Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg állatkínzás egy...

Tényleg állatkínzás egy fodros kutyaruha?

Figyelt kérdés

Elmondanátok, hogy mi az oka?


Mi a különbség egy fekete és egy rózsaszín kutyaruha között?


A színétől eltekintve?


Felvázolom, hogy mit mondtok általában: A fekete kutyapulóver oké, a rózsaszín elfogadhatatlan.


Miért? A rózsaszín tán fáj a kutyának? Én még nem vettem észre egyik télen sem, hogy a kutyám nehezményezné a színbeli különbséget pulcsi és pulcsi közt.... Minél vastagabb anyagból van, minél fedettebb a pulcsi, a kutya annál jobban érzi magát.


Vagy várjunk csak, a rózsaszín pulcsinál sírni szokott, ha ráadom... Ja, mégsem... Csak titeket érdekel, hogy milyen színű a pulcsi...


Nem tudom, hogy ti hányszor próbáltatok pulóvert venni a kutyátoknak, de elég nehézkes ez a projekt. Én tavaly 4-5 állatfelszerelés boltban is voltam kutyapulóvert venni, és a nagy kereslet miatt színte csak olyan fodros, színes, szivecskés van. És vettem is a kutyámnak. Nem fogok ellátogatni még 10 helyre csak azért, hogy fekete pulcsit keressek, ha egyszer a kutyának oly mindegy, hogy milyen színű.


Szoktátok válaszolni kérdések alá, hogy "Hül*yét csináltok a kutyákból ezekel a fodros-bodros ruhákkal". Tényleg?


Ezt kifejtené valaki nekem bővebben?


Mondjuk felvázolom, hogy hogyan zajlik egy ilyen megalázó szituáció (szerintetek):


Sétálok a kutyámmal (Tacskó, rózsaszín pulóverben). Szembejön velünk egy sétáltató gazdi egy Németjuhásszal. A Németjuhász meghökken, nem hisz a szemének, arcát eltakarva veszettül elkezd röhögni, s közben ujjal mutogat a Tacskómra, talán ordibál is közben: "Nézzétek, milyen hü*léyén néz ki...".


Így képzelitek? Számomra elég érdekes lenne, ha ez így meg is történne. De mindegy. :-)


Vagy a másik elképzelés:


A kutyámmal sétálok az utcán (Törpepincser, rózsaszín pulcsiban). Felénk jön három férfi, két nő. Mindegyik egyszerre elkezd mutogatni a kutyámra, röhögnek. Érdekli ez szerintetek a kutyát? A kutya szaglászik, pisil, kakil... Nem ért emberül, nem érzékeli, ha egy rakás "nagyagyú" röhög, vagy mutogat. Engem még kevésbbé érdekel a jelenet...


Felvilágosítanátok, hogy PONTOSAN mi is a "kínzás" egy olyan pulóverben, ami mondjuk fodros?


Vagy hogyan csinálok "hül*yét" a kutyából azzal, hogy rózsaszín pulcsi van rajta?


Pontosan ki/kik előtt fogja hül*yének érezni magát a kutyám? :O


2011. okt. 11. 10:00
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Jah. És azt még hozzáfűzném, a legnagyobb problémám, hogy:

én fekete kutyapulóvert azért szeretnék vásárolni, mert tetszik, nem pedig azért, mert rá vagyok kényszerülve a terrorizáló járókelők miatt, akiknek kinyílik a bicska a zsebükben egy SZÍN miatt, egy SZÍN (rózsaszín). Érted ezt?


Annyi szabadsága legyen meg minden embernek, hogy olyan ruhát ad TÉLEN a FÁZÓS kutyájára, ami lehet akár Méhecske, akár Tül, bármilyen, mert ez magánügy, nem ad okot megkövezésre, és nem mellesleg nincs TÉVESEN állatkínzásnak minősítve.


Egyébként azt had mondjam el, hogy a Méhecskeruha szigetel a legjobban, nagyon jó polár (rugalmas) anyagból van, és olyan kezeslábas fazonja van, ami tökéletesen eltakarja a kutyám hasát. Ez egyik meglévő pulóveréről sem mondható el. De mindegy, az agyhalottak miatt úgy sem adhatom rá egy séta alkalmával sem, mert a végén még tényleg ránkhívják az állatvédőket, vagy mit tudom én, mire lehet számítani ilyenkor, elveszik a kutyám fényes nappal a nyílt utcán? Beteges ez a világ. És nagyon el vannak tévedve a Magyarok az állatkínzás fogalmát illetően.

2011. okt. 11. 16:28
 32/40 anonim ***** válasza:

Egyébként hol olvastál te olyat, h bárki azt írta, hogy ÁLLATKÍNZÓ vagy mert rózsaszín tüll ruhát adsz a kutyádra? Senki nem mondott ilyet, csak azt papoljuk neked, hogy tök fölösleges... És igen is egy hosszabb fodor vagy akár mi veszélyes lehet, ha pl beleakad valamibe vele a kutya és nem tud szabadulni. De látom már, hogy te csak a saját gondolataidat érzed helyesnek! És ha valaki nem ért egyet veled akkor azon már teljesen kiakadsz, és felháborodsz.

Én nem adnék a tacsimra semmilyen ruhát, mert 1 nem fázik, hiszen télen a sétáláskor mozog, 2 zavarná. A te kutyádat nem zavarja akkor add rá, de ne várd, h mindenki elfogadjon. és hangsúlyozom nem ruha színéről van szó!

Amúgy hány éves vagy? 13? Mert a gondolkodás módod nagyon olyan.

2011. okt. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

16:21.


Egyik rosszabb, mint a másik. Nem a színe miatt, hanem mert egyik sem fed rendesen. Az egyik (első) még esőkabátnak sem menne el, nem fedi a nyakát, a hasát, a mellkasát, semmit sem. A másodikon látszik, hogy körülbelül zsírpapír vastagságú lehet a "ruha". Egyik sem jobb a másiknál. A színétől függetlenül.


Nekem a pulóver nem ott kezdődik, hogy hogyan néz ki, hanem hogy mennyire véd az eső, hó és hideg ellen. A földön lévő hóról beszélek. Tavaly 2-szer fázott fel a kutyám, mert nem találtunk normális pulcsit neki és folyton a jéghideg hóban volt a hasa. Van olyan első képhez hasonló mellényünk, na azzal is kitörölhetjük... Az összes hó beleragad mindkét lábán a szőrbe, amitől persze nem érzi magát valami jól, mert órákig cipeli magán és az odaragadt hó folyamatosan hűti a lábát a kutyának. A lábai fellső részére gondolok, alul a tappanácsánál mindíg leolvad a hó.

2011. okt. 11. 16:35
 34/40 A kérdező kommentje:

16:33


Már egyszer válaszoltam arra, hogy "veszélyes, mert beleakadhat....". Olvasd vissza, ha érdekel, de mégegyszer nem írom le.


Az állatkínzó kifejezést két előző kérdésnél olvastam kommentekben. De az én kérdésem első válasza is elég egyértelmű. Gondolom nagyon figyelmesen végig olvastad a válaszokat. :-)


A "nem tartozom abba a korosztályba" kijelentésem is biztosan elkerülte a figyelmed, ha 13 évesnek hiszel. Vagy te is sértegetni szeretnél? Akkor te is nagyon okos lehetsz... Pont az a "kategória", akivel nem érdemes vitába bonyolódni, mert 1. nekem soha nem lehet igazam olyanokkal szemben, mint te, 2. mindíg a tiéd az utolsó szó, 3. nincs "fegyvered" egy vitához, ezért sértegeted a vitaparnert.


Úgyhogy veled már most befejeztem, a válaszaidat figyelmen kívül fogom hagyni. "Kitombolhatod magadból a feszültséget", tiéd lesz az utolsó szó, nem fogok válaszolni.

2011. okt. 11. 16:42
 35/40 anonim ***** válasza:
"nem fedi a nyakát, hasát, semmit sem" - bazzeg, akkor tartsd burokban azt a szerncsétlent...
2011. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem fogom burokban tartani. Azért, mert nem szeretném, ha fel/megfázna és/vagy tüdőgyulladást kapna, attól még normális gazda vagyok. Egyébként nem tudom, mit ér egy meleg pulóver, ha a nyakánál beesik egy kiló hó a kutya hátára, ott félig olvad, félig hűti a kutya hátát, na ez aztán a védelem. Nem szeretnék télen minden héten megfázással szaladgálni az állatorvoshoz és 10 ezreket elkölteni rá. Inkább akkor egy jó pulóver, nem?


A Vizsla kutyámat ugyanilyen elven öltöztetem télen, csak nála nem fektetek nagy hangsúlyt a hasára, mert nincs olyan közel a földhöz, hogy beleérjen a hóba. Érdekes, 20-30 Vizsla barátunk, mind ugyanígy öltöztetik. Sőt, a felének cipője is van, amiben kirándulnak, meg sétálnak, mert a lábuk hamar lefagy vagy kimarja a só, amit leszórnak. 4-5-nek sapkája is van, mert fázós ("gyulladós") fülük van. Nekik is átadom az üzenetet, dobják ki a pulcsikat, szórjuk a pénzt állatorvosra, a kutyának a megfázás nem is olyan nagy ügy. :-)

2011. okt. 11. 17:05
 37/40 anonim ***** válasza:
47%

De te most tényleg ennyire nem érted? Nem arról beszélünk, h nem kell felöltöztetni egy fázós beteges kutyát, csak arról, h felesleges a mindenféle fodros ruha, mert a kutyát az marhán nem érdekli, h divatos e vagy sem. Ez csak neked a gazdinak fontos.

Én nem akartalak sértegetni, bocs ha így érzed, csak azt nem értem, hogy tényleg ennyire érthetetlen amiről beszélünk? Egyébként meg neked sincsenek igazán komoly érveid a mellett, h mér jó a fodros ruha...

2011. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Nagyonis szólnak mellette érvek. Mint írtam is. A Méhecskeruha a legjobban szigetelő ruha, annak van a legvastagabb (emelett rugalmasabb) anyaga, és mivel kezeslábas a fazonja, ez fed a legjobban főleg hasi és nyaki részen. Tehát egy ilyen ruhának is megvannak az előnyei. Ráadásul vízlepergetős kívül (nem mindenhol).


És ha felesleges is egy Tülruha, mivel nem fáj az állatnak, nem veszélyes és nem kényelmetlen, szerintem abszolut hordhatónak kellene lennie. Ennyi, de részemről le is van zárva a dolog, csak ismételgetem magam, mint egy Papagáj, aztán jönnek és jönnek ugyanolyan válaszok.


Én azt mondom: ez nem állatkínzás, miért lenne az?

Erre válasz: ez nagyon veszélyes és állatkínzás.

Erre én: Ugyan, miért lenne veszélyes...blablabla...folytatás

Erre válasz: Bohócot csinálsz a kutyából és állatkínzás.

Erre én: megcáfoltam már, nem állatkínzás, nem csinálok belőle bohócot és nem is veszélyes.

Erre válasz: nem értem, mi a bajod, rakj rá tülruhát, ha ennyire tetszik.

Erre én: nem akarok rakni, de ha raknék, nem értem, mi lenne ezzel a baj.

Satöbbi.


Na kb ilyen kaliberű a vitánk. Szerintem fejezzük be. :-) Én magyarázatot szerettem volna kapni, nem kaptam.

2011. okt. 11. 17:38
 39/40 anonim ***** válasza:
47%
De te nagyon okos! Az a ruha nem azért fed jól, mert méhecskés, hanem mert olyan a szabása! És te magad írtad, h van olyan ruhája a kutyádnak amin tüll van! Az hogy állatkínzás eddig itt egy választ leszámítva sehol nem szerepelt! Csak te szajkózod. És már többször leírtad, h befejezted de mindig folytatod! Az meg egy tény, hogy ha valami lelógó akármi van azon a ruhán az beleakadHAT akármibe, ami veszélyes LEHET!
2011. okt. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%

Hogy lehet ennyire félteni egy kutyát?-.-

ez csak egy KUTYA nem a ruha teszi... nem kell gyerekként nevelni, nem kell nekik se ruha, se cipő, se masni SEMMI

2011. okt. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!