Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartanak manapság...

Miért tartanak manapság huskyt? Mi az értelme?

Figyelt kérdés
Ez nem provokatív kérdés csak nem tudtam máshogy megfogalmazni. Szóval, manapság mondjuk itthon az emberek nem hiszem hogy járnak szánhúzó versenyekre, szökős, makacs kutya, minden idegent beenged, nem őriz és véd semmit. Annyi pozitív tulajdonsága van, hogy szép. Vagy nem? Miért tartják ma a huskyt?
2011. okt. 24. 11:57
1 2 3
 21/24 Akiteki ***** válasza:
53%

doqd

Ezért vagyok rosszul, mikor valaki idejön és érdeklődik egy fajtáról, aztán olyanok adják neki a tanácsokat, akik legfeljebb képen láttak még az adott fajtából néhányat.

Ez a futtatás dolog is. Látod, édeskevés. Egy husky (vagy malamut vagy akármilyen kutya) nem csak attól lesz boldog, ha betegre rohanhatja magát. Mikor még a panelban laktunk, akkor sem futottam 15 km-t a kutyáimmal, mégis normálisan viselkedtek más kutyákkal, behívhatóak voltak és a lakást sem szedték darabokra.

Most meg itt a marhanagy kert és mégis a lábamnál heverésznek. Ha meg megyünk sétálni, a kapuban már pattognak, hogy "jajdejóhazaértünkengedjbe".

Ugyanakkor jártam szánhajtónál, akinek a kis kennelbe zárt kutyái a környéket felüvöltötték és hiába volt 3 méter magas medveketrec, azon is átmásztak.

Kell itt lenni valami más hu-hu-hu-huncutságnak, amit én sem tudok mi, csak zsigerből jól csináljuk. Talán hogy szeretem őket?

2011. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
59%

Akiteki:

Talán mert szereted őket, igen. :) És mert nem vagy kezdő kutyás.

De ismerd el, más "felkészültség" kell egy uszkárhoz, mint egy északi kutyához. Csak az a baj, hogy kevés a tenyésztő, aki megkérdezi a vevőtől, hogy "És, volt már kutyája ezelőtt? Nem? Akkor miért is huskyt akar? Ja mert a gyerek azt szeretne, mert látta filmen. Nos, tudok ajánlani egy kitűnő mopsz tenyészetet itt a szomszéd utcában, a gyerekkel meg nézesse meg a Men in Black-et."

Mert ez lenne a normális. De nem köthetik alkalmassági vizsgához az egyes kutyafajták tartását, míg pl. a gyerekvállalást se kötik.

2011. okt. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Akiteki ***** válasza:

Kezdő koromban is huskym volt:))

De valóban nem való mindenkinek minden fajta.

Ne tudd meg hányan hívnak, akik csak a kék szemet szeretnék látni.

A csúcs, hogy múltkor hívott egy néni, aki azért szeretne huskyt, hogy húzza a tolókocsiját. Elég nehéz volt kibírnom röhögés nélkül, de elmeséltem neki, mi lenne az eredménye, ha befogna egyet a tolókocsi elé. Adtam már olyannak kutyát, akinek nem volt előtte semmilyen és igazán remek helye van, mert szerelmes a fajtába és a kutyájába is. És adtam olyanoknak is, akiknek már volt huskyja, mégis vissza kellett hoznom onnan.

2011. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Én erre csak annyit tudok mondani, hogy szüleimnek huskyjuk van, én nem szerettem meg a fajtát és ennek több oka van. Ennek ellenére magát a kutyát nagyon szeretem, de a tulajdonsági nekem nem szimpatikusak.


Az én anyukám is a kutya kék szemébe volt beleőrülve, és úgy gondolta, hogy minden kutyába bele lehet nevelni egy picike házőrzést (már ami pl. az idegenek megugatását illeti, picit féljenek tőle, valódi őrzést nem várt.)


Na persze ezzel befürdött, mert arra ez a fajta abszolút nem alkalmas, a miénk ráadásul még lusta is. Viszont az igaz, hogy nagyon szerethető állat, igazi egyéniség a makacsságával. És folyton simogatásra vágyik, a kaja sem érdekli mint más kutyát.


Szánt húzni próbáltuk tanítani, de őszintén szólva, nagyon nem tetszett neki. Úgyhogy egy idő után feladtam. Az akadálypályát is előbb végig tudtam csinálni a macskámmal mint vele :D Őt egyszerűen nem érdekelte :P


Sétálni viszont nagyon szeret..az az egyetlen dolog a simogatáson kívül, ami lelkesíti.


Szóval alapvetően aranyos kutya, de én is csak annyit látok benne, hogy szép. Nekem nem kéne ilyen fajta, de azért, mert tudom, hogy hozzám nem passzol. Én ennél sokkal érdeklődőbb és aktívabb kutyát szeretnék, ami nem ennyire makacs. Lehet kajával is motiválni stb.


Ezek alapján azt gondolom, hogy egyszerűen csak jó lenne tudni ezeket, mielőtt az ember kutyát választ, mert nem minden emberhez passzol minden fajta kutya. Egy husky is lehet nagyon jó társ, csak ahhoz olyan embernek is kell hozzá lenni.

2011. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!