Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye ő bernáthegyi kiskutya...

Ugye ő bernáthegyi kiskutya nem moszkvai őr? (kép)

Figyelt kérdés

Bogarat ültettek a fülembe, hogy esetleg nem bernáthegyit hanem moszkvai őrkutyát vettünk.Szuka egyébként.Már lassan 3 hónapja nálunk van. Szeretjük imádjuk és bár utánanéztem, nem tudom megállapitani miben különbözik a kettő.

A tenyésztői az állitották fajtatiszta benáthegyi. Láttuk a kiskutya apját anyját, bernáthegyinek tűntek, de annyira nem értünk hozzá. Nem hiszem hogy becsaptak, meg végülis már mindegy, de azért érdekelne.

23L


[link]


[link]


[link]


2011. okt. 28. 12:25
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
62%
Az hülyeség hogy a moszkvai kiírtja a családot....ekkora b.alf.aszságot, nekem Moszkvai volt mint írtam előbb sőt az utcáról fogadtuk be és olyan szelíd volt mint a fene pedig felnőttként szedtük össze.
2011. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 dizus ***** válasza:
Alapigazság,hogy kutyát csak származási lappal,tenyésztőtől szabad venni!De az hogy aki ad származási lapot: az tenyésztő,aki nem ad:az szaporító, az nem alapigazság!Aki benne van a kiállítási,tenyésztői vérkeringésben az pontosan tudja hogy(sajnos)lehet jó nevű tenyészetből venni kutyust 150e-ért,úgy hogy nem az az apja,aki a lapon szerepel.És aki 60kutyát tart és kiváltja a kicsikre a lapot és szép honlapja van,az melyik csoportba tartozik?
2011. okt. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
74%

Ha nincs papírja akkor nem tudhatod hogy 100%ig fajtatiszta-e. Lehet hogy az, de nincs rá bizonyítékod, és az hogy "rendes" helyről van nem pedig egy disznóollóból sajna nem azt jelenti hogy hozzáértő becsületes tenyésztőtől van. De a vak is látja hogy ez a bernáthegyi bibis, tehát vagy van benne más is, vagy egy igen hibás egyedről van szó. De ha már kérdezel, legyél szíves elgondolkodni a válaszon, nem pedig hajtogatni a magadét. A kutya cuki, édes, aranyos, ezzel senki nem vitatkozik, de attól még nem egy szép, szabályos bernáthegyi. Ha meg, ahogy írod, csak egy szimpla házikedvencet akartatok, nem törzskönyves ebet, akkor menthettetek volna egyet menhelyről, ahelyett hogy egy szaporítót támogattok.

És aki kutyában gondolkodik igen is járjon rendesen utána a dolgoknak, nem csak a papíros kutyákhoz kell érteni.

2011. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Ő nem bibis, és nem hibás egyed. Igen, a magamét hajtom mert ő egy kivételesen szép bernáthegyi.

Már bánom hogy feltettem ide ezt a kérdést, mert elég lett volna a környezetemben élő szakértők véleményét kikérni.De utólag megtörtént és hiába állitsátok hogy nem fajtatiszta-mert AZ!

Tegnap ebből szép kis vita lett itthon is, de kiderült az amit eddig is tudtunk. Bernáthegyink van.

Amúgy meg rengetegen hirdetik a kutyájukat a neten, és sokan vásárolnak ilyen helyekről ahonnan mi is. Nem hiszem hogy bűnt követtünk volna el. Ennek a gyönyörűségnek meg nagyon jó helye van.

2011. okt. 29. 10:18
 35/46 anonim ***** válasza:
70%

Akkor sem bernáthegyi, de hagyjuk rá a kérdezőre, nem akarja elhinni.


És ezt úgy mondom, hogy berni-TENYÉSZTŐ vagyok...

2011. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Nem, nem az van, hogy nem akarom elhinni. Hanem mások véleményére adok. Te lehetsz nem tudom ki is, meg állithatod hogy ez meg az vagy, de én inkább hiszek egy olyan hozzáértő embernek akit ismerek személyesen is mint neked. És ő bizony mást mond.
2011. okt. 29. 11:37
 37/46 dizus ***** válasza:
100%
Kérdezőnek:A téma boncolgatása közben tegyél fel új képeket ahogy nő közben a kutya,hátha jobban látszik rajta,hogy mi is lesz valójában.A kutyus szüleiről nincs esetleg képed?
2011. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
80%

Mivel nincs törzskönyve, ezért ki tudja kik a szülei ennek a kiskutyának.


Kérdező, fogadd már el. Egyetlen bernim se nézett ki így kiskorában..

2011. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Majd rakok fel képet ha kiváncsiak vagytok rá, de rákereshettek a bloki.hu-n. Bernáthegyik között van, vannak ott róla képek. Lindának hivják.
2011. okt. 29. 12:05
 40/46 A kérdező kommentje:
Nézd én nem vagyok h.lye, a Te véleményed is elfogadom.
2011. okt. 29. 12:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!