Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről való örökbefogadás...

Menhelyről való örökbefogadás mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Miket kell kifizetnem és kb mennyit kérnek el egy kutyusért?
2010. ápr. 2. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden menhelyen más.

Ahonnan én fogadtam örökbe tavaly kutyust (Gyömrő), ott nem kértek semmit, de felhívták a figyelmünket, hogy adományokat elfogadnak akár pénz formájában is. De mi csak 2 zsák 15 kg-os kutyakaját vittünk. Nem akartunk pénzt adni, mert féltünk, hogy nem a megfelelő helyre kerül.

2010. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha menhelyről hozod, akkor nem ingyen van?

Örülnek, hogy elviszed, egyel kevesebb kutyát kell etetni, és több a hely a többi kutyusnak.

A kötelező oltásokat / féregtelenítést szerintem neked kell fizetned.

Becsülendő dolog amit teszel, sajnos kevesen visznek menhelyről kutyust...

2010. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

ha menhelyről fogadsz örökbe nem kell érte fizetned. Csak aláírnod egy szerződést.(Örülnek hogy végre elvisznek egy kutyát, minek nehezítsék még azzal hogy kéne érte fizetni?)

De jó néven ha viszel egy pórázt vagy tápot :)

2010. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem kell fizetni, de illik. Vagy az oltások/chip/ivartalanítási költségeit ill. annak egy részét vagy cserébe némi adományt, pl. egy-két zsák olcsóbb táp. Persze elviheted ingyen is, nem várják el feltétlenül, hogy adakozz, bár igazából ildomos némi adományt adni, végtére is nekik is pénzbe került az oltások, féreghajtás, chipezés, esetleges műtétek és a kutyus tartása, amíg a gondozásukban volt.
2010. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kötelező volt fizetni, de nem bántuk, elvégre ők oltották és chippezték be a kutyát és hetekig tartották, etették, mire lett gazdija. Gyakorlatilag ennek egy részét - 10ezer forintot - kértek el, a pénzről nyugtát adtak. Olyan helyről hoztuk, ahol biztos vagyok benne, hogy a többi kutyára, cicára költötték ezt a pénzt.
2010. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is ezért kérdezem,mert a kutyák nagy részét(neten,ahol nézegettem)ivartalanítva adják örökbe,és persze kap egy-két oltást is meg ugye gondoskodtak is róluk x ideig.Engem nem zavar ha pénzt kell adnom,csak nem tudom mennyire számítsak,mert pl egy ivartalanítás sem 5 ezer ft.

Persze,ha nem várják el a pénzt akkor valami adományt biztosan adnék.

2010. ápr. 2. 14:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A miskolci menhelyen ( ha jól tudom ) 4 ezret kell fizetni a keverék, 6-ot a fajtatiszta és/vagy ivartalanított kutyáért.

Viszont kutyát oltásokkal ellátva adnak és az sem mindegy, hogy külön fizeted te az ivartalanítást (15-20 ezer), vagy elviszed 6 ezerért.

Én pont a menhelyektől nem sajnálom a pénzt.

2010. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit én ismerek menhelyet, ott kölyök és kan 7-10e Ft, ivartalanított kutya pedig 10-15e Ft adományt kérnek.

De ott a kutyák féreghajtva, oltva vannak, a szukák és a domináns kanok ivartalanítva, a kölyök kutyáknak min. 2 oltása van, minden kutya chippelve van!

Ha össze adod a költségeket, akkor még a 15e Ft adomány is csak töredéke az orvosi ellátásnak. A kajáról, rezsiről, dolgozókról nem is beszéltünk...

Nem mindenhol kérnek, de illik pénzt adni, hiszen csak adományokból élnek, valamiből el kell látni a kutyákat, és fenn kell tartani a telepet. Pénz helyett vihetsz kaját, fertőtlenítőszert (hyppo, Domestos, Betadine, aluminium spray), bolhairtót, féreghajtót, pórázt, fésűt, építőanyagot, takarókat, stb.

2010. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!

ez tényleg nagyon változó!

Van ahol csak adományt kérnek, van ahol az oltást meg a féreghajtást ki kell fizetni(az max4000Ft), és van olyan ahol az ivartalanítást is.

Budapesten Illatos úton pl.2500 Ft elhozni egy kutyus ami tartalmazza az oltást, féreghajtást és hogy mikrochipet tesznek a kutyába. Ezenfelül ha ivartalanítani akarod, akkor azt azt kedvezményesen megcsinálják(illetve nem biztos hogy helyileg hanem egy kihelyezett rendelőben)

2010. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!