Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb harci kutya...

Melyik a legjobb harci kutya és miért?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki félre érteni a kérdést annak jelzem csak kíváncsi vagyok a válaszokra
2011. okt. 17. 20:47
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
Hogyha felépítésre gondolsz, akkor egyértelműen a pitbull, staffordshire terrier... de az a pitbull vagy a staffi is lehet egy csodálatos családi kutya, egy csivava is lehet harci kutya ha úgy neveled :DD minden attól függ, hogy hogyan bánsz vele, és hogy hogyan tudod írányítani
2011. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 fraghunter válasza:
a legjobb harci kutya ami létezik, a közép ázsiai juhász (CAO, Kangal, Central asian ovcharka, Central asian sepherd)
2012. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 APBT ***** válasza:
Az amerikai Pitbull Terrier. A leg kitartóbb leg elvetemültebb ha harcról van szó! Nem 1 külföldi video kering, hogy közép ázsiaival engedik össze, és a végén mindíg a Pit kitartása győz!
2012. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
78%

Mint ahogy rengeteg olyan videó is van, ahol a game pitet a kangal, a káj, a kau megöli.

Gyakorlatilag fizikailag semmi esélye a pitnek. Amikor úgymond a pit "nyer", az azért van, mert miután a pásztorkutya már 5x is levitte a földre és úgy gondolja, hogy mint ahogy ő is tenné megadta magát a másik, elengedi és az újra nekimegy. Ez a kutyák világában teljesen antiszociális viselkedés és a pásztorkutya összezavarodik és inkább elszalad.

Egy Racsni nevű komondor anno a szabolcsi vidéken és az ukránoknál rendre verte a game piteket. Konkrétan leharapta a lábukat.

2012. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 APBT ***** válasza:
Hehh.. :) Egy Racsni nevű komondor :D Szerintem egy komondort egy igazi Game Pit kb 20 perc alatt kivégez... Ezen a szinten ami számít már a kutya kitartása, hiszen a Pitbull terrier harc felé orientálodása maximális! Nem addíg harcol mint egy középázsiai, leviszi földre és késsz, hanem ameddíg ki nem oltja az életét!
2012. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:

Szerinted. Szerintem meg 50-50%. Hiába a kitartás, ha a pásztorkutya az első percben lerágja a pit lábát vagy eltöri a nyaki csigolyáit.

Volt olyan kuvasz, amelyik fél perc alatt felhasította a hozzá bedobott arénás pitet, majd el is kezdte enni.


Persze én is láttam már olyat, hogy a pásztorkutya végül 5-10 perc után megelégelte, hogy hiába nyomja le folyton folyvást a pitet, mikor elengedi, az újra nekiugrik. De olyat még nem láttam, hogy pit pásztorkutyát ölt volna. Túlságosan nagy a méret, a tömeg és a fizikai erőkülönbség. Az egyik egy 18-20kg-os kiskutya, a másik meg egy 50-70kg-os monstrum. Ráadásul némelyik fajta (kau, komondor, sarp, dél-orosz) akkora szőrrel rendelkezik, hogy nincs pit, ami azt átharapná. Egy esélyük van, ha a végtagot kapják el, de akkor meg védtelenné válik a nyaki rész és ha ott harapják meg, csigolyatörést szenved a pit.

2012. nov. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 APBT ***** válasza:
18%
Érdekes elképzelés... De hát a pitbull terriert csak-csak évtizedek, századok óta szelektálták... sztem nem véletlenül!
2012. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
93%

A pit bull terrier mint fajta, kb. 130 éve létezik.


A pásztorkutyák évezredes fajták, amiket nagyon is kőkeményen szelektált, nem csak az ember, hanem a természet (időjárás, farkas, medve, párduc, stb.).

2012. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 APBT ***** válasza:
0%
Igaz! Csak hogy az egyik a pásztorkodási feladatok ellátása miatt szelektálták, a Pit bull-nál viszont csak is a harcra termettséget helyezték előtérbe, és ez szerint szelektálták... A kettőt azért ne keverjük!
2012. nov. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 APBT ***** válasza:
12%
Pitbull nem ismer félelmet, megyhunyászkodást!Tehát kitartás,bátorság mindenek felett!!
2012. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!