Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítás utáni...

Kan kutya ivartalanítás utáni kérdések. Mi a helyes?

Figyelt kérdés

2,5 éves kan kutyámat ma 11-kor műtötték, 13 óráig nyüszögött, de most már ki akar menni a kertbe. Pisi, kakira kiviszem, de ugye utána hozzam be a lakásba, hogy ne koszolódjon a seb? Természetesen éjszakára is bent marad, de úgy látom rajta, hogy nem szívesen. Tartsam bent erőszakkal?


Pólót szeretnék rá adni, de nem tudom, hogyan kell, ha fölülről adom rá, akkor felcsúszik és pont a lényeg marad szabadon... Segítenétek?


2011. okt. 3. 14:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Tedd rá vissza nyugodtan, nem fog megőrülni tőle. Nem fogsz tudni napokig fenn lenni és vigyázni rá minden másodpercben. Először hisztizni fog (mama kicsi fiával ilyen csúnya dolog még nem történt:-) ) de egy idő után el fogja fogadni. Minden tőled függ, ha látja rajtad, hogy puhítható vagy, akkor rátesz még néhány lapáttal...
2011. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Hisztizik rendesen a tény, de majd holnap újból rá teszem. Viszont ma még egyáltalán nem pisilt és nem ivott. Ez baj?
2011. okt. 3. 19:18
 13/25 anonim ***** válasza:
61%
Nem baj. Az én kiskutyám se pisilt utána, nem is ivott majd csak másnap. És igenis kell rá a gallér! Póló, ilyen hülyeséget még nem is halottam. Persze hogy nem tetszik neki, de nem fog belehalni! Pár napig kibírja. Inkább fertőzödjön el a seb? Viszont arra készülj fel hogy nagy műbalhék fognak köveztekezni, ha ennyire kimutatod hogy sajnálod és nem úgy cselekszel ahogyan kellne, hanem az ő akarata szerint. Az enyémen rajta volt a gallér egy hétig, mert mindig piszkálta volna! Volt ám nyüszögés meg hsizti én meg bedőltem és elbőgtem magam a szeme láttára, na ezt kihasználva sírt ám rendesen. Az orvos mondta hogy hagyjam abba a sajnálgatását, mert annál jobban fogja csinálni. Láss csodát, mikor nem érdekelt a műsor, utána meg se mukkant.
2011. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Majd fog, ha szomjas lesz. És gondolom, nem is nagyon van még mit kipisilni, a műtét miatt nem ihatott. Ha gallér lesz rajta, tegyél ki neki egy vödörben vizet, azt nehéz felborítani és könnyebb a gallérral inni belőle, mint egy laposabb, alacsonyabb edényből.
2011. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Na vègre ivott, evett is egy keveset. Tisztában vagyok a pszihologiàjára, nem is mutatom ki előtte a sajnálatomat, aggódásomat, de ez a gallér dolog egyelőre nem müködik. Majd holnap "erőszakosabb" leszek. Ma éjjel tuti nem alszok semmit. :)
2011. okt. 3. 20:09
 16/25 A kérdező kommentje:
De, egyébként elképesztő amit csinál, ugrál, bohóckodik (mint régen), csak a menése fura. Olvastam, hogy ébredés után remegés várható . . . nála ilyesmi nem volt, hányás sem. A szobába terítettem le jó vastag takarót, de ő a konyhába fekszik a hideg kövön. Bocs, hogy ígx egybe írok mindent, iphoneról írok. Írjatok . . :)
2011. okt. 3. 20:31
 17/25 anonim ***** válasza:
Hagy feküdjön ott ahol szeretne. Az én kutyám teljes letargiába esett, volt ám önsajnálat de hamar elmúlt, mikor nem foglalkoztam vele. Utána próbált volna jászani, csak mikor ment akkor gyorsan leült és nyalta volna sebet.
2011. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Az enyém is azt csinálja, gyorsan leül és kezdi nyalni.

Nagyon megijedtem, mert tegnap óta ma 11 óráig egyáltalán nem pisilt, inni ivott. Felhívtam az állatorvost, azt mondta, hogy ez nem jó hír, délután vigyem be. Imént levittem a kertbe, de nem akart pisilni, aztán megállt a kapu előtt, láttam, hogy kikívánkozik, gyorsan vettem a pórázt és kimentünk. Hát azt az örömet nem tudom elmondani, amikor meg láttam, hogy felemeli a lábát és pisilt, 4-szer is. Jaj, egész éjszaka nem aludtam ....

2011. okt. 4. 11:38
 19/25 anonim ***** válasza:

:)

Nyugi! Minden rendben lesz, még pár nap is ismét a régi lesz a kutyus!

2011. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Akiteki ***** válasza:

Kan kutyára nem tudsz pólót tenni. Illetve tudsz, de semmi értelme, mert attól a tökei helyét eléri. :))) Azt a szukákra szoktuk.

A tölcsér nálunk nagyon nem jött be, egész éjjel nem aludt sem a kutya, sem én. Érdekes, hogy nálunk egyik kan sem akarta piszkálni.

2011. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!