Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye ő bernáthegyi kiskutya...

Ugye ő bernáthegyi kiskutya nem moszkvai őr? (kép)

Figyelt kérdés

Bogarat ültettek a fülembe, hogy esetleg nem bernáthegyit hanem moszkvai őrkutyát vettünk.Szuka egyébként.Már lassan 3 hónapja nálunk van. Szeretjük imádjuk és bár utánanéztem, nem tudom megállapitani miben különbözik a kettő.

A tenyésztői az állitották fajtatiszta benáthegyi. Láttuk a kiskutya apját anyját, bernáthegyinek tűntek, de annyira nem értünk hozzá. Nem hiszem hogy becsaptak, meg végülis már mindegy, de azért érdekelne.

23L


[link]


[link]


[link]


2011. okt. 28. 12:25
1 2 3 4 5
 11/46 LadyLee ***** válasza:
47%
Szerintem bernáthegyi, ne aggódj.
2011. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

talátam még képeket mikor még csak elmentünk őket megnézni és picik voltak......hát magammal vitatkozom de bizony ő BERNÁTHEGYI

nézzétrek:

[link]


[link]

2011. okt. 28. 13:16
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem a jelleme miatt nem mindegy, hogy mit kaptatok! A bernáthegyi az egy egészen más kategória, mégha a küllemében hasonlít is. Nyugodtabb, gyerekszeretőbb, míg a moszkvai őrkutya kifejezetten nehéz eset tud lenni. Remélem bernáthegyid van!
2011. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem Moszkvai, nekem Moszkvai van és egyáltalán nem így néz ki, hosszú az orra és világosabb színe van


[link]


[link]

2011. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
Én bernáthegyinek látom. Ismerősömé éppen ekkora, és tökre így néz ki!
2011. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz eldönteni, hiszen a moszkvai őrkutyát 3 fajtából, köztük a szent-bernáthegyi kutyából tenyésztették ki.

A méretük kb. megegyezik, a bernáthegyik átlagosan azért nagyobbak, de láttam már egymás mellett nagyobb moszkvait és kisebb bernáthegyit.

Ami döntő lehet, az a habitusuk, a moszkvaik a bennük lévő kaukázusi vérnek köszönhetően keményebb kutyák, a bernáthegyik pedig lomhábbak. Persze némelyik moszkvaiban erősen kiüt a bernáthegyi vér, és akkor az is békés és lomhább, mint mondjuk egy kausabb fajtatársa.

2011. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Majd a jelleméből kiderül. Mondjuk bakker pont Bernáthegyinél semmipénzért nem kockáztatnék meg tk nélküli kutyát, pont amiatt, hogy jellemre ég és föld a kettő, küllemre viszont szinte megkülönböztethetetlenek (hú de nehéz volt leírni ezt a szót).


Emberekhez hogy viszonyul?

2011. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
34%
Ki fog derülni, amikor felnő a kutya! Ha kiirtja a családot, akkor moszkvai, ha kedves, aranyos kutyus lesz, akkor bernáthegyi. Képtelen vagyok megérteni, hogy miért ilyen felelőtlenek az emberek kutyavásárlásnál!
2011. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
85%
Azért ezt a kiírtja a családot nem kéne mondani. Tény, keményebb kutya, szigorú, következetes gazdát igényel, de ha megnevelik, ugyanolyan remek társ lesz. És még a házat is megvédi.
2011. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
33%
Akkor menj el egy nagyobb kutyaiskolába, és kérdezd meg tőlük, hogy vajon hány moszkvait vittek már hozzájuk a tudatlan gazdik csodálkozva, hogy milyen vad lett felnőtt korára! Én tudom, hogy sok múlik a nevelésen, csak aki bernáthegyiként vette, az nem tudja és jobb, ha előre szólunk neki még ha kicsit túl is lihegjük a dolgot, mintha végül a saját kárán kell megtapasztalnia!
2011. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!