Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket érdemes venni csivava...

Melyiket érdemes venni csivava vagy bulldog?

Figyelt kérdés
én csivavára szavazok, de azt mondják rossz idegállapotúak.. stb ez igaz?
2011. szept. 28. 15:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Tudom sokat kérdezek és unalmas vok: ) de akkor a bulldog eszerint még a pitbulltól is igényesebb kutya?
2011. szept. 28. 15:53
 12/16 anonim ***** válasza:
A pitbullt nem ismerem, nekem mindig bulldogom volt. De nagyon idő és költségigényes kutya. És arra is készülj fel, ha bulldogot veszel, akkor nem csak a kötelező oltásoknál fogod látni az állatorvosi rendelőt. A bulldogok népbetegsége a Harder mirigy gyulladása is a szemben... ezt majdnem minden esetben műteni kell.
2011. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Értem
2011. szept. 28. 16:20
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem van egy csivava tenyészőtő és egy másik csivava tartó ismerősöm. És igen elég idegbeteg kutyák.....Az utóbbinak kettő kutyusát kellett agresszió miatt elaltatni, a tenyésztő pedig az alomból pusztít el többet ez miatt, vagy volt olyan hogy külföldről hozott kutyusa lett rossz idegállapotú. Tudom rosszul hangzik de csak így tudja fenntartani a fajta jó hírnevét.....
2011. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A törpepincser nem sokkal nagyobb, mint egy csivava, alkatra hsonlóak, és tudtommal jobb idegállapotúak, egészségesebbek... De minden nevelés kérdése, nem szabad agyontutujgatni őket, tányérból etetni vagy asztalról ledobálni nekik falatkákat, minden megengedni nekik, ágyba engedni, mert attól fognak leginkább agresszívek lenni... Hogy pontosan mit értek ez alatt? A youtube-on keress rá A póráz két végén és A csodálatos kutyadoki című műsorokra, majd meglátod! Talán meg is tetszik egy-két kistestű fajta, ami szerepel bennük...

Könyvem meg: Jan Fennel: Kutyapszichológia (a címétől nem kell megijedni, nem tudományos, nehezen értelmezhető szakkönyv, kifejezetten olvasmányos, érdekes!)

2011. szept. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
nekem mindkettő van:) szerintem akárhogy is döntesz jól döntesz:) nekem francia bulldogom van és egy 8 hetes csivavám :)
2011. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!