Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorkutya. Általános...

Berni pásztorkutya. Általános kérdések, árak. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Régóta nagy szerelmese vagyok ennek a gyönyörű fajtának, kb. 5 éves koromtól. És most 22 évesen nagyon szeretnék már egy saját "macit". Olvasgatok, nézelődök az interneten, tapasztalatokat gyűjtök. Volt már egy kutyánk régebben, egy golden retriever, aki szegény a túltenyésztés áldozata lett és a mi hibánkból egy megbízhatatlan helyről vettük őt. Nem szeretnék újra ebbe a hibába esni. Azonban nézegettem a Mo.-i berni kenneleket és szomorúan tapasztalom, hogy a kutyus ára 100 és 150 ezer forint között mozog. Nem vagyok túlzottan jó módú, így sajnos ezt az összeget nem tudom megadni. Hobbi kutyust szeretnék, egy barátot, egy társat.. Esetleg nektek mi a tapasztalatotok? Az ő áruk valóban ennyire a csillagos egekben van?:/ Vagy ha magánszemélytől vennék, az túl kockázatos? Betegségeik miatt kérdem. Azért nem mindegy, hogy 150ezer vagy 40ezer. Én elhiszem, hogy a tenyésztők rengeteg időt, pénzt és gondoskodást fektetnek a kutyáikba, csak nekem sok:( Segítsetek kérlek ajánlásokkal. Köszönöm előre is.
2011. nov. 7. 20:18
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%
Nekem elég annyit tudni, hogy gyárt törzskönyv nélküli kutyákat is. Erre nincs elfogadható magyarázat. Amúgy meg nem érdekel, mert szerencsére semmi közöm ehhez a fajtához.
2011. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
64%

Akkor mért pattogsz?

Aranyoskám, Írnám neked, a "nagy"tenyésztők törzskönyves kutyájának szerződését. / ez nem egyedi,ezt tartalmazzák, szinte mindenkinél!!!!!/

-A TENYÉSZTŐ A KUTYÁT, MEGTEKINTETT ÁLLAPOTBAN ADJA ÁT,FELELŐSSÉG VÁLLALÁS NÉLKÜL, A SZERZETT ÉS ÖRÖKLETES HIBÁKRA, HIÁNYOSSÁGOKRA. A TENYÉSZTŐ, NEM GARANTÁLJA, HOGY AZ ELADOTT KUTYA TENYÉSZTÉSRE, ILLETVE KIÁLLÍTÁSRA ALKALMAS LESZ! Na,most visíts a törzskönyvért, meg a garanciáért, mind ezt 180000ft - ért. Érted? neves tenyésztő kutyáját vettem meg,bízva a minőségben. 8 hónapos, és nem tud járni.Kiállításra szerettem volna vinni. DP. szűrt szülőktől. Ennyit a szűrés mániáról! Kidobtam 180000ft- ot, meg ki tudja még mennyit, az orvosra.Az általad elítélt szaporító, a TK.-nélküli kutyára is minden felelősséget vállal! És ezt nem csak mondja, teszi is!

2011. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 dizus ***** válasza:
Diszpláziás szülőket legálisan tenyésztésbe lehet vonni.MEOE által engedélyezve.Egyébként a tartási körülmények miatt is sok kutya lesz diszpláziás.
2011. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Valóban, a tenyésztésbe vonásnak nem feltétele az egészséges kutya, de még csak a tenyészszemle sem. Ha a szülők törzskönyvesek, akkor a kicsiket is zokszó nélkül törzskönyvezik, legfeljebb felülbélyegzett lesz a TK. És tényleg bármilyen jó genetikával rendelkező kölyköt diszpláziássá lehet tenni, ha valaki nem megfelelően tartja.


Amúgy "Aranyoskám" te pattogsz nem én. Én ennél higgadtabb már nem is lehetnék. És nem fogsz tudni meggyőzni. Vagy az sántít amit te írsz, vagy amit a tenyésztőd állít, de valami nem kerek a történetben. Az istenített tenyésztőd (vagy te?? a % stimmel) írta feljebb, hogy idézem: "Elég nagy baj lenne, ha 5500ft különbség lenne, ha két "akármilyen" kutyus kölyke, és egy minőségi kutyusok kölykei között!" Nem én írtam!!! Ezekszerint a törzskönyv nélkül árult kutyái nem minőségiek, hiszen a fenti érvelés szerint ha azok lennének, akkor csak 5500 forint lenne a különbség. Hozzáteszem, nem csak 5500, mert ki kell fizetni a fedeztetési jegyet és az alombejelentőt is, ami még 2*2000 forint és valószínűleg lesz valamennyi postaköltség is. A kezdő gazdik lehet, hogy benyalják a szövegedet, de én nem. És a teljeskörű garancia sem hat meg, nálam az ugyanolyan alapvető elvárás, mint a TK. Ha mások ezt beveszik, akkor jó, nekem mindegy. Engem nem kell meggyőznöd, mert sohasem fogok bernit venni.

2011. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is ettől a tenyésztőtől van kutyám, tk. nélkül. Egyszerűen azért, mert nem volt 150.000-em kiskutyára. A szülők szűrtek, a kutyám 1,5 éves és egészséges, küllemre is nagyon tetszik nekem. Mindenkinek azt tudom tanácsolni berni vásárlás előtt, hogy ne üljön fel senki szavára, menjen el az általa kinézett kennelbe és saját maga győződjön meg arról, hogy milyen a tenyésztő, a kutyák és a körülmények. Ne gondolja senki sem, hogy attól, hogy egy kiskutya 150.000, törzskönyve van, a tenyésztőnek tuti honlapja néhány jó fotóval, aranykoszorús stb., akkor már jól bánik a kutyáival, vagy tökéletes kiskutyákat tenyészt!!!
2011. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
89%

"Ne gondolja senki sem, hogy attól, hogy egy kiskutya 150.000, törzskönyve van, a tenyésztőnek tuti honlapja néhány jó fotóval, aranykoszorús stb., akkor már jól bánik a kutyáival, vagy tökéletes kiskutyákat tenyészt!!!"


Ezzel maximálisan egyetértek! Az ár és a törzskönyv önmagában tényleg nem garancia semmire, a személyes benyomás és tapasztalat fontos.

2011. nov. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 Bernis Rita ***** válasza:
54%

Már megint a tenyésztő kontra szaporító cirkusz!

Akkor csak úgy általánosságban mondom,nem is egy embertől hallottam,hogy a tk-s kutyára egy vagyont költött,mert a drága tenyésztő onnantól kezdve nem vállalt semmi felelősséget,hogy átadta a kutyát és a törzskönyvet.Leszarta a kutyái további sorsát.

Ellentétben az egyesek által leszaporítózott,emberrel akinél 120 kutyus él.Csak érdekesség kedvéért mondom el,hogy az első 2 kutyám aki tőle van tk-s,most a 3 kutyusom aki tőle van,nem tk-s mert tudom,hogy Ő oda van a Bernikért,és mindent megtesz ezért a fajtáért.A nem tk-s kiskutya is ugyanolyan gyönyörű és egészséges mint a tk-s.Úgyhogy nem mindenkinél jelenti azt,hogy a tk-val nem rendelkező kutyus gyengébb minőségű.

Eznkívű pedig egy ilyen vita kapcsán,már egyszer leírta itt vki,hogy egy neves tenyésztőnél látta,hogy egy véletlen besikerült almot,más szülők nevére törzskönyveztetett.Úgyhogy ennyit a tk-ról és a nagy tenyésztős tk mániásokról.Ja és bármikor nagyon szívesen rakok fel képet bármelyik kutyámról,mert egyik sem egy hitvány állat.Büszke vagyok rájuk,és arra az emberre is akinek köszönhetően,ezek a kis csodák nap mint nap szebbé teszik a napjaim!!!

2011. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Sajnos én is tudok olyan tenyésztőről aki az expresszen vesz tk. nélküli almokat 20-25.000-ért és letörzskönyvezteti a saját tk.-s kutyái kölykeként és eladja őket 120.000-ért. Ez aztán a jó biznisz!:(
2011. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
14.42- Neked nem is érdemes Bernit venni, mert az egy intelligens kutya!
2011. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
48%
Inkább vegyél bernit egy olyan családtól, akik felelőtlenül befedeztették a (jó esetben tk-s) kutyájukat, és így árulják a kölyköket. Ugyanannyiba fognak kerülni, mint az említett helyről, de legalább nem támogatsz egy nagyüzemi "bernigyárat".
2012. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!