Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg állatkínzás egy...

Tényleg állatkínzás egy fodros kutyaruha?

Figyelt kérdés

Elmondanátok, hogy mi az oka?


Mi a különbség egy fekete és egy rózsaszín kutyaruha között?


A színétől eltekintve?


Felvázolom, hogy mit mondtok általában: A fekete kutyapulóver oké, a rózsaszín elfogadhatatlan.


Miért? A rózsaszín tán fáj a kutyának? Én még nem vettem észre egyik télen sem, hogy a kutyám nehezményezné a színbeli különbséget pulcsi és pulcsi közt.... Minél vastagabb anyagból van, minél fedettebb a pulcsi, a kutya annál jobban érzi magát.


Vagy várjunk csak, a rózsaszín pulcsinál sírni szokott, ha ráadom... Ja, mégsem... Csak titeket érdekel, hogy milyen színű a pulcsi...


Nem tudom, hogy ti hányszor próbáltatok pulóvert venni a kutyátoknak, de elég nehézkes ez a projekt. Én tavaly 4-5 állatfelszerelés boltban is voltam kutyapulóvert venni, és a nagy kereslet miatt színte csak olyan fodros, színes, szivecskés van. És vettem is a kutyámnak. Nem fogok ellátogatni még 10 helyre csak azért, hogy fekete pulcsit keressek, ha egyszer a kutyának oly mindegy, hogy milyen színű.


Szoktátok válaszolni kérdések alá, hogy "Hül*yét csináltok a kutyákból ezekel a fodros-bodros ruhákkal". Tényleg?


Ezt kifejtené valaki nekem bővebben?


Mondjuk felvázolom, hogy hogyan zajlik egy ilyen megalázó szituáció (szerintetek):


Sétálok a kutyámmal (Tacskó, rózsaszín pulóverben). Szembejön velünk egy sétáltató gazdi egy Németjuhásszal. A Németjuhász meghökken, nem hisz a szemének, arcát eltakarva veszettül elkezd röhögni, s közben ujjal mutogat a Tacskómra, talán ordibál is közben: "Nézzétek, milyen hü*léyén néz ki...".


Így képzelitek? Számomra elég érdekes lenne, ha ez így meg is történne. De mindegy. :-)


Vagy a másik elképzelés:


A kutyámmal sétálok az utcán (Törpepincser, rózsaszín pulcsiban). Felénk jön három férfi, két nő. Mindegyik egyszerre elkezd mutogatni a kutyámra, röhögnek. Érdekli ez szerintetek a kutyát? A kutya szaglászik, pisil, kakil... Nem ért emberül, nem érzékeli, ha egy rakás "nagyagyú" röhög, vagy mutogat. Engem még kevésbbé érdekel a jelenet...


Felvilágosítanátok, hogy PONTOSAN mi is a "kínzás" egy olyan pulóverben, ami mondjuk fodros?


Vagy hogyan csinálok "hül*yét" a kutyából azzal, hogy rózsaszín pulcsi van rajta?


Pontosan ki/kik előtt fogja hül*yének érezni magát a kutyám? :O


2011. okt. 11. 10:00
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
49%
Nekem volt már tacskóm, de nem hogy nem igényelt ruhát (szerintetek míg nem létezett kutyaruha, addig minden kistermetű kutya halálra fagyott minden télen, tavasszal meg feléledt, vagy mi?) hanem befúrta magát a hóba és mikor már rá volt fagyva a hó, akkor se akart bejönni. Egyszerűen imádta.
2011. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem éppen az gondolja a kutyát "emberibbnek" a valóságosnál, aki szerint a kutyát érdekli, hogy milyen színű, mintájú ruha van rajta. Egyébként a kutyaruha bizonyos esetekben szükséges. A lovakra is tesznek pokrócot, takarót, azon senki nem lepődik meg.


Egyébként az állatok díszítése sem mai szokás. Néhány példa:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


(Emellett honfoglaló őseink is bőségesen "cicomázták" a lovaikat.)


Míg a lovak farkát és sörényét gyakran fonják és díszítik versenyek előtt, addig a kutya "díszítésének" azért nincs "hagyománya", mert a kutyát sokáig nem tartották "értékes" állatnak.


Egyébként, a habos-babos ruhák az embernek sem kényelmesek, én is legszívesebben farmer+pólóban járok tornacipővel, és szerintem a kutyák sem szeretik a kényelmetlen ruhákat, amik viszont a hidegtől való védelem mellett (olykor helyett) csak az ember kénye-kedve miatt születtek meg. És mellesleg a lovamat sem díszítem, lovaglásnál is alapvető wesco felszerelése van, egyéb nem, mert nem látom értelmét.

2011. okt. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Első: Magyarázd el nekem, és minden hozzá nem értőnek, hogy mi ebben az "állatkínzás". Kérlek, érdekelne, hogy egy pulóvertől a lába fáj a kutyának, vagy esetleg a nyaka fáj...stb Jóízlés? Azt csak mi emberek ismerjük, a kutya nem. És a kutyákról van most szó, nem arról, hogy a szomszéd néni ízlésébe belefér e egy teremintás kutyaruha... Vagy nem?


Nem kistermetűnek lennie, betegnek, vagy "génkezeltnek". Felsorol néhány dolgot, amit úgy néz ki, hogy a legtöbb ember nem tud a kis termetű kutyákról:


A felének olyan szőrtípusa van (pl.: Yorkshire terrier), ami megegyezik az emberi hajjal szerkezetileg, ami azt jelenti, hogy nincs aljszőrzete, csak fedő, de az nem szigetel, ezért erősen javasolt télen felöltöztetni.

A másik fele az, amelynek ugyan nagy bundája van (aljszőr és fedőszőr is) de az sem szigetel a hideg ellen, csak a meleg ellen, ezeknek a kutyáknak a 99%-a meleg éghajlatról származik, a szőrzete nem alkalmas arra, hogy télen védje a kutyát a hideg ellen.


Ezt mindenkinek tudnia kellene mielőtt leszól bárkit is... Szóval a hosszúszőrű ksitestű kutyák 90%-ánál szinte kötelező télen a pulóver.


A jóízlésről ismét csak annyit, a kutyának mindegy, az embereket érdekli az "ízlés"...


Engem nem érdekel az emberek véleménye, bár nagyon kényelmes lenne úgy sétálni a kutyával, hogy nem szólnak be közben a tuskók egy rózsaszín pulcsi miatt. Engem nem érdekel Hello Kitty-s őrület, és már nem tartozom abba a korosztályba, de ha találnék egy nagyon beleg, többrétegű kutyapulóvert, nem érdekelne az sem, hogy Hello Kitty-s, megvenném. Mint ahogy a terepmintásat, vagy a halálfejeset is. Mert ismétlem, nem az a lényeg, hogy milyen színű vagy milyen mintájú egy pulóver, az a lényeg, hogy jó meleg legyen és kényelmes a kutyának.


Én is sportot űzök belőle. Szeretem, ha van váltásruhája esős időre, van olyan, amit akkor adok rá, ha nagy hó van (beleér a pocakja a hóba...), van külön pulóvere sima hideg időre és van tartalék is, ha az egyik elszakadna vagy kakis lenne. (néha belehempereg a kutyám a kakiba véletlenül). De volt már, hogy egy Tacskó lepisilte a kutyámat...stb


10:14:


Miért ne lehetne "csicsás balerinaruha"? A kutyának mindegy, mert ha neki kényelmes és még melegít is, akkor csak örül. Az meg neki nem fáj, hogy van rajta tülszoknya, mert észre se veszi. És még mindíg nem értem, egy kutyából, hogy lehetne "bohócot" csinálni... Hogy lesz egy kutyából bohóc? Kineveti egy kutya? :-) Netán egy ember? Ugye ti is tisztában vagytok vele, hogy a kutya nem veszi észre (fel sem fogja), ha 10 méterre tőle röhög egy ember... :-)))


10:17.


De igen. Bemegyek egy állatfelszerelés boltba, és nagyjából csak ilyenek vannak. Ami natúr és fekete az mondjuk egy esőkabát. Vagy azért oda van biggyesztve egy strasszkőből kirakott halálfej. És ismétlem, felőlem akár kis sz*rkupacokat ábrázoló hímzések is lehetnek rajta, mert nem ez a fő szempont, ami alapján pulóvert választok. Egyébként azt vettem észre, hogy minél snasszabb egy kutyapulcsi külseje, annál rosszabb minőségű maga a pulcsi, vékony, rossz a varrás, szétesik...stb. Vagy nincs a méretünkben.


10:29


Én is kaptam az unokatestvéremtől egy Méhecskepulcsit a kutyámnak. Ugyanúgy viseli, mint bármelyik másik pulóverét, még nem panaszkodott, remegni meg főleg nem remegett benne soha vagy görcsölt. Ha egy kutya remeg, görcsöl, az nem a ráadott pulóver mintájától vagy fazonjától függ, hanem a kutya idegrendszerétől...

2011. okt. 11. 12:01
 14/40 anonim ***** válasza:

Akkor már csak egy kérdésem van:


mi a fészkes fenének raktad fel ide a kérdésed?


Ha teljesen úgy érzed, hogy rendben van, amit csinálsz, és tényleg nem érdekel, ki mit mond, akkor miért kérdezted meg, ki mit mond? :D

2011. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

10:14 vagyok!

És nekem mondhatsz akármint nem hiszem el, hogy a kutyát nem zavarja a lába alá belógó balerina ruha tüllszoknyája a futkosásban. Minden gazba beleakad, minden mocskot összeszed az utcáról. Nem praktikus. És félre értés ne essék nem a kutya ruha ellen beszélek, mert ha az valóban arra van, h melegítse akkor elfogadom. Lehet az éntőlem akár milyen színű, nem az zavar, ha rózsaszín vagy terepmintás az a ruha, hanem ha zavarja a kutyát a szabad mozgásban. És ne magyarázd meg nekem, hogy egy ilyen olyan fodrokkal tarkított ruha nem korlátozza a kutyát.

Nekem is van kutyám, kistestű (tacsi keverék), ő pl nem fázik télen ruha nélkül. Tök jól elvan a hóban is. Ezek az ilyen olyan hülye fodros ruhák szerintem a gazdit minősítik.

2011. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

10:17-es vagyok.

Egyet értek az előttem szólóval, feleslegesen írogatunk, mert meggyőzhetetlen vagy.

Amúgy az én yorkim szerencsére -15 fokban sem fázik, de van 2 ruhája. Tök egyszerű, fekete mindkettő. Boltban vettem. És voltak vicces, színes, mintás, csilli-villi ruhák is, én ettől függetlenül a legegyszerűbbet vettem.

Miért? Mert nem csinálok (nem a kutyámból, mert neki nincs önérzete) magamból hülyét. Nézd már meg, hogy milyen csajok aggatnak ilyen tüllsz@rokat a kutyáikra. Egy intelligens, jóérzésű ember nem ad rá ilyet.

Amiről beszélsz, az nem a kutyáért van, hanem a gazdi feltűnési viszketegsége miatt.


Szerintem aki ezt át tudja gondolni józan paraszti ésszel, az úgyis ÉRZI és érti, hogy mi tartozik a normális kategóriába.

2011. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
47%

12:25, pontosan erről beszélek én is... De mivel a kérdező már eldöntötte, hogy a méhecskejelmez meg a balerinatütü az ő kutyájának JÓ, ezért felesleges ezt tovább vesézni.


Azért a yorkie-ról még annyit, hogy az állítólagosan nem melegítő bundájával ő egy háztáji patkány és egérfogó kutya volt még 100 éve. Nyilván akkor is méhecskének öltöztették télire, hogy abban riogassa a rágcsálókat.

2011. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

12:14.


Az természetesen nem érdekel, hogy ITT ki mit mondd. Az már engem is érdekel, ha az utcán megszólnak valami tök pitiáner dolog miatt...


És magyaráztokra voltam kiváncsi. Ha visszaolvasod a kérdéseimed, láthatod is.


15:25

Lehet, hogy egy olyan kutyát zavar a mozgásban egy fodros ruha, amelyik nincs hozzászoktatva. Az én kutyám elalszik miközben vágom a körmét, mosom a fogát, vagy tisztítom a fülét. Szőrnyírás közben alszik a legjobban. (nem viccelek...). S ugyanígy egy fodros ruha sem zavarja, azt sem venné észre, ha madzagon húzna maga után egy köteg diót... Mert nyugodt kutya, jól nevelt, nem zavarja semmilyen zaj, vagy bármi, ami hozzáér a testéhez, akár hiszed, akár nem. Az már más kérdés, hogy tök fölöslegesnek tartom tülszoknyás ruhába öltöztetni, de ha csak olyanom lenne itthon, a kutya meg fázna, akkor ráadnám, mert részemről ez nem kutyakínzás. Számomra a kutyakínzás kategória ott kezdődik, hogy valaki veri, éhezteti, rugdossa a kutyáját...stb.


12:26


Abban igazad van, hogy általában ikúbajnokok szoktak ilyen módon öltöztetni kutyákat, ám az is tény, hogy nagyjából már csak ilyen ruhákat lehet kapni, s nem kellene első ránézésből megállapítani valakiről, hogy "állatkínzó", csak mert pillangó van hímezve a pulcsira, vagy mert van egy miniméter tülrésze a ruhájának. Ez absuzolút nem állatkínzás kategória. A gazdád meg szerintem az minősíti, ha nem neveli meg a kutyáját, hagyja, hogy az asztalról egyen, vagy bepiszkítson, nem behívható...stb.


Egy apró kutyapulóver semmit nem bizonyít vagy támaszt alá, max azt, hogy mire van manapság kereslet... Mert ha 500 emberből 490 a rózsaszín "csilli-villi" ruhákat szereti a kutyáján, akkor azt lehet majd kapni a boltokban, mert a kereskedők nem a maradék 10 emberre fognak gondolni mikor megrendeleik az árut, hanem a másik 490-re, amelyik aztán elkölti a pénztét a boltban.

2011. okt. 11. 12:41
 19/40 anonim ***** válasza:

Érdekes, számos ismerősömnek sikerült beszerezni flittermentes, funkcionális, normális darabokat. Úgy fest, amerre Te jársz, valami fura hiánygazdaság lehet, hogy nincsenek ilyenek.


Az jó, hogy nem érdekel, hogy itt mi mit mondunk, csak egy icipici bökkenő van: ITT TETTED FEL A KÉRDÉST. :D


Amúgy ne mondd nekem, hogy nem zavarja a kutyát, ha fodrok lógnak a lábai közt. Valószínűleg megszokta, mert erre kényszerítetted már régóta, de attól még ez nem jó neki. Arról már szót se ejtsünk, hogy balesetveszélyes is lehet. (Beakad, rátekeredik stb.)

De persze a te kutyád, te döntésed.


Megjegyzem, az is elég röhejes első ránézésre, hogy sötétben este biciklilámpát szerelnek a kutya hámjára, de ha belegondolsz, annak VAN értelme, hiszen jobban látszik, nem üti el autó vagy biciklis véletlenül.

2011. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Aki pont előttem írt:


Nem mondtam, hogy jó a kutyának, hol olvastad ezt?


Én azt mondtam, hogy nem rossz, nem okoz fájdalmat, vagyis nem állatkínzás. Ennyi.


És igen, ha személyes vélemények nem is érdekelnek, mert van egy álláspontom, attól még igenis rosszul esik, ha beszólnak az utcán (egy egyszerű rózsaszín pulóver miatt!). Vagy azt sem akarom, hogy egy kategóriába soroljanak a már fent említett ikúbajnokokkal, akik nyáron a 45 fokban is beöltöztetik a kutyáikat, csak azért, mert én is kénytelen voltam rózsaszín pulcsit venni. Attól még nem mindenki tartozik azok közé, akik a hónuk alatt cipelik egész nap a beöltöztettt idegroncs kutyájukat. Ennyi.


De én is látom, hogy nem fogunk zöld ágra vergődni. :-)

2011. okt. 11. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!