Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadott rám a kutya?

TOMAtm kérdése:

Miért támadott rám a kutya?

Figyelt kérdés

Hát először is,nem ez az első kutyánk hanem a harmadik.Az előző két kutyánk is németjuhász volt,foglalkoztunk velük,szerettük őket amíg éltek(mindkettő tizenX évet élt és végig nagyon családcentrikusak voltak).SOHA nem volt olyan hogy bántani akartak volna minket,tudták hol a helyük.a mostani németjuhász kutyát a hugom még iskolába is elvitte.ismeri az alap parancsokat,őrzi a házat(kertes családiház).viszont nemrég(mivel apukám meghalt)anyám kapott egy törpetacsit(aki lány) h ne érezze magát egyedül.tegnap kimentünk az udvarra beszélgettünk teljesen nyugodtan,semmi ok nélkül egyszer csak a németjuhász -aki különben végig ott sétált körülötünk- mindenféle ok nélkül a kezem felé kapott meg morgott rám.reflexből orrbagyűrtem(nem erővel,kézfejjel),erre még jobban rámrontott.inkább meglepődtem mint megijedtem,nem félek a kutyáktól,182 cm vagyok és közel 100 kiló,erőemelősködöm hobbiból.Szóval rámtámadt én meg léptem hára 2 lépést,előttem csattogtak a fogai,ha megkap az nem játék lett volna,komoly sérülést okozott volna.berágtam rá és rá is kiabáltam énis és a hugom is,de csak ugatott agresszíven,hátrahúzott ínnyel rám és jött felém.felé rugtam de papucsban voltam ezért nem okoztam benne kárt,igyekeztem elkerülni a fogait.azért arrébbpenderült,erre a hugom beállt elém a kutya meg mögüle morgott.ez az egész kb 5 másodperc volt.utána befutott az óljába.hát szóval én veszem neki a kaját,én etetem aztán igy hállálja meg.este próbáltunk rájönni mi lehet vele,de nem tudok másra gondolni minthogy engem is 'kan'-nak minősített és a lánytacsi miatt ugrott nekem.mindegy is mert már nézzük az új kutyust ami valószínüleg egy Amerikai Staffordshire kislány lesz.

mindenesetre meglepő és szomorú hogy egy 8 éves házörző kutya akit családtagként neveltünk és szerettünk igy viselkedik...természetesen el lesz altatva,mert a hugomnál gyerek van tervben és édesanyám sem örvend olyan egészségnek h egy 'kutyatámadást' ki tudjon védeni.nem fogunk félni a saját udvarunkban tőle,szomorú de ez van.egyszerűen érthetetlen a viselkedése,tud valaki magyarázatot erre?


2011. szept. 24. 08:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is ajánlom Cesar Millan-t!! Tőle tanultam meg a kutyapszichológiát és most mivel az én kutyáim már rendben vannak a barátnőmnek segítek. Gondolom az apuka volt a családban a falkavezér és most az ő helyét senki sem tölti be így a kutya azt érzi, hogy neki kell betöltenie ezt a szerepet. A national Geographic Channelen megy. Itt megnézheted, hogy mikor megy: [link]
2011. szept. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem apám volt a falkavezér a családban,mivel ő külföldön élt.

Ezt sem igazán értem amit ideirtatok,nem tudtok semmit arról h a kutyával mennyit volt foglalkozva vagy hogy hogy lett nevelve.nagyon sokat foglalkoztunk vele,a hugom állatokkal foglalkizik a barátja is ilyen iskolát végzett.lovaik is vannak,versenyekre járnak velük.miből gondoltátok hogy nem értünk az állatokhoz?(nem konkrétan én,mert az elismerném h nem sok közöm van a kutyapszihológiához,de aki ezt tanulta és ebben él minden nap,ez a munkája is az lehet h ért is hozzá(bár igaz h ezt nem irtam le)).érdekes h a válaszok 80%a engem hibáztat a történtekért,nos én nem tudok rólatok semmit és a kérdés az volt h "Miért támadt meg a kutya" nem pedig az hogy hol rontottam el.erre a kérdésre összesen 2 elfogadható válasz érkezett.

a két normális válaszolónak köszönöm h érdemben hozzászólt a kérdésemhez.a többiekhez nincs mondandóm.

2011. szept. 24. 10:39
 13/18 anonim ***** válasza:
lehet hogy vmilyen mozdulatot tettél amit a kutya nem nézett jó szemmel...mondjuk ahogy leírtad hogy jól nevelt volt akkor a féltékenység is közre játszhatott vagy nem tudom..
2011. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Régen vidéken az ilyen kutyát amelyik a gazdájára támadt semmi ok nélkül, azonnal fokossal agyonütötték, vagy kilövették..És azt mondom jó is volt az efajta szelektálás! Vagy tényleg elaltattatod vagy beviszed menhelyre vagy elajándékozod valakinek de én sem tartanám meg és nem kisérleteznék vele,mert nem akarnék a híradóban szerepelni mint akinek a gyerekét vagy saját magát széttépte a kutya.A kutya nem előrébbvaló mint az ember.
2011. szept. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mivel nem láttuk a szitut nem tudjuk megmondani.

Sok minden lehet.

De ezért orvos nem altat el kutyát. Esetleg valami falusi lódoktor.

Buztos történt valami a kutya nem magátólviselkedik így. Ahogy írtam lehet akár egészségügyyi probléma, azt kéne megvizsgálni először. Az orvoshoz ezért kéne elvinni.

Aztán meg kellnézni a szitut, hol volt az új kutya, mit csinált, valóban téged támadott-e (lehetett-e az új kutya)...stb...stb

2011. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
voltam kint a kutyánál az előbb.ugyanúgy viselkedik mint annak előtte.csóválja a farkát,égnek állnak a fülei,nyoma sincs agressziónak a viselkedésében.adtam neki kaját,végig mellette álltam de rám se bagózott evett nyugodtan.testvérem labdázott vele délelőtt és ő is azt mondta hogy teljesen normálisan viselkedik.a lány kutyát nem engedjük a közelébe,mert szerintem ez váltotta ki belőle a támadást.nem tudom mi legyen vele,nagyon megingott a bizalom az egész családunkban felé,bár nagyon szeretjük még most is.egyenlőre abban maradtunk hogy kivárunk még pár napot-hetet,nem lesz elaltatva ha nem csinál addig valamit ami nem tetszik.meglátjuk.
2011. szept. 24. 13:28
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Cesar Millan filmjét amit belinkeltek nézd meg! Mert látom az írásaid alapján még nem tetted meg!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Wobx7gq8Ddg

2011. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha ti nem bíztok a kutyátokban akkor a kutya sem fog bennetek bízni.
2011. szept. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!