Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorkutya. Általános...

Berni pásztorkutya. Általános kérdések, árak. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Régóta nagy szerelmese vagyok ennek a gyönyörű fajtának, kb. 5 éves koromtól. És most 22 évesen nagyon szeretnék már egy saját "macit". Olvasgatok, nézelődök az interneten, tapasztalatokat gyűjtök. Volt már egy kutyánk régebben, egy golden retriever, aki szegény a túltenyésztés áldozata lett és a mi hibánkból egy megbízhatatlan helyről vettük őt. Nem szeretnék újra ebbe a hibába esni. Azonban nézegettem a Mo.-i berni kenneleket és szomorúan tapasztalom, hogy a kutyus ára 100 és 150 ezer forint között mozog. Nem vagyok túlzottan jó módú, így sajnos ezt az összeget nem tudom megadni. Hobbi kutyust szeretnék, egy barátot, egy társat.. Esetleg nektek mi a tapasztalatotok? Az ő áruk valóban ennyire a csillagos egekben van?:/ Vagy ha magánszemélytől vennék, az túl kockázatos? Betegségeik miatt kérdem. Azért nem mindegy, hogy 150ezer vagy 40ezer. Én elhiszem, hogy a tenyésztők rengeteg időt, pénzt és gondoskodást fektetnek a kutyáikba, csak nekem sok:( Segítsetek kérlek ajánlásokkal. Köszönöm előre is.
2011. nov. 7. 20:18
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
57%
Csak az a baj, hogy ha gyengébb kutyust is törzskönyvvel adnak el,-jön az,a "szaporítás" esetén,- hogy a szülök törzskönyvesek. Ezzel a szöveggel a kissé tájékozatlanokat meg lehet vezetni, azt hihetik, hogy a törzskönyv egy garancia lehet! Ebbe bele gondolt az, akik törzskönyv mániás? Ezért nem adok, csak a legtutibb kiskutya mellé TK.-vet. Ha mégis kiskutyát akarnak tőle, akkor az minőségi szülő legyen, ne "csak" törzskönyves! Persze akinek a TK:-v a garancia, azt úgy sem tudnám meggyőzni, hogy így is helyes, és nem a TK.-v minősíti,hogy ki a tenyésztő, és ki a szaporító!
2011. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
69%

Én is tenyésztek és soha nem adtam el még kiskutyát törzskönyv nélkül (volt olyan kölyök akinek áthúztam a törzskönyvét és ráírtam, hogy nem tenyészthető de neki is odaadtam mert az JÁR)

Nálunk is van hobby ár, aki aláír egy ivartalanítási szerződést az kevesebb mint féláron kapja a kiskutyát ( alap 1000 euró és a hobby kölyök 120 ezer forint ami így 180 ezer forinttal kevesebb) és szerintem ez így korrekt, teljes garanciát vállalunk a hobby kiskutyára is illetve nekik is megcsináljuk 6 hetesen az elő szűréseket. Aki nem ad törzskönyvet az szaporító és szerintem ezen nincs mit ragozni, mert tenyésztő akinek kemény munkája van egy alomban, heteket/hónapokat tölt egy egy tenyészkan kiválasztásával az a munkája értékét soha nem degradálná le azzal, hogy törzskönyv nélkül (pont ami talán a kutyában a legértékesebb) odaadja. Abban igaza van mindenkinek, hogy nem a tk a drága hanem a mögötte folyó tudatos munka a legjobb tenyészegyedek kiválasztása, szűrések stb... attól még, hogy valaki szűreti a betegségeket lehet bőven szaporító.. Hisz a kutyák számát növeli csak minden javítási szándék nélkül..

Én ezt a bernie tenyészetet ajánlom: [link] ismerem őket és nagyon korrektek..

2011. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
41%
hallottál már az ivartalanítási szerződésről? Az én szerződésemben speciel 8 hónapos korig ha nem ivartalanítja a kutyát akkor a kutya újra az én tulajdonomba kerül és még nem volt benne hiba, kb 15 kutyát adtam el eddig így és legkésőbb 8 hónapos korra mind szépen ivartalanítva lett, állatorvos leigazolta illetve a saját dokim szokta uh val ellenőrizni a szukákat (kicsi paranoiás vagyok na..) Amiket te sorolsz azok csak kifogások..
2011. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

Kicsit nehezen értelmezhetők a mondataid, de ha jól értem, akkor nekem ez a problémám:

"Ha mégis kiskutyát akarnak tőle, akkor az minőségi szülő legyen, ne "csak" törzskönyves!"


Nem minőségi szülőktől (mégha azok törzskönyvesek is) nem kell almot lehozni, mert az szaporítás. Minőségi szülök kölykeit, meg törzskönyveztetni kell, ahogy te is írod. Nem látok a kettő között más utat! Azt tudjuk, hogy a TK nem garancia, el is szoktuk mondani annak aki itt érdeklődik a kiskutya vásárlásról. A TK az a szükséges minimum fajtatiszta kutya VÁSÁRLÁSakor (tehát ha pénzt adok érte).

Az megint más kérdés, ha törzskönyvezteted a kiskutyákat, de a származási lapot nem adod oda a gazdinak csak bizonyos feltételek teljesülése esetén. (Addig pedig megkapja a fénymásolatot.) Szerintem egy korrekt tenyésztő felvállalja a gyengébben sikerült almokat is, mert abból is lehet tanulni, ami nem úgy sikerült ahogy várták. Persze ennek feltétele a beazonosíthatóság, azaz a törzskönyvezés. Nem véletlenül találták ezt ki. Minden területen a minőségbiztosítás alapfeltétele a jól dokumentált gyártási folyamat. Nem elég azt mondani, hogy "én emlékszem hogy volt és higgyen mindenki nekem"! Sőt, nem gondolom, hogy csak a legtökéletesebb példányokat szabad tenyésztésbe vonni, mert ugyebár tökéletes kutya nincs (vagy nagyon ritkán), de még azokból is csak kevés példány van, amelyek közelítenek a tökéleteshez. Ha mindig csak ezeket vonnánk tenéysztésbe, akkor annyira beszűkülne a génállomány, hogy újabb degenerációk, betegségek lépnének fel. Ráadásul nem mindig a "tökéletes párosításból" születik meg a "tökéletes kutya", sokszor teljesen átlagos párosítások is igen szép almokat tudnak produkálni. Összegezve: számomra semmi sem indokolja a törzskönyv nélküli almok létrehozását, mert ha jó a párosítás, akkor törzskönyveztetni kell, ha nem jó a párosítás, akkor meg nem kellenek belőle kiskutyák!

2011. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 Bernis Rita ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!


Tegnap elfelejtettem válaszolni a kérdésedre,hogy honnan van a kutyusom.Attól a tenyésztőtől ahol 120 kutyus van.Nagyon szeretjük Őt és a falkáját,én is a kutyusaim és a kisfiam is.Minden évben elmegyünk hozzá,kutyástul gyerekestül.Jó ott nagyon :),és ami külön dícséretet érdemel,hogy a tenyésztő, szívesen átadja a tudását és a tapasztalatait.Az én kutyusaim pl. jövőre nála fognak "nyaralni" amíg mi nem leszünk itthon,mert tudom,hogy nála jó helyen vannak a blökik,és kellemesen tölitk el az az időt amíg mi nem leszünk itthon.

2011. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Nézegettem az oldalt, beszélgettem a tenyésztővel és igencsak szimpatikusnak tűnik:) Köszönöm szépen, hogy ennyien írtatok végül és mindannyitoknak igaza van valamilyen szinten.
2011. nov. 8. 17:52
 27/45 anonim ***** válasza:
45%

Én szintén Ritához csatlakoznék, nekem is a 120 kutyás tenyésztőtől van kutyám. Az első perctől tisztelem,és becsülöm őt, pláne azért, mert a kutyái nagy része,mint írta kidobott, mentett berni. Azt hiszem, ki mondhatom,hogy nagyon jó barátom az illető,és én megtisztelve érzem magam,hogy ezt mondhatom.

Nekem is tőle van a kutyusom. Rendszeres látogatók vagyunk nála. Mindig, mindenben számíthattam a szaktudására. Teljesen mindegy,hogy a bernim reggel 5kor kilopott egy vödör tejet,és megy a hasa,vagy ha este a kevés alvásának idején az utcáról összekapart 4 hetes kutyus etetése a baj,mindenben számíthatok a szaktudására.

Nekem nem törzskönyves a kutyusom. Tudom, le leszek ugatva, de nekem nem telik tk-s kutyára, többek között azért,mert ideiglenesezek, és rengeteg pénzemet elviszi. Ettől függetlenül úgy gondolom,hogy az én kutyáim mindent megkapnak. Szín húson,és prémiumtápon élnek.

És mégis úgy gondolom,hogy bár nincs törzskönyve, de nekem az említett Úr szava elég garancia rá. Nem tűnik el,elérhető,és biztos vagyok benne,hogy ha bármi olyan hiba merülne fel, ami az ő hibája,vagy ami esetleg a tk-s kutyák garanciájába benne lenne, akkor segítségére nyugodtan lehetne számítani.


Kérdező!


Ha gondolod, én is szívesen mesélek neked,illetve küldök képet a kuttyomról,hogy lásd,hogy a mások által szarnak, selejtnek titulált kutya milyen is a valóságban!

2011. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!:) Én is kapcsolatba léptem vele és az első levélváltás óta szimpatikus. Persze interneten keresztül ez más, mégis nem egy visszajelzést kaptam, hogy megbízható. Látszik, hogy törődik a kutyákkal, és ez csodálatos! Nekem se lenne szükségem törzskönyvre, mint már említettem csak egy társat szeretnék, és én megadnék neki mindent. :)

A kutyusról a képet pedig nagyon megköszönném^^ Biztos gyönyörű:)

2011. nov. 9. 08:13
 29/45 anonim ***** válasza:
17%
Ezt hívjuk nagyüzemi szaporításnak... És mint a mellékelt ábra is mutatja, igény az van rá rendesen! :(((
2011. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
31%
Kedves "86-os"! Te is csak a szád jártatod, minden meggyőződés nélkül.Találkoztatok már, beszéltél vele, jártál már ott a tenyésztőnél? Ne pufogj! Csak az után nyilatkozz, ha már mindent tudsz! Addig csak a butaságod igazolod!
2011. nov. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!