Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye ő bernáthegyi kiskutya...

Ugye ő bernáthegyi kiskutya nem moszkvai őr? (kép)

Figyelt kérdés

Bogarat ültettek a fülembe, hogy esetleg nem bernáthegyit hanem moszkvai őrkutyát vettünk.Szuka egyébként.Már lassan 3 hónapja nálunk van. Szeretjük imádjuk és bár utánanéztem, nem tudom megállapitani miben különbözik a kettő.

A tenyésztői az állitották fajtatiszta benáthegyi. Láttuk a kiskutya apját anyját, bernáthegyinek tűntek, de annyira nem értünk hozzá. Nem hiszem hogy becsaptak, meg végülis már mindegy, de azért érdekelne.

23L


[link]


[link]


[link]


2011. okt. 28. 12:25
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

100% hogy bernáthegyi. Felhivtam azokat akiktől vettük és megnyugtattak.A nagyapját még kiállitásra is hordták.

És az állatorvos is megnyugtatott (most volt itt) hogy bernáthegyi.

Nyugodt kutyus, persze nagyon játékos. Mindenkit szeret. Az idegenek előtt is lefekszik meg megy oda hozzájuk. Aranyos értelmes. Ugatni ritkán ugat.

Úgyhogy szeritem gond egy száll sem.

Szerintem jól döntöttünk hogy őt választottuk. Lehet nem törzskönyves de szeretjük.

2011. okt. 28. 15:30
 22/46 anonim ***** válasza:
76%
hát nekem van egy tenyésztő haverom és ez tényleg egy moszkvai őrkutya...
2011. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
92%

Most le leszek hurrogva, és ne haragudj hogy elkeserítelek de te csúnyán át lettél b*aszva. Tenyésztő törzskönyv nélkül nem ad ki kutyát, tehát ahonnan ez a kutyus van az egy szaporító. Mondhat ő bármit, hisz ahogy te is mondtad nem értesz hozzá, és ezek a szaporítók csúnyán kihasználják a naiv laikus embereket. Így nem egy olyan ismerősöm van aki olyan yorkit vett akinek a "szülei törzskönyves díjnyertes kutyák", de a kölyök valahogy még is fajtát váltott növekedés közben, lett szálkás tacsi keverék, bichon keverék de még puli méretű eb is.

Úgyhogy remélem tanulsz az esetből, ha egy adott fajtát szeretnél akkor igazi tenyésztőtől kell venni, törzskönyvvel. Mint már írtam, mondani bármit lehet, odalehet lökni két csini kutyát hogy na ők a szülők, közben lehet hogy egy hátsó putriban fetreng egy tucat keverék és azokból préselik ki az újabb és újabb kölyköket.

Ennek ellenére nagyon helyes kutyus, nem vagyok egy szakértő de szerintem sem teljesen bernáthegyi, de mindegy is, szeressétek, és ha egészségesen nevelitek nem fogja megenni a családot, ez butaság, jó nevelés mellett egyik fajta sem lesz veszélyes.

2011. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
73%

Jajj kérdező, annyira naiv vagy! Majd pont elmondják, hogy nem bernáthegyi.. :)))))))


Csak egy szemét szaporítók, akik kihasználják az ilyen butákat, mint pl téged.


Higgy nekünk, NEM bernáthegyi.

2011. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 dizus ***** válasza:
50%
Ha megnézitek a pofáját oldalról,akkor nem lehet kérdés hogy ez egy bernáthegyi.Egyébként ha moszkvai lenne(de nem az)akkor sem írtaná ki a családot,ilyen baromságot csak az mond akinek sejtelme sincs a fajtáról.Szép kutyus!
2011. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
42%
Szomorú, ha szó szerint értetted, hogy "kiirtja a családot", de nem véletlenül fogalmaztam ilyen keményen. Azért remélem, hogy azt te is aláírod, hogy másképp kell nevelni egy bernárhegyit mint egy moszkvait, és ha valaki tudatlanul áll hozzá az utóbbihoz, abból komoly baj is lehet!
2011. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
Kérdező aranyos a kutyád,de vagy moszkvai őr kutya vagy bernáthegyi-moszkvai őr kutya keverék.ketőt össze tévesztik,én is összekevertem 1 lány barátom kutyájának fajtáját.
2011. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 dizus ***** válasza:
77%
Eltúlzottnak tartom ezt a nagy félelmet a moszitól+kautól meg tudom is én mitől.Szerintem ha valaki képtelen falkavezér lenni akkor semmiképpen ne tartson nagy testű kutyát,mert ha az időnként próbálgatja átvenni a hatalmat,akkor azt mindig halálos támadásnak fogja venni.És ilyenkor mindegy hogy hívják a kutyát,lehet "jámbor" leonbergi vagy landseer vagy akár bernáthegyi.
2011. okt. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy moszkvai őrkutya vagy pedig annak keveréke. Még soha nem láttam bernáthegyit, amelyik így nézett volna ki - pedig még szporítóknál is voltam (mondjuk ruhát varratni, nem kutyanézőbe), és a falunkban is igen népszerű. Plusz gyerekkorom sztárja, jó pár képet láttam róla.

Viszont moszkvaiból vannak ilyen füllel megáldottak, például.

2011. okt. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

Hát én arra kérek mindenkit aki azt irta hogy moszkvai őrkutya, hogy nézze végig az összes kommentemet, raktam fel más képeket is.

Ő 100% hogy bernáthegyi, ma nem egy ember győzött meg erről.

Annak meg aki azt irta naiv vagyok, vagy buta, hát annak csak annyit mondok hogy mi egy kedves kis házikedvencet akartunk, és most ha véletlenül kiderült volna hogy nem bernáthegyi-hát akkor sem dől össze a világ. Természetesen ha törzskönyves kutyust szerettünk volna jobban körbejárjuk a dolgokat.De rendes emberektől vettük, és láttunk itt a környéken más bernáthegyi kiskutyákat is és hát itt voltak a legszebbek...

Ma már annyian vitatkoztunk ezen..hogy apukám szólt az egyik haverjának is aki nagy kutyás és ő első látásra azt mondta h kizárt hogy moszkvai őr lenne.

2011. okt. 28. 19:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!