Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorkutya. Általános...

Berni pásztorkutya. Általános kérdések, árak. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Régóta nagy szerelmese vagyok ennek a gyönyörű fajtának, kb. 5 éves koromtól. És most 22 évesen nagyon szeretnék már egy saját "macit". Olvasgatok, nézelődök az interneten, tapasztalatokat gyűjtök. Volt már egy kutyánk régebben, egy golden retriever, aki szegény a túltenyésztés áldozata lett és a mi hibánkból egy megbízhatatlan helyről vettük őt. Nem szeretnék újra ebbe a hibába esni. Azonban nézegettem a Mo.-i berni kenneleket és szomorúan tapasztalom, hogy a kutyus ára 100 és 150 ezer forint között mozog. Nem vagyok túlzottan jó módú, így sajnos ezt az összeget nem tudom megadni. Hobbi kutyust szeretnék, egy barátot, egy társat.. Esetleg nektek mi a tapasztalatotok? Az ő áruk valóban ennyire a csillagos egekben van?:/ Vagy ha magánszemélytől vennék, az túl kockázatos? Betegségeik miatt kérdem. Azért nem mindegy, hogy 150ezer vagy 40ezer. Én elhiszem, hogy a tenyésztők rengeteg időt, pénzt és gondoskodást fektetnek a kutyáikba, csak nekem sok:( Segítsetek kérlek ajánlásokkal. Köszönöm előre is.
2011. nov. 7. 20:18
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
82%

Ha "csak egy bernit" akarsz venni, mindegy, honnan veszed. Ha viszont egy egészséges, jó wesenű, okos és a standardhoz közel álló bernit szeretnél, akkor keress fel egy minőségi tenyészetet:

bernipasztor.lap.hu

(Az említett helyről származó bernik nem éppen jó külleműek)

2012. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Légyszíves, ha ócsárolni akarsz, legalább merd vállalni magad! Mondj konkrétumot, ne csak úgy beszélj!Természetesen nem lehet minden megszületett egyed 100% ban tökéletes, de akkor nem lennének kiállítási kutyák közöttük, ha olyan rossz minőségűek lennének!Talán érdemes lenne megnézni a kennelemből elvitt kiskutyákat, és talán nem ez lenne a véleményed! De azt is le tudnád, esetleg írni, hogy mire alapozod a kijelentésed? / [link]
2012. aug. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Vártam a válaszod! Vagy Te is egy vagy a mocskolódók közül?
2012. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
82%

1000-ből nem nagy arány, ha akad 10 kiállítási kutya, ez bárhol előfordul. Hasonlítsd már össze az innen származó kölyköket és pl. egy minőségi kennelből származó kölyköt!!! Nem világgyőztes vérvonalt, de mondjuk egy Labanc-völgyi kennelből származó bernivel!!! (Szándékosan nem aranykoszorúst mondtam!) Nyugodtan meg lehet nézni az ottani 8 hetes kölyköket, és egy bilberes kölyköt! Még egy laikus is észreveszi a méretbeli, anatómiai különbségeket! Egy labanc-völgyi kutyus csodaszép anatómiával bír, erős csontozatú fényes szőrű. A bilber ranch honlapján lévő képeken a kicsik eléggé fakók, soványak és cseppet sem típusosak! Te nézd meg inkább a felnőtt kutyák képét, mennyire vörös a szőrük (ami pl. hiba) és mennyire csomós, csimbókos sokaknak a bundája. Az anatómiát is megfigyelheted, nem éppen erős, a lábaik szögellései sem jók. A tenyésztés lényege a fajta nemesítése, javítása. Vajon ezek mennyire javítják a fajtát??? Semennyire.

Láttad a honlapon a dp szűrés eredményét? Tenyészszemle eredményt? Itthon bárki kaphat tenyészszemlét, és minden kutya átmegy rajta, gyakorlatilag nem sokat ér. De ha megnézed a Magyar Bernipásztor Egyesület honlapján lévő eddigi tenyészszemléket, az ott felsorolt 2 bilber kutyának valahogy hiányzik a dp szűrés eredménye!

2012. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 bayern26 ***** válasza:
Sziasztok kedves gazdik.Likoljatok leci az oldalt [link]
2014. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!