Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát ki lehet képezni...

Egy kutyát ki lehet képezni egyaránt bomba- és kábítószerkeresésre?

Figyelt kérdés
Tehát itt az a kérdés, hogy egy kutya többféle felderítésen is használható? A bevált rendőrkutyák egy dologra specializálódnak, vagy akár többre is?
2011. szept. 23. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudom a rendőrkutyák hogy dolgoznak. Mert ha úgy, ahogy a nyomkövető vagy mantrailing kutyák, akkor kapnak szagmintát, és utána az olyan szagot keresik, tehát ezesetben igen, képezhető mindkettőre. És amelyik mintát mutatod azt fogja keresni.


De valószínűbbnek tartom, hogy nem, hanem be van nekik általánosítva az egyik vagy a másik, és szagminta nélkül keresnek néhány féle szagot. Bár végülis ha azt nézzük, hogy a kábítószer keresőkből sincs külön fű, meg heroin, meg koko kereső, tehát van néhányféle szag, amit keresnek. A néhányba meg beleférhet, hogy fű meg puskapor.


Nagyon jó a kérdés, most hogy elgondolkodtam rajta, még annyira se tudom a választ :)

2011. szept. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan lehet. De annyi a kutya, hogy egy egyedet csak egy fajta keresésére tanítanak. Kevesebb macera.

Ráadásul a robbanósnak szerintem egészen másként kell jelezni. Hiszen ott nem érhet hozzá az anyaghoz.

2011. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kábszerkeresőknél eleve több szagmintára tréningezik. Először labdát keres, később a tárgyban van heroin, kokain fű, meg nem tudom még milyen fajták vannak, és a közepében a labda. Aztán csak a drogok. A kutya elraktározza a szagokat, és különválasztja. Igy a későbbiekben ha már csak 1 jelenlétét is érzi, akkor bejelez.
2011. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Külön vannak kábszeres, és robbanószerkereső kutyák.
2011. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 24. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Képzéskor a jelzésnél van oriási különbség. A kábszeres kutya bárhogy jelezhet, viszont a bombakereső csak ülve, ill. fekve.
2011. szept. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!