Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ásít a kutyám ha meglát?...

Miért ásít a kutyám ha meglát? Meg tudja vki magyarázni?

Figyelt kérdés
Ha meglát a kutyám - csak nálam fordul elő - akkor ásít egy hatalmasat - többek között párom innen tudja, hogy két percen belül hazaérek a munkából, mert a kutyus leskelődik kifele a kerítésen és hangos ásítással jelzi, hogy befordultam az utcába... akármikor kimegyek hozzá a kertbe és meglát mindig ásít egy oltári nagyot és már szalad is oda hozzám a szokásos simiért és pusziért... de nem értem ezt az ásítás dolgot... Miért csinálhatja?
2011. okt. 15. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem örül nked nállam is ezt csinálja a kutyusom
2011. okt. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

unja a fejed :D


-peace-

2011. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Ha a kutya ilyen helyzetben ásít, az azt jelenti, hogy valami előreláthatóan jó dolog miatt izgatott, várja, örül.
2011. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szeret téged!
2011. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálja:) (vizsla)

Nagyra kitátja a száját, égnek emeli a fejét és még hangot is ad hozzá, közben megrázza a fejét és nagy boldogan fut az ember felé. :))

2011. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ásítás egy a tipikus csillapító jelek közül. Ezeknek két fő funkciója van, az egyik, hogy a kutya kommunikálja a másik felé, hogy nyugi, vagy magát akarja nyugtatni. Ilyen még a rázás, a szájnyalás, rágcsálás, vizelés (ebből van domináns is meg csillapító is).

Szerintem csak túl izgatott lesz ilyenkor, és magát nyugtatja. Rossz esetben az is lehet, hogy általad kicsit fenyegetve érzi magát, és neked (is) szól a jelzés.

2011. okt. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!