Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le az új...

Hogy szoktassam le az új "hóbortjáról"?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves angol bulldogom, nagyon jól nevelt, szófogadó, de mostanában a séták alkalmával folyamatosan galambürüléket eszik, de nem veti meg a más kutyákét sem...

Muszáj vagyok megkötni, ha sétálunk, csak így bírom meggátolni, hogy ürüléket egyen, viszont a galambürülékkel más a helyzet. Azért lazán lehajol menet közben, s hiába szólok rá, hogy fujj, köpd ki, csak bambán néz rám, és csócsálja nyugodtan. már próbáltam azt, hogy amikor rajta kapom, akkor egy picit rácsapok a seggére, de hatástalan... Mi tévő legyek?


2011. okt. 20. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a picit rácsapok a fenekére hatástalan, akkor csinálj valami olyat, ami hatásos, ilyen borzasztó egyszerű.
2011. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, azért tettem fel a kérdést, mert pont arra lennék kíváncsi, hogy mi az, ami hatásos! Csapjak nagyobbat? okozzak neki fájdalmat, hogy később féljen tőlem? Nem fogom ütni-verni a kutyát, bizonyára van ennél hatásosabb, és kevésbé brutális módszer is.
2011. okt. 20. 12:56
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Nincs ebben semmi. A mi pincsink csirkekakát evett az udvaron és döglött gilisztába hempergett rendszeresen. Kérdezd meg az állatorvost, hogy hátha valamilyen tápanyag-hiánya van és azért eszik ilyesmit.
2011. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
újságpapírt göngyölj össze, és azzal üssed a fenekét, és szólj rá határozottan: FÚJ. az nem fáj, viszont nagyot üt. :)
2011. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy valami hiánybetegsége van. Ha nem megfelelő összetételű kaját kap a kutya, elkezdheti enni a kakiját. De ez nem biztos, lehet, hogy simán szereti. Ismerek gyönyörű, jól táplált kutyát, aki a lócitromot kilométerekről megérzi és két pofára habzsolja.

Légy résen séta közben, és ha látod, hogy galambsz*rhoz közelítetek, tereld el a figyelmét valami ínycsiklandóbb dologgal. Ha nem megy, rántsd el onnan a pórázzal és szidd össze, megütni nem muszáj.


Mellesleg ha rendszeresen van féreghajtva, tudtommal nem nagyon lehet baja tőle, azon kívül, hogy undorító. (Valaki javítson ki, ha tévedek.) Az előző kutyám (beagle) is imádott ürüléket enni, és soha semmi baja nem volt.

2011. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Én kutyakiképzőtől hallottam, ha bármi olyan dolgot felvesz a kutya a földről, amit mi nem szeretnénk, akkor fogkrémet kell nyomni a szájába és abbahagyja.
2011. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából csak attól félek, hogy a galambsz@rtól valami betegséget kaphat, mert hát a galambok is mindenféle sz@rt bekajálnak. Hallottam olyat, hogy a kutya megfogott egy sérült galambot,és nagyon beteg lett tőle. Ezért félek én is, nehogy így járjunk mi is. Nem hinném, hogy hiánya lenne, mert megfelelő tápot adok neki + házikosztot is kap egy kicsit. Rendesen van oltva, féregtelenítve.

2011. okt. 20. 13:15
 8/10 Akiteki ***** válasza:

A galambsz...tól bizony csúnya betegséget kaphat.

Tavalyelőtt télen etettük a madarakat az eresz alatt. Persze azok folyamatosan összekakáltak mindent. A kutyák meg felnyalták. Be is szereztünk egy csúf hasmenéses betegséget, a neve most nem jut eszembe, de valami amőbák, amire mondta az orvos, hogy a madarak terjesztik. Azóta inkább kitettem a madáretetőt a kapu elé.

A fogkrémes módszer nálunk bevált. Békára vadászott az egyik kutyám. Mikor fogott egyet, utána megsikáltam a fogát fogkrémmel.

2011. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
fogsz egy kis műanyag flakont, teszel bele valamennyi kavicsot és amikor az eb éppen rosszat csinál, odadobod mellé, de úgy, hogy ne lássa, hogy te dobod, ettől jól megijed (én van, hogy a kutyát találtam el, de nem gond, persze nem hozzávágni kell, hogy nyekkenjen)
2011. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd, a módszereket kutyája válogatja, van amelyiknek az is elég, ha csúnyán nézel rá, a másikat meg szöges nyakörvvel is cibálhatod, az se fogja meghatni. Ellenben lehet, hogy ha lespricceled egy kis vízzel, attól észhez tér. Vagy ha pórázra veszed és vége a sétának. A lehetőségek végtelenek, próbálkozz.

Egyébként az sem normális, hogy a sima tiltásra nem hallgat, tanítsd meg neki szépen azt, hogy "nem!", és hogy arra hallgatni kell. Amint látod, hogy hajolna le, szólj rá, és ha mégis megeszi, akkor büntetés. Ha sehogy nem megy, akkor igenis sétáltasd pórázon, és ne engedd, hogy megegye ezeket, mondd neki hogy nem, és rántsd fel a fejét. Nem két hetes meló lesz, de meg fogja szokni. Addig meg csak olyan helyen engedd el, ahol nincs minden tele galambszarral.

2011. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!