Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámat szeretném tanítani...

Kiskutyámat szeretném tanítani, milyen nevelési módszert ajánlanátok? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 1. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk is most van kiskutyánk, puli keverék, nagyon élénk, rosszalkodós, harapdálós, sokszor szomorkodok én is, mert nagyon nehéz nevelni:( Állatorvos mondta, hogy újságpapírral kell vagy ráijeszteni, nem nagyon, meg ez nekünk szólt,mert a mi kutyánk nagyon rosszalkodós, de hátha tanulsz te is belőle.Szóval vagy ráveregetni kicsit, vagy csak új csörömpölni, amikor nem azt csinálja amit szeretnénk, meg nem oda megy. Ha kinti kutyáról van szó és vad, akkor be lehet rövid időre zárni egy kennel féle helyre, hogy ne mindig ott legyen körülöttünk. A mi kutyánk előtt még ruhát sem lehet teregetni, mindent harapdál, megeszik.Meg azt mondta, hogy ne kezünket harapdálja, ezért valami olyan játék kell neki, ami nem a kezünkben van, hanem botra kötve, madzaggal, hogy ne szokja meg hogy a kezünket harapdálja, nem mi vagyunk a játékszerek.Nagyon nehéz! Meg vannak ilyen könyvek az olcsó könyvek kategóriába, nézz körül könyvesboltokban, néhány száz ft, és abban vannak jó leírások, meg nagyon durva tanítási módszerek, de hasznos infók is vannak.Meg az orrára kell rácsapni, meg az anyja is amikor még pici volt a kiskutyáknak ha nevelni akarta akkor a nyakánál felemelte. A könyv is írta, hogy csak úgy lehet nevelni, hogy foglalkozunk vele, sokszor egy nap például az ül szavakat gyakoroltatjuk vele és ha jól csinálja, lehet jutalmat adni neki, ha nem akkor csörtetős újságpapíros rácsapást:)Meg csak egyszerű szavakat használjunk, jól van, meg a pfuj, ilyeneket, mert állítólag a hangsúly a fontos, mert a kutya nem érti a szavakat, ezt a könyv írja, sokan nem értenek ezzel egyet szerintem.De szívesen veszem én is a neveletlen puli nevelésére vonatkozó dolgokat.
2009. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előbbihez, a könyv címe: Tanácsok kutyakedvelőknek, Black White kiadó 1999, 250 ft volt, de gondolom vannak másféle könyvek is.
2009. máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát a lényegre tapintottál, mert a mi kiskutyánk is a kezünket harapdálja, ill. a nadrág szárát kapja el, és ráncigálja. Eddig hiába szóltam rá, nem érdekelte, ha egy picit rákoppintok az orrára, azt hiszi, játszok vele. :) Szóval nagyon hiperaktív. :)

Ezt az újságos módszert kipróbálom, remélem nem ugrik neki az újságnak, hogy hurrá, új játék. :)

Amúgy a lakásban van, de elkülönítve, tehát nincs egész nap velünk.

Köszönöm a könyv címet is, utána nézek!

2009. máj. 1. 13:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy DVét ajánlok az ára 1oooFt körül van. A cime Tanuljunk kutyául.A szerzö neve Dénes Gábor.Régota kutyás vagyok de nekem is nagyon hasznos volt.Bemutatja a különbözö technikákat és folyamatosamn magyarázza.
2009. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a DVD címet, remélem kapok ilyet.
2009. máj. 1. 17:51
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet megszerezni a dvd-t, ha nem tudom jelenleg megvenni?Nem tudnál kedves válaszoló valami módot találni, hogy felrakd az internetre?Csak egy kérdés.
2009. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előbbi válaszoló vagyok.Amúgy a mi kutyánk is folyamatosan ugrál, harapdál, sokszor kiszakítja a nadrágot, inget is, nagyon zavaró, még ha ráveregetek akkor sem hagyja abba és állandóan a lábamon csüng, tényleg nehéz vele. Fent már írtam az újságcsapkodást, meg a veszőt is de nem mindig használ, játékszernek tekinti.Jó lenne az a dvd, csak megnézni valahogy, mert hiába próbálom én is nevelni a pulimat, nehéz. Egyébként a puli nagyon játékos, szereti a társaságot és mivel ő meg keverék puli ezért még egy huncut fajta is benne van, német juhász keverék anyától. Szóval a fajta is sokat tesz, mert a nagyon nyugis kis kutyusok, nem fognak annyit rosszalkodni, mint amelyiknek a vérében van. Engem az zavar, hogy kiharapja a nadrágot és szinte csíp, pedig ráverek, nem nevetgélem el a dolgot.Az biztos hogy kell nevelni őket, mert akkor a fejünkre nőnek.


Ti hányszor adtok a kutyának enni? Orvos mondta kétszer elég, mert nem tesz jót ha elhízik, ízületek, stb. 3 hónaposnak is kétszer adtok? Mi nemrégen tértünk át a napi kétszerire, de kap napközben is valamit azért kifli ilyesmi.

2009. máj. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sosem láttam hogyan kell tanítani egy kutyát, de már tanítottam egyett...szuper társ lett belőle, sőt nagyon okos :)

Először sztem. az a legfontosabb, hogy a kis kópé tudja ki az úr, minden bántás nélkül. Fogd meg gyengén a buksiát, nézz vele farkasszemet. De úgy tedd, hogy ki tudja húzni a fejét, ha megelégelte a dolgot. Ezt ismételd meg kb. 2x. Nyugi a kutyák utálnak farkas szemet nézni, pillanatok alatt feladja, és így tisztázódik benne, hogy te győztél, te vagy a vezér. Ezt a késöbbiekben néha ismét eljátszhatod.

Ezután még egy valamit meg nem tanul, addig ne kezd újba.

pl. ha szereti a dajkálást (kiskutyák általában igen), akkor menj el tőle pár méterre és hívd...ha odajött jól dajkáld meg (jutalomfalat is mehet a pociba), és dicsérgesd. Mikor már simán megy, akkor jöhet a többi.

A leülés: mikor spontán leül, mondogasd neki azt a szót amire a késöbbiekben le akarod ültetni, és dicsérd: "Ülsz, jól van ügyes vagy, ülsz." ilyesféle képpen. A lényeg, hogy egy adott faladathoz mindig ugyanazt a szót használd, ha pl. elkezdted azt, hogy "ülsz", akkor ne mond, hogy "üljél", "ülj le". Ezeknek más a hangzása, és a kutya megzavarodik, nem fog teljesíteni.

Mikor már a spontán ülésből megismerkedett a szóval, akkor nyomd le a fenekét, és közben ismételgesd a parancsszót. Ha sikerült, akkor nagyon dicsérd meg. Egy kis játék pihi. Majd újra.

A lefekvéshez vezető parancsszót hasonlóan spontán fekvésből rögzisd a buksiában. Ha ez megvan, ültesd le, majd a dicséret után nyomd le az első felét is. Ha a kutyuli túl erőben van, akkor kicsit kegyetlenebb, de húzd ki az első lábait alóla (egyszerre). Így lefekszik, majd dicsérd meg. Aztán így tovább. Azt se felejtsd el, hogy amit már tud, sokszor ismételjétek. Ha nem sikerül közöld vele, hogy "Nem, nem jó!" Ismétlés. Sose hagyd, hogy egy feladatot ne csináljon meg! Ezért vigyázz, ne unja meg a dolgot. Ha látod, hogy unja játszatok egyett levezetésként, de csak ha már teljesítette az utolsó parancsodat. Utána hagyjad hagy emészgesse meg az új információkat.

Az én kutyám két nap alatt megtanult leülni, a fekvés gyorsabb volt. De ez természetesen sokban függ a te kitartásodtól és a kutyus adottságaitól.

Ha az alap (gyere ide, ülsz, fekszik, maradsz, fúj...) megvan, akkor jöhetnek a trükkök. Az én kópém, pl. integetett, ha kértem.

Az a jó, ha minél öregebb koráig tanítod, mert azzal karbantartod az agytekervényeit, persze ennek is van határa, amikor már hagyod nyugottan. Ha már nincs ötleted, akkor tanits meg neki mindent kézjelre, amit szóra tud...itt is az alappal kezd.

2009. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Köszi szépen sokat segítettél, nagyon hasznosak az információid.

Most ott tartok, hogy már tud ülni. :-) Ez már azért valami... :-) viszont egy helyben nem nagyon szeret megmaradni. Sebaj, kitartásom az van, remélem neki is lesz. :-)


Utolsó előtti válaszolónak:

én naponta 3*-4* adok neki enni, elosztva az egy napi kajcsiját. Reggel és este junior tasakos husikákat kap, napközben Hill's száraztápot.

Nem tudom, hogy jól csinálom-e így, de szerintem jobb, mintha egyszerre sokat kapna, és ott hagyná. Vagy rosszabb esetben felfalna mindent, és a végén már gurulna. :-)


Kösziii Mindenkinek a segítséget!

2009. máj. 2. 15:51
 10/13 anonim ***** válasza:
A DVD-vel kapcsolatos kérésedre,nem tudom feltölteni ,de egy négy perces részletet találsz rola Dega Film Studio oldalán.Én egyébként olyan helyen vettem ahol könyveket és DVD é- forgalmaznak.
2009. máj. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!