Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sportkutyának alábbi kutyák?

Sportkutyának alábbi kutyák?

Figyelt kérdés

fiatal 15 éves srác vagyok.

szeretnék venni egy 30 kg körüli sportkutyát,nem szeretnék se gyávát,se agresszívet.

sok fajtára gondoltam,erősen gondolkodom golden retrieverben

de olvastam már róluk olyat,hogy néha moroghatnak rám,ez igaz?

mert én inkább egy családi kutyát szeretnék,nem pedig

olyat,aki csak egy embert fogad el gazdájának.

vélemények?

esetleg más fajták?

husky tényleg nagyon makacs?


2011. okt. 20. 18:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

a magyar vizsla az jó sport kutyának ,sőt sokat is kell vele futni :)


igen a husky tényleg makacs..

2011. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

és golden?

vizsláról rossz élményeim vannak :(

2011. okt. 20. 18:52
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

Alaszkai malamut! Hasonlit külsőleg a huskyra, de okosabb és könnyebben tanitható. Nekem van 3 és járok velük kirándulni állandóan. meg hámot is vettem nekik, imádnak mozogni!

A vizslával is lehet sportplni, ezen kivül jó sport kutya még a border collie- ő kifáraszthatatlan, akkor boldog ha mozoghat! :)

2011. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

A golden általában perfekt családi kutya. Egyébként meg ne legyenek téveszméid, a kutyák nem számítógépes programok, bármelyik rád morog, ha olyan típus és elrontottad a nevelését.

Sportkutyának elsősorban juhászkutyákat ajánlanék, illetve az emberrel szorosan együttműködő vadászkutyákat, a vizsla sem rossz választás. Illetve a munkakutyák nagy része is ilyen, remek családi kutya is, és sporthoz is kiváló.

Viszont a legjámborabb goldent is el lehet rondani rossz neveléssel, úgyhogy fordíts erre sok figyelmet, művelődj, olvass sokat, járj jó kutyaiskolába, különben bármilyen tökéletes fajtát választasz is, csalódni fogsz.

2011. okt. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

első vagyok

ne csak egy kutya alapján ítéld meg a fajtát mert nevelés kérdése minden! a környékünkön van két idegesítő tacskó állandóan a kutyámnak támadnak (kistestű kutyám van) de ettől még nem utálom a tacskókat mert két selejtest ismerek..


egyik ismerősőm vizsláját sétáltattam egy hónapig tünemény egy kutya :) am meg több ismimnek van vizslája és ők csak jót mondanak és mindig mennek velük túrázni..


amúgy a boxer is jó sport kutyának

2011. okt. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

Hány féle képpen teszed még fel ugyanazt a kérdést? :D


Kutyakiállításon körbenézel. Most hiába osztjuk itt az észt, neked kell válsztanod. Mondtad, hogy tetszik a pásztor vonal. Akkor ott az ausztrál pásztor vagy juhász. Mind kettő szép és okos.

2011. okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Akiteki ***** válasza:

Minden kutya olyan lesz, amilyennek tanítod.

Nem tudom mit értesz makacson, valóban a husky kissé önálló. De megfelelő neveléssel ugyanolyan szófogadó, mint egy németjuhász. Semmivel sem kevésbé, mint egy malamut, ami ráadásul nem is 20-30 kiló.

2011. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem amstaff.

Azért mert:

- tökéletes családi kutya,

- imádja a gyerekeket,

- nagyon atletikus kutya, apportos,

- megvéd ha kell,

- könnyen nevelhető,

- lehet vele csajozni. :D

2011. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

mit akarsz sportolni a kutyával?

pl súlyhúzásra az amstaff és a pit bull kiváló, futáshoz inkább vizslaféle, de bármit is sportoltatsz a kutyával, 1 éves kor előtt nem szabad túlterhelni, és végig megfelelően kell felkészíteni :)

2011. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

én napi 1 óra sétálás 1 éves koráig,utánna napi 30 perc séta,30 perc futás

airedale terrier mellett erősen gondoskodok.

Szerintem vele tudnék bánna egy kan megnő olyan 25 kg-osra.(nem is olyan akaratos,hatalmi harcok nem hiszem hogy lesznek vele)

Esetleg árat tenyésztőtől tudtok mondani?

2011. okt. 21. 17:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!