Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánlanád?

Melyik kutyafajtát ajánlanád?

Figyelt kérdés
A feltételek a következők:felnőttkori súly min.25, max.4O kg.,inkább rövid szőr(NJ szőrhosszúság a max.),ŐV-re alkalmas fajta legyen(ez a legfontosabb),lakásban tartható,napi kb. 2 óra séta+ ŐV kiképzés,a gazda tapasztalt kutyázás terén.A következő kutyafajtákon kívül ajánljatok:Német Boxer,Bullterrier,Német Juhász Kutya,Dobermann,Malinois.Köszi előre is,mindenkinek jó kutyázást kívánok.
2011. okt. 8. 18:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Rotit ne léci az bekattan panel lakásban. (már ha jól értelmeztem a kérdést és lakásról van szó nem kertes házról) Esetleg az amstaff? Meglátják a betörők vagy bárki és jó messze elkerülik abban biztos lehetsz. :) Amúgy szerintem nagyon aranyos kutyák én imádom őket. Naponta kétszer mennyi időre tudnád levinni sétálni vagy futni vagy akárhová? Mert az amstaffnak 2.3 órára van szüksége naponta és boldog lesz. Majd írd meg hogy döntöttél. Sok szerencsét a kutyushoz. :)
2011. okt. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

20:14 vagyok megint. Igen, a staffordshire terrier talán tényleg nem a legalkalmasabb ÖV-re. Amelyiket én láttam, az is inkább zsákmányos volt.

Ha a beauceron mellett döntesz, kennelt tudok ajánlani: [link]

Nagyon szépen dolgoznak a kutyái, nagyon jók ÖV-n.

Egyébként a cane corso és az argentin dog nem feltétlenül nagyobb, mint egy beauceron.

2011. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Egy picit utánaolvastam az Argentin Dog-nak.Szép,kemény,erős.Csak a gond az,hogy a legtöbb fajtajellemzésben azt írják,hogy nagyon domináns más kutyákkal szemben,DE idegenekkel barátságos.Olyanok véleményét is olvasgattam,akiknek ilyen kutyájuk van,ők is ezt állítják.Valakinek valami más tapasztalata?
2011. okt. 10. 19:48
 14/28 anonim ***** válasza:

Angol mosómedvekopó

Border collie

Broholmer

dalmata

Fáraókutya

Hovawart

Kék pettyes mosómedvekopó

Tervueren

2011. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Sport bulldog! Keress rá, Magyarországon 1tenyésztő van, meg fogod találni. Olvasd el, részletesen jellemzi a fajtát.
2011. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, 19.18.

Én három argentin dogot ismerek.

Egy szukát, ő tényleg mindenkit imád, idegenekre is ráugrál örömében. Egyébként abszolút nem dominál, minden kutyával jól kijön.

Egy kant, aki nem szereti a kutyák társaságát, ő sétánál inkább az emberekkel van, a kutyákkal néha fut 1-2 kört, de az is ritka. Több kutyával van együtt tartva, velük semmi baj nincs, nem verekednek. Az embereket szereti, mindig jön simogatásért.

És még egy kant ismerek, ő tényleg domináns más kutyákkal, de nagyon nagyokat szokott játszani a többivel. Kutyasuli óta nem verekszik. Az emberek pedig teljesen hidegen hagyják, a gazdáihoz bújik, de az idegenekkel nem csinál semmit. Engem már régóta ismer, szinte minden nap találkozunk, néha hagyja, hogy simogassam.

Jó kutyák nagyon. ÖV-zni sajnos nem sokat láttam még.

A Beauceron mégsem tetszik?

2011. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
21:4O-nek.Igazából nekem a kutya fajtája nem annyira fontos,mint az egyed karaktere egy fajtán belül.Tetszik a Beauceron,csak nincs elég infóm a fajtával,s a védőösztön terhelhetőségét sem ismerem ennél a fajtánál.Persze ez is egyedfüggő,de a vér,a gének sokat nyomnak.Nem akarok zsákbamacskát semmikép...Leírom,hogy az általam felsorolt fajták,amelyeken kívül kértem az ajánlatokat,miért nem megfelelőek nekem.A Német Boxer ,ha jó vonalból származik,szerintem,s tapasztalat is,nem egy bohóc,ahogy sokan mondják,hanem egy igen kemény őrző-védő.De mivelhogy én,sajnos,egy nagyon ébren alvó személy vagyok,a boxi alvása pedig,finoman fogalmazva is,zajos,nem alkotnánk egy jó párost,mert a kutya ugyanabban a szobában fog aludni ahol én is.A Bullterrier,ahol lakunk jelenleg,a veszélyes és agresszív kutyák közé van sorolva,elég szigorúak a törvények vele szemben.Német Juhász Kutya....Hát sajnos az én tapasztalataim nem a legkedvezőbbek a fajtával kapcsolatban,a rendőr-csendőr kutyákon kívül...A Malinois pedig túl pörgős,túl vérbeli munkakutya,nem lenne annyi időm vele foglalkozni,mint amennyit ez a fajta igényel.S akkor inkább nem kínozzuk.Ami maradt még,az a Dobermann,rhodéziai,Beauceron.S esetleg,ha még jön valaki valami ötlettel.Az anyagi,amit rá szánok az olyan 1OOO-15OO Euró lenne,a leírt feltételek mellett:kölyökkori teszt,a szülők védőösztönös munkájának bemutatása,szűrések stb.A kutya csendőr kutyakiképzők segítségével lesz tanítva az ŐV mesterségére.Ezért ennyire fontos nekem a jó "alapanyag".
2011. okt. 10. 22:25
 18/28 anonim ***** válasza:

Én a dobermannt ajánlom, jó kezekben nagyon gyorsan és könnyen tanul, a munkája nagyon kemény. És mivel nem szaporítótól akarsz kutyát, a tenyésztőjétől is a legjobb alapokat fogja megkapni.

Imádja a gazdáját, nagyon jól el van lakásban (igaz mi kertes házban lakunk, 6 dobink van, szabadon mászkálnak ki-be a házba, többet vannak bennt, mint kint:-))

Ami ellene szól,1. hogy egygazdás, nem németjuhász, hogy bárkinek, bármit megcsinál.

2. Fázós, nagyon tudnak fázni, bár ha mozog akkor nem, de télen egy percre, megállsz vele, remegésbe kezd.

3. Sose felejt volt egy 4 hónapos kicsink egyszer egy németjuhász neki ment, azóta a németjuhászra emlékeztető kutyákat nem szereti. Volt olyan is amelyiknek egy emberrel volt rossz élménye, mai napig, ha jönn hozzánk az a srác meg kell fogni amég beengedjük, utánna persze kezelhető, de látszik a pofáján, hogy utálja.

2011. okt. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Jó reggelt,87%-os!Amit te ellene írtál,hogy egygazdás,nem akárkinek fogad szót stb.,az nálam előny :)Ez az egyik ok,hogy nem a Német Juhász Kutya az ideális őrző-védő az én szemembe....Hogy fázós,azt láttam,de lakásba lenne tartva,napi 2-3 óra séta,hétvége,szabadság pedig csakis a kutyáé.Németországban lakunk,itt elég magas a kutyatartás kultúrája,majdnem mindenhova viheted magaddal.Rengeteget utazunk is,a kutya mindenhova jönne,mivelhogy itt a hotelek,panziók 9O%-a fogadd kutyás vendégeket.Mint dobis gazdát,megkérdezlek:mennyire ugatósak?Úgy hallottam,hogy elég ugatós fajta,ez az egyetlen ok, amiért fent volt a listámon,más semmi sem szól ellene,sőt...Utoljára pedig megkérdezlek,tudsz-e valami jó Magyarországi kennelt,ahol jó vérvonalú Dobermannokat tenyésztenek?Nem show vonal érdekel.Köszi mindenkinek a válaszokat.
2011. okt. 11. 08:25
 20/28 anonim ***** válasza:

Én is pont azért szeretem , mert egygazdás, de sok ember pl. ezért nem szereti.

Én nem tartom ugatósnak, a lakásban egyáltaln nem ugatnak, szószerint egy hangjuk sincs bent. Kint is csak, ha lovaskocsi vagy kutya megy az utcán, amúgy más nem érdekli őket,ha emberek mennek csak figyelnek és ha közel jönnek a kapuhoz csak akkor ugatnak. Szerintem ha szocializálva vannak és sokat foglalkozol vele akkor nem fog unalmában ugatni.

Én igazán jó magyar munka kennelt konkrétan nem ismerek(én sem ott élek:(), inkább olyat akinek a munka és a küllem is fontos, nekünk a semperfidelis kennelből vannak kutyáink (2), ők nagyon jók munkára. És nagyon sokat segítenek bármiben...

Sok szerencsét, bármilyen fajtájú kutyád is lesz.

2011. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!