Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorkutya. Általános...

Berni pásztorkutya. Általános kérdések, árak. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Régóta nagy szerelmese vagyok ennek a gyönyörű fajtának, kb. 5 éves koromtól. És most 22 évesen nagyon szeretnék már egy saját "macit". Olvasgatok, nézelődök az interneten, tapasztalatokat gyűjtök. Volt már egy kutyánk régebben, egy golden retriever, aki szegény a túltenyésztés áldozata lett és a mi hibánkból egy megbízhatatlan helyről vettük őt. Nem szeretnék újra ebbe a hibába esni. Azonban nézegettem a Mo.-i berni kenneleket és szomorúan tapasztalom, hogy a kutyus ára 100 és 150 ezer forint között mozog. Nem vagyok túlzottan jó módú, így sajnos ezt az összeget nem tudom megadni. Hobbi kutyust szeretnék, egy barátot, egy társat.. Esetleg nektek mi a tapasztalatotok? Az ő áruk valóban ennyire a csillagos egekben van?:/ Vagy ha magánszemélytől vennék, az túl kockázatos? Betegségeik miatt kérdem. Azért nem mindegy, hogy 150ezer vagy 40ezer. Én elhiszem, hogy a tenyésztők rengeteg időt, pénzt és gondoskodást fektetnek a kutyáikba, csak nekem sok:( Segítsetek kérlek ajánlásokkal. Köszönöm előre is.
2011. nov. 7. 20:18
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
61%
a tenyésztőtől vett kutyánál sem kizárt DE jóval kisebb az esélye és a tenyésztő válla garanciát. Akitől én vettem az B nél rosszabb csípő esetén vagy ad még egy kutyát vagy a vételár felét visszafizeti (lehet választani)
2011. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
52%
A diszplázia szerzett is lehet. Elég változatos módon lehet tönkretenni egy nagytestű kutya csontozatát még akkor is, ha nem örökölte ezt a betegséget. Helytelen táplálás, nem megfelelő életmód, rendszeres túlterhelés, túlzott felhízlalás, kálcium túladagolás...
2011. nov. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 dizus ***** válasza:
62%
Ha jobban megnézed(az éppen legfelkapottabb fajtákat kivéve)minden kutya egy árban van.Olyat tudsz csinálni,hogy írsz e-mailt berni tenyésztőknek hogy neked egy családi berni kellene és nem tenyészteni vagy kiállításra vinni szeretnéd esetleg lehet színhibás is.Származási lapot akkor is fog adni a tenyésztő,mert annak az ára 4500ft és ez nem lehet alku tárgya.Így vehetsz egészséges kutyust 60-80e körül.
2011. nov. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező! Ha pivátin írsz nekem, nagyon szívesen elbeszélgetek veled a berniről. Tenyésztő vagyok, és életem a berni! Szerintem tudok is róluk sok mindent. 13 éve tenyésztem ezt a csodálatos fajtát. Itt a gyakorin rengeteg okoskodóval is találkozhatsz, akik valójában semmit nem tudnak, de még is írogatnak. Lásd a TK: ára példát.Ha csak 4500ft lenne, borzasztóan tudnék én is örülni neki. Tapasztalatom elég nagy ezzel a fajtával, több mint 120 futkározik az udvaromban. Várom leveled, egy kis csevejre a berniről!- és ne higgy el mindent, amit itt olvasol!
2011. nov. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
58%
Valóban, a TK nem 4500, hanem 5500 forint. Akinek 120 kutyája van, az már nagyüzemi szaporítónak minősül az én szememben, semmiképp sem tenyésztőnek. De ezt a témát már többször túltárgyaltuk itt. Szerintem is vedd fel vele a kapcsolatot, meg ismerj meg olyan tenyésztőket is, akik ésszerű mennyiségű kutyát tartanak és dönts belátásod szerint!
2011. nov. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
60%
Valóban vedd fel az említett TENYÉSZTŐvel a kapcsolatot. Mindenben készségesen segíteni fog. Nekem is tőle van kutyám,és nagyszerű,egészséges, szép. Írj neki! Megéri :)
2011. nov. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 dizus ***** válasza:
42%

01:24-nek!

Bocs a TK.árat rosszul írtam!De a többi szerintem igaz.Reklámozd egy kicsit a kenneledet és írd le légyszi a honlap címedet,hogy mi is megnézhessük azt a 120 kutyust.Előre is köszönjük!

2011. nov. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
56%
Látjátok! Már megint buták okoskodása zajlik! Bizonyára Te már tudod kiről van szó! De itt csak a tájékozatlanok szoktak főleg okoskodni. Ha tudnál olvasni, illetve ha megértenéd ami le van írva, tudhatnád, hogy a 120 berni nem mind TENYÉSZ kutyus! Sajnos berniben is rengeteg a kidobott kutya, és azokat befogadom, és itt élnek életük végéig. Most is azt kérem, hogy csak az írjon rólam bármit is, aki itt volt , meglátogatta a kennelt, és a saját szemével győződik meg szaporítás-e az amit én teszek a berniért! Nagyon megfontolt, tudatos a szaporítás,TENYÉSZ SZEMLÉSEK, DP.-re szűrtek, kiállításra járnak. Nem haszonszerzésből tenyésztek!Így én csak a költséget számítom, egy minimális haszonnal, egy kiskutya árában.Igen, TK.-nélküli kiskutyát is kapni nálam, és aki ki tudja fizetni a TK-s árat, az úgy is választhat! Még egy a törzskönyvről! Azok a gátlásoltak, akik itt csak a pénzben különböztetik meg a TK.-s és a nem TK.-s kutyust, az nagyon téved! Nem a törzskönyv kiváltási árát kell csak nézni, hanem azt, hogy egy pedigrés kutyus ÉRTÉKE MÁS, mint amelyiknek nincsen. Elég nagy baj lenne, ha 5500ft különbség lenne, ha két "akármilyen" kutyus kölyke, és egy minőségi kutyusok kölykei között! Ez a gondos tenyésztők kutyáinak leértékelése lenne! - Ha ezek után valaki nem tudja ki vagyok, nézze meg a ranch-et, szívesen látom! Mivel ez nem reklám oldal, így privátban szívesen megadom, elérhetőségem! - A kérdezőnek:- Ha megkeres, beszélhetünk kiskutyákról is!
2011. nov. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
33%
Ugye ugye, akkor most Te is leírtad, hogy árulsz TK nélkül is. Konkrétan azt írtad, hogy minőségi kutyusokat TK-val, és ezek szerint az "akármilyen" kutyusok kölykeit meg TK nélkül. Mondjuk engem nem érint a dolog, semmi közöm a berni pásztorokhoz. A mentett kutyákért viszont becsüllek, ha úgy van ahogy írod!
2011. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 dizus ***** válasza:
28%
Szerintem meg, egy tenyésztő sem ad el TK.nélkül kiskutyát.Akármilyen színhibás és ezzel csökkent értékű a kutyus,akkor is kiváltja neki a származási lapot csak éppen olcsóbban adja.Persze könnyű itt leírni,hogy az a tuti amit én írok,mert nekem 300kutyám van,de azt lássuk be hogy a TK.nélküli alom eladása az szaporítás!
2011. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!