Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosz nevelésen lehet változtat...

Rosz nevelésen lehet változtatni 2 éves korban?

Figyelt kérdés

Üdv.

van egy Golden retrieverem és az lenne a problémám , hogy eddig nem nagyon tanítottam mert eléggé negatívan ragált a pórázra. mostanában többször elszökött és szerintem többet kéne mozgatni de póráz esetén le blockol.elégggé aggresszívan szoktam vele játszani bár látszólag élvezi de félek ez a nevelés kárára megy. Ilyen korban lehet még változtatni ezen legalább annyira , hogy pórázt tűrje és halgasson a vissza hívó parancsra?


2011. okt. 14. 20:14
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Ebben mi soha nem fogunk megegyezni, bármeddig is folytatjuk :D

Azért remélem a kedves kérdező megírja, hogy mi lett az eredménye, hogy kihívott a kutyushoz egy kiképzőt ill. h milyen módszerrel próbált segíteni a pórázos séta kapcsán :)

2011. okt. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

régebben nem mozdult pórázon kajáért sem. jelenleg ha 1 max 2 méterre tartom a kaját ráveszi magát és odajön de ha kicsit távolabbról már visszaszalad ajtóhoz. elolvastam ezt a falkavezér dolgot ami több pontban is egyezik a kutyámmal.

először megpróbálom ezt bár szerintem eredményt nem fog hozni mert ha családommal megis értetem , hogy miként kell vele bánni testvérem valószínűleg megszegné mert azthiszi ez egy kölyök és finoman kell bánni vele. bár koplaló napon valszeg a szívem szakadna meg mert én rohadtul imádom :) amúgy ha működik is szabad vele keményen is játszani vagy csak a tipikus unalmas szaladj a csontért? ahogy én játszom vele kicsit durvának tűnhet bár a reakcióiból azt veszem ki , hogy élvezi. ha nem jön be akkor szerintem csak nyáron fogok oktatót hívni , hogy tudjak vele rendesen foglalkozni mert sok a délutáni programom.

amúgy apám kutyáján megmutatta , hogy venné ő rá a pórázra . kicsit durva szerintem , kb 30 cm pórázon húzza bár legalább sétált. ezzel megpróbálkozzak vagy nagyon sértheti a kutyát?

2011. okt. 17. 14:05
 33/34 anonim ***** válasza:

Vontatni semmi értelme (ebben szerintem mégiscsak egyet fogunk érteni :D).

Amúgy nem tudom, hogy próbálkozol, látni kéne sajnos, de a kaját ne csak mutogasd neki, hanem mozgasd, dugd az orra alá, húzd el, hagyd hogy belecsípjen és úgy húzd el, közben hívogasd, csalogasd, legyél lelkes, akkor rád kéne hogy figyeljen és oda kéne mennie. Minden normális kutya ezt csinálja.

2011. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Na igen, most mindenben egyetértünk :D

Szerintem viszont érdemes lenne a kiképzőt kihívnotok, ezt ne úgy képzeld el, hogy innentől naponta órákat kell vele tanulni. Én mindenképp kihívnám a helyedben, mert elmondanád neki mik a legnagyobb gondok, min szeretnél változtatni, azt a pár dolgot elmondja, ezeket pedig gyakoroljátok tovább. A másik meg hogy belátást fog nyerni, hogy hogyan bánsz/bántok a kutyával, hogyan kezelitek. És ami hibás, azért szólni fog, nektek is könnyebb lenne, ha már most rálépnétek a helyes útra :)

Amúgy barátnőmék pont az ellenkezőjével küzdenek, iszonyatosan húz a kutyájuk a pórázon (1 év után vitték pórázos sétára először a kutyát - amúgy ő berni pásztor), hozzájuk is kiment a kiképző, elmondta nekik mit-hogyan és mondta h akkor ezt most 1 hónapig gyakoroljátok, ha kérdés van, keresse nyugodtan és majd 1 hónap múlva visszajön megnézni (hozzáteszem ingyen).

2011. okt. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!