Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb harci kutya...

Melyik a legjobb harci kutya és miért?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki félre érteni a kérdést annak jelzem csak kíváncsi vagyok a válaszokra
2011. okt. 17. 20:47
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen. A pásztorkutyákat arra szelektálta az ember és a természet, hogy minél szívósabb, időjárástűrőbb legyen. Gyakorlatilag minimális tápanyagbevitelre van szüksége. Vérbeli nagyragadozóktól védték/védik a nyájat. Aki nem tudott erre a szintre felnőni, azt vagy a pásztorember csapta agyon, vagy a ragadozók ölték meg. A legkeményebb életre/halálra szóló harc, amit évezredek óta folytatnak.


A pitbullt másik, vele egyméretű kutya arénában való verekedtetésére szelektálták. Nem az ölés a célja, hanem a látványos harc. Úgymond menetekre van osztva a viadal, amikor az egyik kutya már úgymond tehetetlen, az emberek szétválasztják őket és jöhet a következő menet. Ezért is volt szükség arra, hogy emberekre ne támadjon, hiszen a szétválasztás közben nem haraphatta meg az embert. Amikor egy idő után valamelyik kutya látványosan nem akart már tovább harcolni, akkor kihirdetik a győztest. Nagyon ritka az, hogy pitbull az arénában megdöglik. Utána elképzelhető, hogy belehal a sérülésbe. De ugye mivel egy-egy ilyen sok győzelmet elérő kutyának komoly több millió forintos értéke van, nincs olyan, hogy ha veszít, akkor hagyják, hogy a másik széttépje. Persze biztos vannak olyanok, akik rendeznek életre/halálra szóló viadalt is.


Mindenesetre felesleges összahasonlítani őket. A pitbull saját méretében a legkeményebb, de nálánál jóval nagyobb kutyák (pásztorkutyák, masztiffok), nincs esélye. Amint korábban írtam, ha elfut a pásztorkutya, az azért van, mert 4-5x-i totális fizikai erejének demonstrálása után, mikor a pitbull tehetetlenül fekszik a földön, mivel a nagyobb kutya egyszerűen lenyomja és lenttartja vagy rongybabaként dobálja, egyszerűen a falkaszocializáció miatt nem érti, hogy miért nem adja meg magát. Ezt szelektálták ki a pitbullokból. Ez nem a kitartás győzelme, hanem csupán az antiszocializációé.

2012. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 Kimbo93 ***** válasza:
7%
Ennyi buta embert szörnyű!Komolyan mondom,mikor harci kutya téma van egyből valamelyik "pásztor kutyás" magyaráz,hogy milyen kemények.(Pásztor kutyák )Baszus kit érdekel,hogy mennyire kemény? Harci kutyákról volt szó nem pásztorkutyákról!A pitbull nem 80"kilos kutyák ellen lett harcoltatva-.-amatőrök semmi értelme a témázgatásnak!!!!Annyi biztos ,hogy ha a pitbull is 80"kilo lenne és olyan szőre lenne mint ezeknek a pásztor kutyáknak...Szépen sorban pusztulnának kifelé:D De láttam már rá példát ,hogy igy is képesek legyőzni őket! Ha már keménységről beszélünk kíváncsi lennék, hogy melyik pásztor eb lenne képes testsulyának töbszörösét elhúzni, órákig lógni a fán ,harcolni vagy esetlegesen akkora fájdalmakat elviselni amit egy pit hang nélkül tűr.Sztem attól egy pásztor kutya besza.na!!Kitartása felűlmúlhatalan egy kutya fajta sem jöhet a pit nyomába!Na mindegy pásztor kutyázzatok skacok...Akinek már volt pitbullja nem akar sohasem más fajtát az tuti :P
2013. máj. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
92%

Fordítsuk meg Okoska.


Ha a pitbull 80kg-os lenne, 10kg kaját kéne megzabálnia naponta, hogy eltudja cipelni a testét. Egy pásztorkutya ezt megoldja napi max 1kg-ból és akkor már sokat mondtam, ráadásul gyenge minőségű tápot is jól hasznosít.


A szőr pedig... a kangal pl. rövidszőrű és a KÁJ-nak is vannak egészen rövid szőrű változatai.


A pásztorkutya is képes a testsúlyának többszörösét is elhúzni. 50kg-os kangal elhúzza a 4,5 tonnás traktort.


Órákig azért nem fog lógni a fán, mert nem agyatlan, hogy ilyet tegyen, egyszerűen nem lehet őket ilyenre motiválni, valamint itt bejön a súly, hogy könnyebb megtartani 20-30kg-ot, mint 50-70-et.


A pitbullt ha kiraknád a pusztába télen, 8-10 óra múlva már csak egy darab keményre fagyott valami lenne.


Egyébként pedig nincs bajom ezekkel a fajtákkal, sőt, csodálom őket. Viszont az olyan ostoba gazdáikkal, mint pl. te is, annál több bajom van.

2013. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 Kimbo93 ***** válasza:
3%
Szegénykém :D Aranyos vagy ahogy véded a medvéidet de csak sajnálni tudlak:D Egy 15 kg-os pit elhúz 4500 kilot akkor kemény a kangalod a traktorral gondolom neked is van:D Nem log a fán? Hát még jo nem is tudna...A kajárol meg ki beszélt barátom kit érdekel ,hogy mennyit zabálnak megint elkaptad a lényeget grat:D Jah és, hogy hulye gazdáikkal mint pl én... Nagyon szivesen találkozom veled egy pit bull találkozon itthon, biztos sokan örülnének a fejednek :D
2013. máj. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
100%
A pitbull soha nem húz el 4500kg-ot. 2300kg körül van a világcsúcs.
2013. máj. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 Kimbo93 ***** válasza:
2%
Uristen!!! Most komolyan aki kb..semmit nem ért a fajtához és még egy sínes súlyhúzáson sem vett részt az minek írogat ide :S!!! Még egyszer ismétlem egy 15kg-os pit ami nem nagy szinte kicsi elhúz 4500 kilót!! A Kangal is elhúzza nagy "teljesítmény":DD Itthoni kutyák amúgy bőven 5 tonna fölött húzogatnak azok a csúcsok nem a 4500:D Még mielőtt írogatsz tájékozódj ,hogy ne mondjál kibas...ott nagy butaságot te amatőr!!!!Amúgy itt egy kis ízelítő az itthoni kutyákról http://www.youtube.com/watch?v=eQVZpcqzsRQ Itt is látszik,hogy csak 2300-at húznak még mindig nem bírom felfogni hogy bírtál ekkora fas..got szólni....-.-Egyszerűen szánalmas mindegy hanyagollak már bánom ,hogy egyáltalán leálltam egy ilyen hozzá nem értő emberrel vitázni mint te...SSSS
2013. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
95%

Ja értem, gurulós kis kerékkel, ami sínen van. :-D Én teljesen más fajta súlyhúzást láttam, ahol nem tudtak ekkora tömegeket megmozgatni. Erősek, az tény, nem is vitattam, de ilyen körülmények között ha megfelelően lehetne motiválni egy nagy termetű kutyát, nagyobb súlyt is tudna elhúzni, mint egy pit. Csak nagyon nehéz őket motiválni, mert egyszerűen nem értik, hogy ez nekik miért jó. A pitbull elég "agyatlan" ahhoz, hogy ne törődjön az értelmével a dolognak.


Az, hogy 15kg nem igaz. És hogy milyen erős lenne, ha 80kg-os lenne, arról lehetne vitázni. Persze erős lenne, csak éppen máris nem lenne olyan fürge és töménytelen kaját zabálna be egy nap. Vannak bull típusú fajták 30-50kg közötti méretekben és ezek máris produkálják a kisebb fordulékonyságot, sebességet és nagyobb fogyasztást. Pont azért tud olyan fürge lenni a pit, mert könnyű, bár nem 15kg, hanem annál azért több. A gameness pitek 18-20kg körül vannak, az ilyen wp pitek pedig súlyosabbak náluk.


Arról pedig szintén kár vitázni, hogy pit vs pásztorkutya. A viador pásztorkutyák 90%-ban verik a pitet, legyen az bármilyen bajnok az arénában. Egyszerűen nagy a fizikai különbség, ami a méretből adódik. Ritkán előfordul olyan, hogy a pásztorkutya összezavarodik és nem érti hogy a 4-5. földrenyomás és lenttartás után sem adja fel a pit. A kutya inkább elszalad, mert nem érti, hogy miért nem adja meg a másik magát a nyilvánvalóan nagyobb erőkülönbség ellenére sem. Illetve hébe-hóba előfordul, hogy végtagot kap el a pit és ilyenkor van esélye.


Ennyi. Nem egymás ellen találták ki őket. A pitek agilisek, motiválhatóak, pörgősek. Látványos meccseket vívnak egymás ellen és könnyű a tárolásuk, ember ellen nem agresszívak, stb.

A pásztorkutyák túl nagyok, nem lehet őket kis helyen tartani, egygazdások, idegennek nekimennek, nem vívnak látványos, pörgős meccseket, sokszor percekig csak állnak egymást fogva. Ráadásul az angoloknak nem létezett igazán komoly pásztorkutyájuk, ezek mind a keleti népekre jellemzőek.

2013. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 Kimbo93 ***** válasza:
7%
Ha jól tudom akkor a traktor is kerekeken gurul de szólj ha tévedek..Viszont díjjazom ,hogy közel sem voltál olyan ellenséges mint az előző leveleidben...Lehetett volna ezt elejétől így csinálni:D Nekem sincs bajom a pásztor ebekkel csak azt akartam mondani,hogy mivel harcikutyákról van szó ezért a pitbull a legjobb!!! Pásztor kutya más tészta de tény ha lábat fog a pit akkor annyi a kangalnak pl: [link]
2013. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:

Olvass kicsit vissza, hogy ki kezdett el a Te szavaiddal élve "ellenségesen" írogatni... Rögtön az első hozzászólásoddal kezd.


Azt pedig Te sem gondolod komolyan, hogy egy fém sínen gondosan bezsírozott kis kerekeken ugyanakkora a súrlódási és minden a megmozdításra és a húzásra hátrányosan ható erő, mint egy traktornál aszfalton...


Ezen a videón pedig az a ritka eset történik, amikor a pitbull véletlenül végtagra harapott és ott tartja ki a fogást. Addig a pontig lehet látni, hogy konkrétan tehetetlen, a kangal rángatja ide-oda, mint a rongybabát, akkor viszi a földre, amikor akarja. Később pedig sérült lábbal, sántítva még mindig bármikor a földhöz szorítja a pitet.

Bizonyos részekben pedig mit csinál a pit? Fekszik a hátán, mint egy darab fa és fog, mert teljesen kimerült és rájött, hogy tehetetlen. Ebben mi a harc, most őszintén?

Ebből a videóból is csak az derült ki, hogy egy pit nem nagyon tud mit csinálni ilyen méretű kutyával, mert fizikailag gyengébb. Pont ezért hülyeség ilyen kutyák ellen harcoltatni. Ugyanígy minimális esélye van masztiffok, tosa inu, vagy egyéb nagy/óriás termetű vérmesebb fajták ellen. Ez a kangal nem tartotta ki a fogást, mert nem érdekli az ölés, de ha elvesztette volna a fejét, akkor megölte volna könnyedén.

2013. máj. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 Kimbo93 ***** válasza:
8%
Annyi a lényeg,hogy a pitbull győz simán ellene és a végén még el is kergeti szóval simán megverhet egy kangalt:D Úgyhogy ennyit erről....!!! Az ellenségeskedés meg nem kifejezetten ellened hanem a sok hülye ellen irányult aki még írogatott...Nyugdtan gyere el egy súlyhuzó versenyre nincsenek a kerekek bezsírozva kerék az kerék barátom:D Az erő amit a pitek produkálnak méretükhöz képest felülmúlhatatlan szóval nem is kell tovább tárgyalni melyik a legkeményebb kutya a világon....D
2013. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!