Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Repülővel vagy autóval utaztas...

Repülővel vagy autóval utaztassam kutyámat?

Figyelt kérdés

Valakinek tapasztalata a repülőn történő szállírásról?

1000 km-ről lenne szó, autóval kb 13 óra, repülővel 1.

Repülővel csak akkor vinném, ha felengedik az utastérbe, ami nem biztos, mert dobozzal együtt 8.2 kiló ( bár gondoltam előtte megkozmetikázom, plusz leveszem róla nyakörvet, hátha akkor csak 8 kilo lenne)

Mert azt olvastam, h 7-8 kilóig lehet utastérbe szállítani állatot.

Ti, hogy vinnétek?


2011. okt. 17. 12:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én mikor legutóbb utaztam, úgy számoltam, hogy autóval olcsóbb is, mint repülővel. Ráadásul a rövid úton repkedő gépek csomagterében (ahol a kutyák is utaznak) nincs se légkondi, se nyomáskiegyenlítés. Hallottam már horror történeteket arról, hogy hogy jártak ott utazó kutyák. Tengerentúlra más a helyzet, oda normálisan viszik őket, de rövid távon én maradnék az autónál inkább.
2011. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Félreértettetek, én is mennék vele, ha repülünk. Én amúgy is repülővel megyek mert visszük a babánkat is, párom meg kocsival megy, és az a kérdés kivel menjen a kutya.

A boxban imád lenni, abban alszik itthon is, plusz volt már benne 3 órát mikor itthon elmentünk vidékre nyaralni.

Na nem tudom, hogy vigyem, lehet tényleg fel sem engedik a gépre, mert valami olcsóval megyünk szerintem. Easy jet ha jó emlékszem.

2011. okt. 17. 13:03
 13/20 anonim ***** válasza:
nyugodtan vigye párod kocsival. Néha mikor tankol akkor kiengedi pisilni. Esy jetre nem engedik fel tudtommal.
2011. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
fapadosra nem engedik fel. Amúgy meg a repülőre becsekkolni babával és kutyával egyszerre, hát az nem lenne könnyű feladat. Mi 2 kutyával utazunk többször évente 1400 km-t, és semmi gond nincs vele.
2011. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Melyik országba repültök?

Pár éve költöztem Párizsba a 7 kilós ebemmel úgyhogy már van tapasztalatom kutya szállításba. Fapadosson (easyjet, wizzair,skyeurope...) nem lehet kutyát szállítani, se utastérben, se csomagokkal.

A súlyhatár a légitársaságtól függ, Malévnál dobozzal együtt 10kg-ig viheted fel magaddal az utastérbe, míg Airfrance-nál 6kilóig, bár ha szépen nézel 1-2 kilót elnéznek.

Autóban szállítás egyszerűbbnek tűnhet, de 13óra nagyon hosszú főleg ha egy aktív nyüzsisebb kutyáról van szó, és benziben is nagyon drága, tehát én inkább ki fizetem a repülőn szállítást.

2011. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Hovarju ***** válasza:

Szerintem, ha a párod egyébként is autóval megy, akkor vigye inkább ő. 2-3 óránként úgyis meg kell állnia neki is egy kis nyújtózásra,mozgásra.

Mi Horvátországba vittünk kutyát autóval, az út nagy részét átaludta. :-)

Baleset mentes utat kívánok nektek!

2011. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Hovarju ***** válasza:
Ja, még annyi: szerintem épp elég lesz a babával foglalkoznod útközben.
2011. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Fapadoson is LEHET kutyát szállitani! Persze légitársaság függö!
2011. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
melyik fapadoson lehet?
2011. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

pl. germanwings


[link]

2011. okt. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!