Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosz nevelésen lehet változtat...

Rosz nevelésen lehet változtatni 2 éves korban?

Figyelt kérdés

Üdv.

van egy Golden retrieverem és az lenne a problémám , hogy eddig nem nagyon tanítottam mert eléggé negatívan ragált a pórázra. mostanában többször elszökött és szerintem többet kéne mozgatni de póráz esetén le blockol.elégggé aggresszívan szoktam vele játszani bár látszólag élvezi de félek ez a nevelés kárára megy. Ilyen korban lehet még változtatni ezen legalább annyira , hogy pórázt tűrje és halgasson a vissza hívó parancsra?


2011. okt. 14. 20:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Nem, ezt a nyakörv oldaná meg. Hámmal nem tudsz kutyát nevelni, legalábbis általános engedelmességre nem. Vegyél egy sima egysoros fojtónyakörvet, olcsón kapsz bármelyik állatos boltban, és azzal vidd. De nagyon fontos, hogy apró erőteljes rántásokkal fegyelmezd a kutyát, semmiképp ne hagyd, hogy húzzon, mert azzal csak érzéketlen lesz a nyaka, vagy tényleg fojtogatni fogja magát.

A hosszú póráz csak arra való, hogy a kutya kicsit kielégítse a mozgásigényét anélkül, hogy világgá menne. Ha a hám+hosszú póráz kombót próbálod, akkor garantálom, hogy repülni fogsz a kutya után, ugyanis a hám nem fogja vissza, sőt, kimondottan abban van a segítségére, hogy könnyen vonszolja a rákapcsolt dolgokat, jelen esetben téged.

2011. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Ja, az meg, hogy arra menjen a kutya, amerre te akarod, marha egyszerű: szólsz neki, hogy gyere (szigorúan csak egyszer), és magad felé rántod. Nem húzogatod, meg nem bevontatod, csak rántasz egyet rajta, hogy egy-két lépést kénytelen legyen a te irányodba tenni. Ha elindul feléd, hagyod hogy jöjjön, ha megáll vagy másfelé megy, rögtön rántasz egyet rajta megint. Ha odaért, nagyon megdícséred, akkor is, ha huszat kellett rántani rajta. De ismétlem, ez hámmal nem megy, abban hiába rángatod, nem igazán érzi meg, ráadásul oldalra rántod, nem pedig az elejét mozgatod a helyes irányba :) Meg addig sem megy, amíg a kutyában tombol az energia és a felfedezhetnék. Előbb alapos séta, utána nevelés :)
2011. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
huhhh köszi szépen ez sokat segít :)
2011. okt. 15. 13:25
 14/34 anonim ***** válasza:
A kutyát csak akkor kell rángatni, ha húz. Ha rángatod, hogy elinduljon feléd, rossz élmény lesz neki a séta és továbbra is utálni fogja. A kutyaiskolában is a pozitív megerősítésen dolgoznak az emberek és azon, hogy jó élményhez kössék a dolgot. Az, hogy rántasz egyet a kutyán és megdícséred, ha odamegy utána hozzád, ez nem a jó élményhez kötés kategória. Jutalomfalattal vedd rá a kutyát, hogy sétáljon és nagyon dícsérd, amikor ezt megteszi!
2011. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. És hidd el, el fog jönni az az idő is, amikor már jutalomfalat nélkül is szépen sétál. De egy alkalomtól ne várj csodát! Ja és szigorúan nyakörv, hám semmiképp se!

Amúgy adhatsz neki pl. felkarikázott virslit, felkockázott párizsit stb. nem muszáj a jutifalatnak az igazi értelemben vett zacskós jutifalatnak lennie :)

2011. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Nem agyatlan rángatásról beszéltem, hanem a behívásról, rávezetéssel. Az, hogy rántasz egyet a kutyán, nem rossz élmény neki, hacsak nincs ezzel kapcsolatban régi traumája, például hogy kocsihoz kötve végigvonszolták egy fél megyén, vagy ilyesmi. Ha a kutya megevett egy kiló jutalomfalatot, és még mindig nem érti a lényeget, akkor nyilván valami mást kell vele csinálni.
2011. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? 1 alkalomtól csodát vársz???
2011. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

nem várok csodát egy alkalomtól csak már korábban is rettentő sokat próbálkoztam vele és tudom , hogy nagyon tanulékony kutya és a kajáért mindent megszokott csinálni.

traumája max annyi volt , hogy kb 1 éve szüleim elektromos kerítéssel próbálkoztak és elromlott így sokszor ha biztonságos zónában volt megrázta. a rendszert kiszereltem de ha valami +ba volt rajta nyakörven kívül félt hátrajönni az ajtótól. ezt már hámal próbáltam felpörgettem kicsit és az udvaron belül szabadon mozgott szóval szerintem ez már nem lehet ok. de sebaj lelkesen próbálkozok egyszer csak sikerül :)

2011. okt. 15. 15:09
 19/34 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem neked szántam a kérdést, hanem az előttem szólónak :)
2011. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Nem egy alkalomtól várok csodát, de már egy idősebb kutyáról van szó, aki nyilván ismeri a "gyere ide" kifejezést, hiszen néha oda van hívva dolgokért. Ezt a legtöbb kutya magától megtanulja, onnantól kezdve meg engedelmesség kérdése a dolog, nem jutalomfalatoké. Jutalomfalattal rá lehet erősíteni, és ezt az egyszerű dolgot általában hamar megtanulják, vagy legalább elkezdik kapisgálni. Ha két évesen rengeteg kaja után pórázon vezetésnél SEMMI eredmény nincs, nem is látszik rajta, hogy fel akarná fogni a helyzetet, akkor mást kell bevetni. Nyilván nem kell elhagyni a jutalomfalatot, jutalmazásnak jó, de egy goldennek a pórázon történő behívása rettentő egyszerű dolog normális esetben.

Amellett, nem lehet csak pozitív dolgokkal nevelni. Aki marha hozzáértő és 20 éve kutyázik, és pontosan tudja, hogy mit miért csinál, annak lehet hogy megy, de akinek nem egyértelmű a kutya működése, annak nem. Annak meg egyáltalán nincs értelme, ha a kutya megeszi jutalomfalat formájában a napi kajáját a semmiért.

2011. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!