Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem a szomszédom a...

Feljelenthetem a szomszédom a kutyájának folyamatos elletéséért?

Figyelt kérdés
Állatkínzásnak számít a szünet nélküli elletés? A kutya nem tűnik betegnek, csak 10 évesnek látszik három éves kora ellenére. Mik az esélyek egy feljelentésnél? Beszéltem már vele többször, de eredmény nélkül. Sajnos nagyon primitív, szerinte egy kutyának ez a dolga...
2009. máj. 6. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Istenem milyen hülye emberek vannak!

Nekünk is volt szukánk(majdnem 13évesen,novemberben halt meg) és egyszer sem volt kölyke! (Igaz meddő volt, de ha nem lett volna, akkor ivartalanítottuk volna.) Nekünk majd' 13 évesen kb. 7évesnek nézett ki!

Nem tudom mik az esélyek. De szerintem nem sok! A gazdival kéne megértetni, hogy NEM AZ A DOLGA!

Próbáld meg, hogy megmondod neki, hogy feljelented. Hátha ez hat Rá!

2009. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Vagy keress egy közeli állatvédő szervezetet.

És mit csinál a kiskutyákkal??

2009. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerinte jó gazdihoz kerülnek, ismerőseihez. Szerintem ahhoz túl sokan születtek az elmúlt évben. Először azt mondta, hogy véletlenül lett vemhes a kutya, aztán jött még két alom. Nem tudok vele beszélni, mert megfenyegetett, hogy feljelent az öt kutyám miatt :-(
2009. máj. 6. 12:45
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy a kiskutyák már rég nem kiskutyák, hanem kabátok :S elszomorító, de meglehet, mert az egyik ismerősöm golden retrievert tenyészt, és már nemegyszer próbálták megvenni tőle az összes kölyköt, egyszerre... nem is tudom, mi célból... :S

Fordulj a fehérkereszthez, biztosan megmondják, mit tegyél.

2009. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Hát, azt tanácsolnám, nagyon gondold meg, mit teszel.

Ha bármilyen formában lépsz, bizony számíthatsz visszavágásra.

Először is keress rá a helyi önkormányzatod állattartási szabályzatára. Ha ez nincs meg, a jogtárban találsz idevonatkozó jogszabályokat. Itt meg tudod nézni, törvényileg hogyan szabályozzák az ebtartást, és hogy mi számít állatkínzásnak. Jó, ha tudod, hogy a szomszédod is élhet feljelentéssel ellened, akár olyan alapon is, hogy zavarja a nyugalmát, vagy sérti az emberi együttélést az 5 kutyád. Elképzelhető a pénzbírság, vagy akár az ebtartás korlátozása, beszüntetése, ha pert nyer.

Emiatt szerintem először informálódj, csak aztán cselekedj!

LEgjobb lenne, ha bejelentést tennél valamelyik állatvédelmi szervezetnél.

Egyébként a szomszédod kutyája fajtatiszta, szóval szaporító a szomszéd, vagy keverék kutyusokat ajándékoz ide-oda?

2009. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem is az a bajom, hogy ez nem bizonyítható állatkínzás, hanem csak egyszerű kizsigerelése szerencsétlennek. Törzskönyv nélküli, de a szomszéd szerint németjuhász. Persze, a feljelentést én szívnám meg, mert a törvények szerint én vétettem(2 kutya helyett 5)...
2009. máj. 6. 14:59
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Még a haszonállatoknak is megvan szerintem határozva, hogy mennyit "termelhetnek" (mondjuk tojást) vagy szülhetnek... Nézz utána, hogy van-e ilyen a kutyánál... Máshogy én el nem tudom képzelni, hogy evvel annyira törődnének a hivatalos szervek... :S
2009. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
az illetékes szomszéd nő? ha igen, megértetheted vele, hogy ő se szül folyton, főleg nem 5-8 gyereket... ha férfi, megpróbálhatod ugyanezt, vagy szólj valami állatvédő társaságnak. feljelentéshez szerezz egy tanút, egy megbízható ügyvédet (18 év alattinak pl. én) és feljelentheted állatkínzásért. :)
2010. jan. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Én nem kockáztatnám meg a helyedben a feljelentést. Az elletést nem korlátozza törvény sajnos, ha van a kutyának vize és néha odalöknek neki valami moslékot, akkor az már hivatalosan nem állatkínzás. Ha feljelentenéd biztosan feljelentene ő is téged és valószínűbbnek tartom, hogy először vennének el tőled 3 kutyát, mint azt az egyet tőle. Gondolom jobban szereted a saját kutyáidat, annál, hogy kockáztasd őket egy olyan ügyért, ami valószínűleg nem a te javadra dőlne el.
2010. jan. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Kérd el magadnak a szomszéd kutyáját, neked édesmindegy, öt nem szül, vagy hat.
2010. jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!