Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legnagyobb kutyafajták?

Melyek a legnagyobb kutyafajták?

Figyelt kérdés

Melyek a legmagasabbak? és/

Melyeknek van a legnagyobb testtömege?


Azt tudom, hogy elvileg a két legmagasabb kutyafajta az Ír Farkaskutya és a Német(/Dán) Dog. De milyen sorrendben? És utánuk mely fajták következnek a "listán"?


2011. szept. 22. 23:37
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Hát ha az én "lsitámra" max 15 kutya fér, akkor sem a Golden sem a Labrador nem fér rá, jóval megelőzi testtömeggel és marmagasságal is jó pár fajta. De mindegy. Hülyének meg azt nézik, aki hül*yén viselkedik vag hül*yeségeket mondd. :-)
2011. szept. 23. 11:06
 12/36 anonim ***** válasza:

09:59-nek, íme a 65 kg-os, szerinted kövér leonbergi:

[link]


És egy részlet a legutóbbi bírálatból:

"[...]nagyon jó tömeg[...]nagyon jó kondició[...]könnyed, jó mozgás[...]"


Én sem értem minek írsz ennyire határozott és kioktató véleményt olyanról, amihez nem értessz?!

2011. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

német dog ,ír farkaskutya ( ami egy agárfajta ),tibeti masztiff,kangal, ezek nagytestű, magas kutyák , testsúly szerint meg az elhízott házikedvencek ( bár van egy két bullmasztiff keverék lsd : youtube ,amik elérik a 100-120 gk-os sulyt is..

de a termetéhez képest egy kangal, vagy egy német dog lehet 80-90 kg . rövid szőrrel !!!

2011. szept. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

az én keverékem 71 cm magas,40 kg-os.

teljesen normális testalkattal, de ha hízna 10-15 kg-ot az sem nagyon látszana, maximum szélesebb lenne !

de persze nem fog ,mert ügyelünk a súlyára.

így egy 90-100 cm magas kutya símán elérheti a 90-100 kg sújt.

2011. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Egy 90-100 cm-es kutya nem érheti el simán a 90 kg-os súlyt, mert nem mindegy, milyen fajta. Ahogy egy kommentelő írta is, az Ír farkaskutya például Agárfajta, így elég kecses a magassághoz, vagy egy Masztiffhoz képest. Így lehet 85-90 cm-es marmagassághoz, max 50 kg körüli ez a fajta. Szóval nem, a testtömeg és a marmagasság nem mindíg olyan arányos és fajtától függ.
2011. szept. 23. 12:49
 16/36 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 08:15


Gondolom ez a golden/labrador retriever vicc volt. :-)


A kaunak vannak nagyobb példányai, inkább úgy mondanám hogy 40-70kg között mozognak. Akárcsak a KÁJ-ok. Már többször leírtam, hogy tavaly ópusztaszeren a legnagyobb kau 67kg volt, egy KÁJ sem közelítette meg.


A sarmat nem más, mint molosszer fajok és a KÁJ egybegyúrása, nem nevezhető önálló fajtának (még).


A berni pásztor és a leonbergi valóban inkább 40-60kg között van, de a bernáthegyik között vannak igazi monstrumok.


A válasz megírásának időpontja: ma 09:03


Soha nem láttam még 60kg-nál nagyobb leonbergit. A tesóméknak is van egy, fele akkora vastagságra, mint az én kutyám, aki most 65kg. Kb. 50-55kg között lehet. Kan.

Ismerek rajta kívül 3 másik leonbergit, hasonló adottságokkal rendelkeznek. Láttam a Medvebergi Kennel kutyáit, azok se voltak többek 60kg-nál.


A válasz megírásának időpontja: ma 11:57


A bullmasztiffok súlya kb. 40-60kg között mozog.

A sivas kangalok súlya 40-60kg szintén. Vannak agyament "tenyésztők", akik belekevertek leonbergit, német dogot és valóban vannak emiatt méretesebb példányok, de azok már nem kangalok.

2011. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

"Soha nem láttam még 60kg-nál nagyobb leonbergit"

Dehogy nem, az előbb linkeltem be!


"A tesóméknak is van egy,[..] Ismerek rajta kívül 3 másik leonbergit"


Akkor 4 kutya alapján általánosítassz? Én azért egy nagyságrendel több leonbergivel találkoztam már...


"Láttam a Medvebergi Kennel kutyáit, azok se voltak többek 60kg-nál."


Még jó hogy nem, hiszen nekik csak szukáik vannak! A szukák jelentősen alacsonyabbak is. Egy 80 centis kan hogy nézne ki max. 60 kilósan? (Költői kérdés, tudom hogy néz ki.) Az enyém 65 kilósan is a vékonyabbak közé tartozik. És vannak 80 centinél magasabb példányok is!


De nem kell feltétlen a végletekben gondolkodni, mert az eredeti kijelentés, miszerint "max. 50kg" az ígyis-úgyis hibás. Mellesleg némely kutyafajta ismertetőben is ez a hibás adat szerepel.


Amúgy, ha nekem nem hisz ez a 3 előzőleg megszólaló emberke, akkor itt találtok leonbergi kölyök fejlődési táblázatokat:

[link]


Vagy csak egy kép:

[link]

2011. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Igazad van, ezek szerint még nem láttam nagy leonbergit. Csak amiket ismerek kanok, valahogy nem érik el ezt a méretet, hanem megrekednek 50-60kg között. Mitől lehet ez?

Kép alapján nem lehet eldönteni, hogy mekkora egy kutya.


Én is tudok képet felrakni, tippelj mekkora súlyra:

[link]


Egyébként számomra csak az a furcsa, hogy ezeken a diagrammokon végig kisebb a kutya súlya, mint pl. az én kutyám súlya volt, viszont a végén hirtelen megnő a súlya. Miközben a kutyák legintenzívebb növekedése pont 3-8 hónapos koruk között van.


De végül is biztos én nem láttam még nagy termetű leonbergit. Egyszer szívesen megnéznék egyet. Amiket mondtam, azokat közvetlen közelből ismerem, viszont láttam rajtuk kívül vagy 15-öt kiállításokon és egyik sem tűnt többnek 60kg-nál.

2011. szept. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

"tippelj mekkora súlyra"


Nehéz ügy, a komondorokat nem ismerem és a szőrtől egyébként sem látszik a testalkata, de ha mindenképp egy számot kell mondani, akkor legyen mondjuk 52 kg. Én jobban szeretem tippelgetés helyett a mérlegről leolvasni az értéket. :) Még a többi leógazdi is tud meglepetéseket okozni a szemmel láthatóan enyémnél jóval kisebb szukájával, aki szerinte több, mint 80 kiló. :)))

Amúgy a diagramokall nincs semmi probléma, a vége felé szépen ellaposodnak.

0-6 hónap, azaz fél év alatt 45 kg, a következő 1 évben még plusz 24 kg, azaz összesen 69. Ebből is látszik, hogy az enyém a vékonyabbak közé tartozik, mert 18 hónaposan még csak 57 kg volt (a DP szűréshez használt altató mennyisége miatt emlékszem rá ilyen pontosan!)


Kérdezőtől bocsánat az offtopicért!

2011. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Semmi prob., engem is érdekel a Leonbergi téma.
2011. szept. 23. 14:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!