Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámat szeretném tanítani...

Kiskutyámat szeretném tanítani, milyen nevelési módszert ajánlanátok? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 1. 12:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Előző előtti vagyok...a nagyon hasznos infós :)


A nadrág ráncigáláshoz, de inkább a kezed harapdálásához. Hát igen, ez utóbbivan nekem is megvolt a bajom. Mindig sebes volt a kezem. Majd amikor már picit nagyobbacska volt eszembe jutott, hogy a kutyák egymásnak úgy jelzik, hogy fáj, hogy elkezdenek nyüszíteni. Kicsit muris, de te is tedd ezt, majd mond hozzá, hogy ez fáj, ne csináld. Vagy valami ilyesmit, a késöbbiekben már elég lesz az, hogy "hé, nekem ez fáj", vagy amit ilyenkor mondogattál neki. Nagyon fontos még, hogy tudja mit jelent hogy elég volt. Kezd el vele harapdálósat játszani, majd egyszercsak közöld, hogy elég volt, és vedd el a kezed, ha újra elkezdi, mond eréjesebben, és dugd a hátad mögé a kezedet. Lehet, hogy a hátad mögé megy, és újból elkezd harapdálni, akkor ismét mond, hogy elég volt...mostmár mérgesen, majd állj fel és hagyd ott. Kis idő múlva ezt újra játszd végig...közben akár gyakorolva a "fáj" verziót is.

De mivel ezek a fájós változatok megmaradhatnak benne úgy is, hogy most ő győzött, így rövid időn belől játszd el vele az előző válaszomban említett farkasszem-es mókát, többször is egymás után (2x-3x). Így újra tisztázódik benne, hogy ettől még te maradtál a főnök.

A nadrágos verzióra nem igazán tudok más megoldást írni, mint amit eddig pl. alkalmazol, nekünk ezzel szerencsére nem volt bajunk. Egyszer mérgesen rászoltam és az orrára koppintottam...ez elég is volt.

Sok sikert!

2009. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Néztem a kutyám szemébe és azt vettem észre, hogy sokáig bírja és amikor meg fogom közben a fejét akkor néz és ugatva nyuszit, lehet ő így jelzi, hogy nem tetszik neki, hogy valaki legyőzheti.Amikor néztem a szemébe akkor harapdált még jobban ugatott és az arcomba akart folyamatosan harapni, mert közelebb voltam, hogy hatásosabb legyen. Nem bírok vele.


Belenéztem abba a videóba az interneten, tényleg jónak tűnik, majd utána kérdezek, köszi.


Mit lehetne még tenni?

2009. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves hasznos infós. :)

Köszi szépen - megint :) - az infókat. Még küzdök a kézharapdálással, meg a nadrág ráncigálással, egyelőre nekem ez olyan kilátástalannak tűnik. :( De persze nem adom fel. :)

Most már tudunk ülni, és feküdni, és mindenki nagyon büszke rá, levesz minket a lábunkról. :) Tegnap próbálkoztam a maradj! paranccsal, de hát ez még nem megy... 2 másodpercig sem marad a helyén. :P

A klikkeres kiképzésről mi a véleményed? Ez hasznos? Hogy működik?


Köszi még egyszer a kielégítő válaszokat!

Szép napot!

2009. máj. 4. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!