Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő Amerikai Staffordshire...

Ő Amerikai Staffordshire Terrier? Miért írják azt hogy nem kívánatos ha a színe több mint 80%-a fehér?

Figyelt kérdés

Egy ismerőstől szeretnék egy ilyen kutyát, viszont nincs törzskönyvezve a kutya, azt állítja hogy 100% fajtiszta, viszont olvastam olyat is hogy nem kívánatos ha több mint 80%-ban fehér a színe.

Íme a képek róla:


[link]

[link]

[link]

[link]


2011. okt. 24. 16:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem 100% amstaff, de ha neked nem kell törzskönyv akkor minek variálsz? Kicsit keverék lesz a szentem, de attól még aranyos. Inkább azt nézesd meg, hogy egészséges-e.
2011. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
Már törzskönyvel sem biztos hogy fajtatiszta, gyakorlatilag az vesz törzskönyvet aki csak akar . Ha nem sok pénzért vetted , és nem kiállitásra akkor nem mindegy? szeresd és kész :) Egyébként aranyos kiskutyus ,sok sikert hozzá.
2011. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem ezzel a kiskutyával kapcsolatban nem az aggasztana, hogy fajtatiszta-e vagy sem, mert ha nincs törzskönyve, akkor nézhet ki bárhogy úgysem lesz az. Sokkal fontosabb, hogy nem-e süket, ugyanis ez elég gyakori a fehér fejű kutyáknál, ahol a szem körül sem pigmentált a bőre.
2011. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem amstaff ,de ha jobban megnézed akkor inkápp pit kinézete van.
2011. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%

Mindenki azt mondja a macskákra is,hogy amelyk fehér színű valószínűleg süket + ha még a szeme is kék akkor meg vak. Na ez is akkora pofára esés mert nekem eddig 4 fehér szőrű-kék szemű cicám volt. Mind teljesen egézszéges. + volt egy hófehér kutyám is, neki sem volt semmi baja még öreg korára sem.


(DE!!! Azért meg kell nézetni a dokival, nehogy aztán ne nekem legyen igazam:D)


Amúgy meg egy nagyon édes kiskutyus:D

2011. okt. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Tyler913 ***** válasza:
100%

Ha nincs TK,akkor egy kutya hivatalosan max. fajtajellegu keverek lehet.Vele nem is elsosorban a szin a problema,hanem hogy ranezesre,formara sem tunik igazan amstaffnak*,bar nyomokban lehet benne.Ha fajtatiszta kutyat akarsz,akkor tenyesztotol vegyel,ne bizz olyanban,aki nem ad TK-t a kutyajaval.Ha viszont mindegy,akkor vidd haza,aranyos egyebkent.


*viszonyitasul: igy nezett ki az enyem kb. 6 hetesen.Ilyen egy fajtatiszta amstaff:

[link]

2011. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
19%

Akár amstaff is lehet ebböl a szögböl nem látszik a feje rendessen. Mindenki megvan áldva ezzel a törzskönyves dologgal, de állitom akik ide irkálnak 90% nincs törzskönyve ;)

Ehhez az utolsó képhez hasolitgatni meg elég meredek dolog, mert ugye mindanyian tudjuk hogy kutya és kutya közt is van külömbség. Van amelyik staffnak hosszabb a füle nem áll igy mint az utolsó képen , a szukáknak is picit más a fejformája mijnt a kannak, a staffok sztandargja elég széles skálán mozog, de gondolom ezt a sok szakértő hozzászóló tudja. Az én kutyámat is le pit bull -ozzák holott kiálitás győztes ,ugy hogy erröl ennyit :)

2011. okt. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy hogy keverék- e vagy sem. Borzalmasan édes.
2011. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Tudom nagyon későn írok,de nekem is fehér barna foltos amstaffom van és fajtatiszta.Láttam az anyát és az apját is mindkettő törzskönyves.Na mind1 arra akarok kilyukadni hogy a géneiktől függ hogy milyen színű.Persze ha tényleg nem keverék.Remélem megvetted és boldogan él!
2017. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!