Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosz nevelésen lehet változtat...

Rosz nevelésen lehet változtatni 2 éves korban?

Figyelt kérdés

Üdv.

van egy Golden retrieverem és az lenne a problémám , hogy eddig nem nagyon tanítottam mert eléggé negatívan ragált a pórázra. mostanában többször elszökött és szerintem többet kéne mozgatni de póráz esetén le blockol.elégggé aggresszívan szoktam vele játszani bár látszólag élvezi de félek ez a nevelés kárára megy. Ilyen korban lehet még változtatni ezen legalább annyira , hogy pórázt tűrje és halgasson a vissza hívó parancsra?


2011. okt. 14. 20:14
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
hát most nincs jobb ötletem veszek egy nagy pórázt mert így odajön hozzám decsak akkor ha lehajolok. holnap ha lesz egy kis + iőm kiviszem utcára ott , hogy viselkedik ha ugatnak a kutyák meg ilyesmi. jelenleg ha az udvar hátuljából előre akarok menni próbál húzni így megfogom de látszólag ez nem esik jól neki. szerintem azzal is lehet baj , hogy engem nem úgy képzel el mint a főnökét hanem mint barátját. lehet ide már szakember kéne csak nemtudom most megengedhetjük e magunknak a 3000 ft / órát úgy , hogy kitudja meg e tanulja.
2011. okt. 15. 16:08
 22/34 anonim ***** válasza:

Nos, itt tökéletesen elmondják hogyan kell megtanítani a kutyát behívásra...


http://www.youtube.com/watch?v=ozp-0JhG4nw&feature=related


Pórázról nem találtam, de mint mondtam, ugyanez az alapja

2011. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Szánd rá szerintem a 3000Ft-ot és ami nagyon fontos, hogy első sorban neked kell megtanulni hogy bánj a kutyáddal, az ő esetükben többszörösen igaz, hogy nincs rossz tanuló, csak rossz tanár!

Addig is olvass utána a neten, sok hasznos leírást fogsz találni akár falkavezérség megszerzése kapcsán, akár bármi ás ügyben :)

2011. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Falkavezérségnek olvass utána a neten ("hogyan legyek falkavezér"-re keress rá, első találat, a legjobb cikk a témában, amit találtam), az sokat segíthet :)
2011. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Jutifalatos kommentelő vagyok, beszéltem meg a kutyakiképzőnkkel. Határozottan megerősített abban, hogy a jutifalatos megoldással gyakoroljátok a pórázos követést, sétát és először mindenképp zárt helyen.
2011. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Jó hát kinek mi fekszik persze, lehet próbálkozni jutalomfalattal is, alapvetően azt tartom én is jó módszernek, csak hát ha nem megy, akkor azért ne erőltessétek.

Mondjuk az utcai sétát én sem javaslom, amíg a kertben sem működik a kutya, csak káosz lenne belőle.

2011. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván... de tegnap próbálták először a jutifalatos sétát...
2011. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Na de ha egy doboz jutalomfalatot megeszik eredmény nélkül, akkor vagy borzasztó ostoba, vagy nem olyan probléma áll fenn, amire a jutalomfalat a megoldás. Egy két éves kutya pontosan tudja, mit várnak el tőle, amikor azt mondják neki, hogy gyere ide, csak sz*rik megcsinálni. Mégpedig azért, mert nem ismeri el a gazdáját falkavezérnek. Azon meg rohadtul nem segít a jutalomfalat.


Persze ha tényleg gőze nincs arról, mi az a gyere ide, mert kajáltatáskor, játékkor soha nem hallja, akkor nyilván jutalomfalattal kell tanítgatni, de nagyon-nagyon el kell hanyagolni egy kutyát ahhoz, hogy ez így legyen, ezért nem is számoltam ezzel a lehetőséggel.

2011. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Szerepel a kérdésben, hogy 2 éves a kutya és hogy ebben a korban lehet-e változtatni azon, hogy a pórázt tűrje... Ergo eddig nem volt hozzászoktatva, ergo nem kapott nevelést, nem foglalkoztak vele vagy ahogy írja is rossz nevelést kapott..

Szerintem is problémák vannak a falkavezérséggel, ezt senki nem vitatja.

Azonban az, hogy a kutya saját magát tekinti falkavezérnek, nem függ össze azzal, hogy tud-e pórázon sétálni és meg lehet-e rá tanítani. Nagyon sok kutyát láttam már, aki falkavezérnek képzelte magát és ennek ellenére sétált pórázon.

Amúgy leírta a kérdező, hogy amíg volt nála jutifalat, a kutya motiválható volt, sétált pórázon. Amikor elfogyott a jutifalat, akkor makacsolta meg magát.

Mi ebből a tanulság? Sok jutifalat és sok gyakorlás! És még egyszer mondom a jutifalaton nem a méregdrága bolti jutalomfalatokat kell érteni, hanem akár felkarikázott virslit, sajtot, párizsit, bármit.. És hogy a kutyának a napi kajaadagját odaadni jutifalatban? Evidens, hogy vmennyit visszaveszek a napi kajájából...

2011. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Hát ez az, elfogy a kaja és nem működik a kutya... Akkor valami nem stimmel, más motivációt is kell neki adni.

Menhelyen dolgoztam évekig, rengeteg kutyát szoktattam pórázra meg normális sétára, és egy dolgot biztosan mondhatok: amelyik csak neveletlen, azt lehet és kell is rántásokkal irányítani, amelyik meg retteg, azt nem érdekli a jutalomfalat. Az első típust fegyelmezni kell, a másodikra meg egyszerűen rárakni a pórázt, és hagyni, hogy a kutya menjen magától, hogy szokja az érzést. Ha a két év után először előkerülő jutalomfalatokkal ráerősítesz, hogy a póráz egy esemény, akkor naná hogy továbbra is stresszelni fog tőle a kutya.

Szóval abban igazad van, hogy talán nem rögtön azzal kell kezdeni, hogy irányítgatja pórázzal a kutyát (nem olvastam elég figyelmesen ezek szerint, de most már nem lapozok vissza :)), de azt a fajta csalogatást, amire egy kicsit bizonytalankodó kölyökkutyának szüksége van, feleslegesnek és túlzónak érzem egy két éves kutyánál, amelyik leblokkol a póráztól. Ha meg nem blokkol, mert a kaja azért érdekli, akkor meg miről beszélünk ugye, képes ő pórázon közlekedni, csak nem akar. Az meg régen rossz, ha csak a kajáért mozdul meg.

2011. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!