Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartanak manapság...

Miért tartanak manapság huskyt? Mi az értelme?

Figyelt kérdés
Ez nem provokatív kérdés csak nem tudtam máshogy megfogalmazni. Szóval, manapság mondjuk itthon az emberek nem hiszem hogy járnak szánhúzó versenyekre, szökős, makacs kutya, minden idegent beenged, nem őriz és véd semmit. Annyi pozitív tulajdonsága van, hogy szép. Vagy nem? Miért tartják ma a huskyt?
2011. okt. 24. 11:57
1 2 3
 11/24 Akiteki ***** válasza:
66%

Azért az, mert miért pont husky? A malamut ugyanilyen. És még néhányszáz más fajta is a "semmirenemjó" kategória.

Minek van agár, ha nem visszük vadászni, vagy versenyre? Minek van spániel, ha nem hozza ki a vízből a kacsát? Hagy ne soroljam tovább.

2011. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
mert tetszik nekem a husky, és vártam hátha valaki megcáfolja azt a gondolatomat hogy a szépségén kívül semmi értelme nincs, de ez nem következett be, ezért inkább lemondok róla
2011. okt. 24. 13:31
 13/24 anonim ***** válasza:
48%

Nekem malamutom,de akkor ő is a "semmiresemjó" kategória.

Néz egy kicsit utána mennyien járnak szánhúzó versenyekre és ha teheted menj is el egyre és akkor egy kicsit többet megtudsz róluk.Csak azért ez a véleményed mert nem ismered őket....

Amit meg leirtál az nagyon sok fajtára igaz lehet,már nem arra használjuk amire kitenyésztették.Pl. az amstaffomat is minek tartom,nem járok vele viadalokra és van olyan makacs,önfejű mint egy husky vagy malamut.

2011. okt. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Akiteki ***** válasza:
0%
Szerintem is mondj le róla. Talán eddig sem volt a kedvenced, mert nem ismered.
2011. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%
A szibériai husky szánhúzásra való és semmi másra. Igazából a küllemvonalnak,akkor lenne értelme,ha könnyen kezelhető lenne és jó lenne családi kutyának. Ez sajnos nem így van. Nincs olyan tenyésztő,aki azért ne tenyésztene egy champion kannal,mert az szökős vagy nehezen kezelhető. A szaporítókról meg ne is beszéljünk. Szóval igen, manapság a "szépségen" kívül mást nem tudnak. Illetve van a munkavonal,ami csak és kizárólag szánhúzásra való (nem mintha nem lennének szépek). A kutyaszános társadalom kb.harmadát ők teszik ki.(lehet,hogy több). Tehát szánhúzásra használják őket.(persze itt most nem a sarki Béla bácsiról van szó)
2011. okt. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
67%-os, a szövegértés nem egyszerű feladat, mi?
2011. okt. 24. 14:40
 17/24 anonim ***** válasza:
Nekem huskym van. én sem járok vele versenyekre, bár majd most télen akarok vele szánt húzni, de azt olyan mókaként. de sokan járnak szánhúzó versenyekre. szerintem az, hogy buta egyáltalán nem igaz, oké makacs, de meglehet nevelni, több idő kell, mint mondjuk egy labradornál, de nem lehetetlen.. ne a kutyára fogjuk, ha nem tudjuk megnevelni. az enyém nem bántja a másik állatokat és még egyszer sem jutott eszébe megszökni, pedig olyan alacsony a keritésünk hátul, hogy én simán átmászok rajta, nem hogy a kutya... vonyitani is csak akkor szokott, ha a másik elkezd ugatni, vagy ha örül, üdvözöl engem, meg ha szeretne valamit, szóval nem oktalanul, meg elég ritkán. szerintem nem minden példányra igaz az az általános leirás, max. nagyából, fajtán belül is vannak eltérések, és sok minden függ a nevelésen is... tessék én cáfoltam neked.:) de szerintem ne is akarj ilyen fajtát, mert nem is szeretheted eléggé meg nem is nézhettél igazán utána és jobban jár a kutyus ha nem kerül hozzád... jah, hogy válaszoljak, hogy miért tartom, azért mert jó társ, imádni való, magáért a szeretetéért, nekem tetszik a makacssága is, én is makacs vagyok.xD igazából mindenért. különleges kutyusok.:)
2011. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Akiteki ***** válasza:

81 %:

Egyetlen alkalmat nem bírsz kihagyni, hogy valamiért ne piszkáld a husky tenyésztőket? Ennyire megkeseredett vagy?

Nem elég, hogy nem is értesz hozzá, még minden alkalmat megragadsz, hogy hangoztasd a butaságokat. Nagyon szomorú.

2011. okt. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
48%

Akiteki

nem tudom, hogy az ilyenekkel már van e értelme foglalkozni, úgysem érti meg... és mondja tovább...és igen elég szomorú látni, hogy sokaknak semmi tapasztalatuk nincsen egy adott fajtával kapcsolatban, aztán nyomatják a hülyeségüket...

2011. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
35%

A kérdezőnek annyiból igaza van, hogy tuti rengetegen vesznek huskyt, mert gyönyörű és kedves, csak aztán nem tudják biztosítani neki azt az orbitális mozgásmennyiséget, amit megkívánna. Mindig belesajdul a szívem, mikor kertvárosi udvarokban huskyt látok. Nekem is tetszenek, meg az agarak is, de nem tartok se északi kutyát, se agarat, mert tudom, hogy nem lenne jó sora az én életstílusom mellett.

Mellesleg az északi fajták tényleg gyakran elég kezelhetetlenek, van ismerősöm, aki napi 30 km-t futott a huskyjával (15-öt a férj, 15-öt a feleség), de a kutyának az se volt elég, szökött, hazahordta a szomszéd tyúkjait. Végül odaajándékozták olyannak, aki szánhúzásra használja.


De végül is, a terrierekre (nekem az van) ugyanez vonatkozik. Cukiság, iszonyú mozgásigény, fafej. Beagle? Dettó. Basset hound, puli, border collie... Egy csomóan tartanak német juhászt, mert szép, és életében nem csinálnak vele semmit, ergo max ugat, de a házat nem őrzi.

2011. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!