Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatmenhelyről való örökbefog...

Állatmenhelyről való örökbefogadás? Ki hogy vélekedik róla?

Figyelt kérdés

Az írásom nem inkább kérdés,hanem téma lenne=)

Kinek van örökbefogadott kutyusa vagy más egyéb állata???

Mint láttam az oldalon igen sok velem egy síkon mozgó ember van és támogatja a menhelyről való örökbefogadást, és a jó cselekedetért járó szeretetet nagyra értékelik. Azon kívül észrevettem,hogy mindenki odavan a kis kedvencéért, főleg a keverék kutyusokért=)Gondoltam megoszthatnánk egymással,hogy ki milyen állatot fogadott már be, miért szereti azt az állatot,miért tartja jónak ezt a dolgot,és úgy alapból erről a menhelyes dologról.

Én nagyon szeretném,ha minél több ember gondolkodna így és nem százezreket költene kutyákra amíg több ezer kutya vár gazdira az ország menhelyein.

Olyan jó lenne ha megváltozna a világ és az emberek nem hagynák elszökni az állataikat vagy éppen nem dobnák ki őket ha már megunták,és felelősségteljesen gondoznák is őket.Tehát várom mindazok írását akik így gondolkodnak.....


2010. máj. 19. 00:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
98%

Anyukámnak van menhelyi kutyája. De én mondtam hogy fogadjon örökbe, én mutattam honnan, én mondtam melyik kutya illik hozzá (ő kicsit sem ért ehhez). Mert neki nincs sok pénze kutyára, vagy éppen másra kell és nincs kifejezett kedvenc kutyája, csak társnak kell. Neki tetszett. Elhozta, de én nevelem fontosabb dolgokra.

Nagyon szép dolognak tartom az a menhelyi örökbe fogadást és sajnálom az ottani kutyákat! DE nagyon felháborítónak tartom hogy jobb színben próbáljátok ezeket a kutyákat és embereket ("sokkal hűségesebb" "nehogy vegyél, fogadj örökbe") mint a valóságban, mint a tk-s kutyákat és gazdáikat! Mert ez NEM igaz! Nem attól lesz egy kutya ragaszkodó hogy menhelyi! Hanem a fajtája (vagy "összetevő" fajták), jelleme, neveltetése miatt! Volt már nálam menhelyi, betegségből felgyógyult kutya nevelés céljából és egy percig sem aggódott azon hogy nem a gazdáival van akik kiimátkozták a betegségből hanem egy vadidegen lakásában! Nem attól lesz egy ember jó hogy örökbe fogad. Ez nem elég.

Ha egy embernek van pénze miért ne vegyek fajtatiszta kutyát? Ha ő szerelmes egy/két/három fajtába? Ha dolgozni, sportolni akar vele? Ha nem tetszenek neki a menhelyi kutyák? Vagy ha valamelyik tetszik abból épp nincs megfelelő korú, méretű, színű, jellemű? Nem hinném hogy ettől rossz az ember! A valóság az hogy akik kiadnak egy csomó pénzt a kutyára azok sokkal felelősebb gazdák, ha már ennyit ráálodzak, és nem az ő kutyájuk, ellik, szökik, dobódik ki általában, legfeljebb ellopják.

Nekem minden vágyam egy hosszú szőrű macska! Mivel láttam hogy ilyenre a menhelyen is van lehetőség náha, azért ha oda jutok akkor onnan fogok örökbe fogadni! De kutyát azt nem hiszem, mert sajnos olyan gazdag nem hiszem hogy leszek, hogy álmaim kutyái mellett onnan is hozzak. De ha mégis olyan gazdak leszek akkor a mudimentőktől fogok kutyát hozni vagy a dobermannosoktól.

Szóval ez nagyon szép és nemes dolog, de nem kéne ilyen elvakultnak és agresszívnak lenni. Az állatokon máshogy is lehet segíteni!

2010. máj. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy anyukám kutyája nagyon okos, jó házőrző, kedves, vicces, nagyon aranyos. Szokott csípkedni (mudikeverék) és meg a lábamat nyalogatja és szeret labdázni. Majd el fogom vinni terelni is.
2010. máj. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
80%

én meg azt látom, hogy -sajnos- nagyon kevesen gondolkodnak így..

az első kutyámat 4 éves koromban vittem haza. az utcán találtam. az egész családom állatbolond, úgyhogy megengedték hogy megtartsam. sokáig velünk volt, nagyon szerettük.

mikor meghalt, annyira padlóra kerültem, hogy azt mondtam, nekem nem kell többé kutya.

fél évig bírtam kutya nélkül élni..

kihoztunk egyet a dunavecsei gyepiről, ő azóta is velünk van, remélem hogy ez még nagyon sokáig így lesz. el sem tudnám képzelni nélküle az életemet.

akárhány kutyám is lesz életem folyamán, csakis keverékek lesznek, és mindenképp menhelyes, gyepis, vagy utcáról befogadott.

az én értékrendem szerint ez így van rendben.

2010. máj. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
71%

Menhelyről még nem fogadtam örökbe, olyan viszont már kétszer is előfordult, hogy találtam kutyust. Az első csak kb 2 hétig volt nálam, mert szerencsére meg lett a gazdája, de még egy év múlva is ha találkoztunk az utcán a kutyus rohant rohant hozzám. A gazdája már meg sem ismert de a kutya nem felejtett el.

Úgy érzem, hogy ezek az állatok százszor hálásabbak, mert ők már megtapasztalták a rosszat is. Nagyon tudnak ragaszkodni, szeretni.

2010. máj. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Bár ez kutyás témakör, de azért leírom, ha már ez a téma:) Mi macskát fogadtunk örökbe, és egyáltalán nem bántuk meg. Már majdnem 2 éve nálunk van, de még mindig megvan benne a félelem, viszont tele van hálával. Szeretjük:)
2010. máj. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
97%

Az első válaszolóval teljesen egyet értek !

Szép , nagyon szép dolog menhelyről örökbe fogadni , én eddig összesen 2 kutyus fogadtam örökbe .

Egyet anyukáméknak , egyet magamnak !

Anyukámék kutyája egy Némejuhász -Roti keverék kan volt 7 hetesen hoztam el . Jelenleg 9 éves gyönyörű kutyus! Nem bántam meg hogy elhoztam (2 év után is a nyakamba ugrott mikor haza jöttem külföldről , pedig mikor elmentem 1,5 éves volt )Mást megugat , "gorombának nem mondanám" de ha kell megvédene minket .!

Nekem is van a 3 tenyésztőtől vásárolt kutyám mellett egy menhelyi keverék ! Amikor eldöntöttem hogy veszek még egy kutyust (bullterrier szerettem volna, de tenyésztőnél csak 6 hónap múlva lettek volna kicsik) akkor eszembe jutott hogy elmegyek arra a menhelyre ahonnan Dzsonit hoztam, és választottam egy kutyust ! Olyat szerettem volna, aki régóta ott van "senkinek" nem kellett , öreg és "csúnyácska" volt , megtaláltam :) Boldog vagyok vele , és a másik 3 kutyámmal !

De semmivel sem másabb Szotyi , mint a 3 másik!

Ha valaki fajtatiszta kutyát szeretne , kiállításra szeretné hordani , akkor azért had vegye már meg az a kutyát a tenyésztőtől . Mert menhelyen nem kapsz olyat ..... ! És senki nem Sznob sem az aki Tk.-ves kutyát vesz, sem az aki menhelyről hoz ki !

2010. máj. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
98%
Mindegy, hogy honnan lesz kutyád.Tenyésztőtől, menhelyről, vagy örökség. Légy felelős gazdája a te kutyádnak, belőle már ne legyen menhelyi kutya.
2010. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%

Hát tudod kérdező , én igen is ki fogok adni akár 100e Ft-ot is egy kutyáért , mivel szeretnék versenyezni vele.A mostani kutyámnak nincs tk-ja , és ezért nem is tudok vele versenyezni sajna , de ettől még nagyon szeretem és nem tartom a másik ember kutyáját értékesebbnek azért mert neki van tk-ja.Én is sajnálom a menhelyi kutyákat akik nem a menhelyi életet érdemelnék , de mivel már van egy jövőbeli tervem a következő kutyával , ezért nem menhelyről fogok hozni valószínűleg.Én örülök , ha hallom hogy valaki menhelyről hozott el kutyát , és nem szaporítótól vette , de abból meg már nagyon kezd elegem lenni hogy ha meghallják h tk-s kutyát szeretnék akár 100e ft-ért akkor egyból jön a duma h mekkora sznob vagyok , meg h minek az a tk stb.

Ha majd meglessz a pénz a kutyára amit szeretnék , és úgy állok anyagilag h 2 kutyát is elbirok tartani , akkor a második kutyát lehet hogy menhelyről hozom el , de persze csak akkor ha lessz olyan amelyik tetszik külemre és jellemre is.

Nem a menhelyi és a tenyésztői kutyásoknak kellene vitatkoznia , egymást szidnia , hanem összefogni a szaporítók ellen hiszen miattuk van annyi gazdátlan kutya a menhelyeken , hiszen a szaporítók 80%-ban nem fajtatiszta kutyát adnak , közben pedig úgy hirdetik őket , és mikor felnő a kutya a gazda nem azt kapja amit szeretett volna ezért inkább megválik tőle(ezekről az emberekről is megvan a véleményem).

2010. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én nem menhelyről, de örökbe fogadtam. Legalább ő nem került menhelyre (valószínű az lett volna a sorsa). Én az előző gazdájától hoztam el a kutyust, aki azt mondta,nincs rá elég ideje (szerintem megunta,de kitudja).


Szerintem az lenne a legfontosabb, hogy mindenki figyeljen a saját állatára (akár kutya,macska vagy bármi) hogy ne kóboroljon el ,ne szülessenek felesleges almok, és aki nem tud felelős állattartó lenni,ne vállaljon inkább állatot - ha ezt mindenki betartaná, nem lenne egy kutya sem menhelyen.

Mert addig oké,hogy én megmentek egy kutyát - szép és jó dolog,ha ezt valaki megteszi, csak aztán sajnos a felelőtlen, buta, szívtelen ember miatt még egy csomó kutya kerül menhelyre (mondjuk egy egész alom) - és ez a szomorú. Több a "rossz" ember, mint a jó - tehát több a boldogtalan,magányos kutya, mint azok,akik boldogan élnek a gazdijukkal életük végéig. Sajnos ez van :(

2010. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Hát először azoknak mondom akik félreértették a kérdésemet,vagy a témámat.Nem az a témám,hogy utáljuk jobban azokat akik sok pénzért veszik a kutyájukat vagy,hogy azok a kutyák már nem is állatok.

Azért vetettem fel a témát,mert engem érdekel,hogy mások milyen kutyust fogadtak örökbe,miért szeretik és hogy mi a neve.Meg hát úgy a történet,hogy ők miért mentek el a menhelyre kutyát vagy cicát vagy más örökbe fogadni.

Annyi olyan fórum van ahogy a fajtatiszta kutyákról van szó,vagy,hogy ki miért szeretné azt a fajtát meg kinek hány törzskönyves kutyája van.Engem a másik fele is érdekel a dolognak, például ez,hogy ki milrt fogad inkább örökbe!!!

Ja és ez nem felém jó cselekedet,hanem az felé akit befogadok.Én is vehetnék kutyát,meglenne rá a pénzem,de tisztességesebbnek vagy hasznosabbnak tartom nem ilyenre költeni a pénzem,És nem mondom,hogy a 100000ft-os kutyák nem jók,meg nem érnek semmit, őket is lehet szertetni ők is tudnak szeretetet adni de ez fórum most nem arról szól,hogy a vásárolt kutyáinkat dícsérjük.

És mondom nem azért van a fórum,hogy szidjuk a pénuért vet kutyákat vagy gazdájukat!De ha fajtatiszta kutyatulajdonosnak is van kedve leírhatja,hogy ő mit szeret a kutyájában és miért azt választotta=)

2010. máj. 19. 12:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!