Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? (LLLLEEEEN...

Mit csináljak vele? (LLLLEEEENNNTTT)

Figyelt kérdés
odateszem elé a kaját 2cm-re odarakja az orrát a kajához de bele sem nyal,oda kell tolnom hogy egyen.3 napig nem toltam oda és csak nézte,nem evett pedig nagyon éhes volt...Ez mért van? és mit lehet vele tenni hogy normálisan egyen mit a többi kutya?
2011. okt. 24. 13:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak arénázik. Ne vidd utána a kaját, hogy csak egy falást anyuci kedvéért, hanem tedd le a tápot, 1-2 szemet szórj ki a padlóra (rejtély, hogy miért, de egy csomó kutya szívesebben szedi össze a kaját a földről...) aztán fordulj el és csinálj mást, mintha nem érdekelne. Hátha akkor nekiáll, ha nincs közönség a finnyásságára.

Ja, és ne kezdj ilyenbe bele, hogy egy falat májkrém, egy kis sajt, egy fél főtt tojás, egy kis tejecske a táp tetejére, mert ha finnyáskodik, akkor ez csak még jobban elrontja.


De lehet, hogy egy állatorvosi vizsgálat se ártana, fájhat pl. a foga. A doki is tud jó tanácsokat adni.

2011. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Akiteki ***** válasza:
52%
A fogfájás nem ilyen. Tavalyelőtt letört egyik lányom foga. Kiraktam a tápot, a szokásos mohósággal belefalt majd felordított és körberohanta a kertet. Így ette meg a kaja felét. Viszont ilyen rejtélyes nemevésben volt részem, mikor torokgyulladása volt az 1 éves kutyámnak.
2011. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg egyszer olyan hatásosan le lett tiltva az evésről, hogy mostmár nem mer engedély nélkül nekikezdeni.
2011. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Az ismerősünk kutyájával is ez volt a gond! Elvitték állatorvoshoz, az orvos felírt valami gyógyszert és ... már rendesen eszik! :D
2011. okt. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan fajta nem evéssel is találkoztam amit hátfájás okozott (nem bírt lehajolni a tányérig). Mikor elvettem a kaját, majd visszatettem, akkor már megette, mert nyilván nem akart éhen maradni, és inkább megerőltette magát. Mikor már más tünet is utalt hátfájásra, felemeltük neki a tányérját, és mindjárt visszajött az étvágya is:)
2011. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

most 4 hónapos kistestű menhelyi keverék,8 hetesen hoztuk ki,és azóta ilyen,tesóm barátnője állatorvos és csak azt mondta hogy finnyás.


eszembe jutott hogy lehet hogy a tállal van valami,vettem ma neki másikat,és abból előszeretettel eszik!de ez nem tudom mér volt! szerintetek?

2011. okt. 24. 16:58
 17/19 anonim ***** válasza:
Van amelyik nem szeret enni fém tálból, amiben tükröződik a feje, mert ugye mozgást lát benne ahogy fölé hajol.
2011. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Akiteki ***** válasza:
81%
Volt egy kutyám, aki csak palacsintasütőből volt hajlandó enni. Talán meglátta a krómozott tányérban a saját képét és azt hitte, hogy a másik kutya el akarja venni. :))
2011. okt. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Reméljük, a tányérváltás beválik, és nem kell beszerezned egy kisebb étkészletet a kutyának, hogy kellő sűrűséggel váltogathasd. :)

Lehet, hogy nem szereti, ahogy a fém tányér súrlódik a padlón, vagy a tükörképét, ahogy már írták, vagy valami mellékszaga volt a régi tányérjának. Aztán lehet ám, hogy rossz tapasztalata volt, mondjuk egyszer pont akkor érte valami váratlan zaj vagy kellemetlen inger, amikor fölébe hajolt a tányérjának.

2011. okt. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!