság hisz vannak olyan kutyák (pl amit a válaszolóm írt Uszkár) ami nem vedlik!Arra kellene csak gyógyír hogy megmaradjon a szabad terem tőle és hogy ne rongáljon de ugye ez a kérdés is rajtam múlik!!

Egyébként azt is elég egyértelműen leírtam hogy ilyenekkel nincs bajom hogy nevelni kell,meg játszani vele és 12 órás meló utáni is levinni sétálni!Állok elébe!

Azokat a dolgokat nem tudom elviselni ami a kérdésemben van!...érted?

2011. szept. 23. 10:38
 20/22 A kérdező kommentje:

Most látom van még egy utolsó válaszolóm!Neked is köszönöm a választ!

És mindegyikőtök válaszát meg fogom fontolni!!!!!

2011. szept. 23. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!