Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadja a 7 és féléves...

Miért támadja a 7 és féléves Törpe Snauzer a 3 és fél hónapos Cocker Spánielt?

Figyelt kérdés
a 9 éves Spánielünk egy féléve meghalt. A Snauzer nagyon szomorú volt, kereste a helyét. Hoztunk mellé egy kis Spániel kölyköt, de az utóbbi 2 hétben mindig támadja. Az előző Spánielünkkel is sokat verekedtek már az utolsó évben.Mit tehetnénk?A kicsi Spániel csak nyüszít, és nagyon fél.
2011. okt. 1. 14:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, írtad, hogy nem mindig támadja. Akkor esetleg rá kéne szánni 1 napot, amikor van időd és követed őket, megfigyeled, mi váltja ki a snauzerből az agressziót. Ha meg tudod állapítani, mi az oka, akkor könnyebb dolgod lesz.
2011. okt. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A régi kutyátokkal jól elvolt a snaci. Összeszoktak. Azért, mert hiányolta a megszokott társat, nem azt jelenti, hogy akkor egy új, idegen kutyának örülne. Nem tudom,milyen a viszonya a snauzernek az idegen kutyákkal.Ha a spanival volt el csak, akkor ne csodáld, hogy nem tűri az idegen kutyát, még, ha kölyök is.
2011. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 christa84 ***** válasza:
Azt megfigyelted már h. akkor támad-e ha kaja marad kint? Én megfontoltam volna ha már az előző kutyával sem jött ki..... Az meg teljesen megengedhetetlen h. fojtogatja a szerencsétlen kicsit. Szerencsés esetben a kaja miatt csinálja. Neked megengedi h. elvedd tőle a kaját? Nekem két spánim van az egyik 1 éves volt mikor a kicsi idekerült. Én fokozatosan szoktattam össze Őket ami kb 1 hétig tartott mindössze. Ezzel sajnos már elkéstél.. Ha mégsem az ételét védi akkor tovább nézzük a dolgait és rá fogunk jönni mi a gond...
2011. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én is 7 éves korában hoztam a snauzerünk /fiú/ mellé egy westit, aki lány, azért, ha nem vagyunk otthon, ne legyen egyedül.Sokáig, majd fél évig, nagyon kellett vigyázni, mert a snaci okkal, ok nélkül, támadta a westit. Ha rászóltam, meghúzta magát, de úgy, ahogy fentebb írjátok, a betolakodót nem szívelte. 3,5 éve vannak együtt, szinte minden harag nélkül, de azt nem írhatom, hogy a snacika megbékélt volna, hogy nem ő az egyedüli kedvenc.Mind a kettőt nagyon kell szeretnem, és szeretem is őket, azonos bánásmódot kell alkalmazzak, együtt esznek, /figyelek, hogy nehogy valamelyik előbb végezzen, és odatévedjen a másik táljához/sétálnak...szerencsére a westi nagyon békés, a bajt elkerülő, alkalmazkodó természetű. Így a kicsit izgágább snacim tanul tőle, jó hatással van a másik bölcsessége. De az elején sokat kellett velük legyek, és a védelmet,/wesike felé/ illetve a szeretetet, a törődést /snauzer/ hatványozottabban kellett kimutassam. A Ti esetekben, is hosszabb időt vesz majd igénybe, hogy összeszokjanak, valóban nem kellett volna ilyen hamar kiskutyát hozni, mert a másik kutyust még "gyászolja" Közben az is meglehet, hogy idősebb a snacitok, ingerültebb, már nincs olyan türelme, idegesíti a felfordulás, nem találja meg a kicsivel a hangot. A féltékenység is biztos, bűntetésként éli meg, a kicsi jelenlétét. Sok türelmet, kitartást kívánok Nektek, be fog érni a dolog, megkötni nem szabad:(((((
2012. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!