Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes havaneset venni? (...

Érdemes havaneset venni? ( bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Én nagyon rég óta szeretnék egy hű társat magam mellé.

Sok jót halottam a bichon havanesekről .

Okosnak és szépnek tartom ezt a fajtát.

Érdemes ilyen kutyust venni ?

Mindenképpen hosszú szőrű kutyust szeretnék és szerintem a legszebb fajta a havanese.

De lehetséges hogy mást választok .

Törzskönyv nélkül fogom megvenni , mert nem szeretném vinni versenyekre. Érdemes megvenni?


2011. nov. 8. 15:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%

bocsi, itt meg is tudjátok nyitni a képeket :D


[link]


[link]


[link]

2011. dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerinttem vegyèl nekem is vann ès imádott szōr gombóc :)
2011. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tenyésztőnél is lehet hobbi minőségű kölyköt venni, olcsóbban, mint a többi, ígéretes testvérét. Két, látszólag egészséges kutyának is lehet beteg kölyke, mert van úgy, hogy a nagyszülőknek volt valami bajuk, ami csak az unokáknál jön ki. A tenyésztők ismerik az ilyen vonalakat, és körültekintően választanak párt a szukájuknak. Egy-két éve alapított, még nem befutott tenyészetekben általában sokkal olcsóbban vehetsz kiskutyát, mint a "nagyoknál", pláne, ha csak hobbi célra kell, ami annyit tesz, hogy kicsit túl hosszú/rövid a törzse, mint a kívánatos, vagy van egy kis színhibája, ami még szép és különleges is lehet, de legalább nagy valószínűséggel egészséges lesz. Ha kifogsz egy törzskönyv nélküli beteget, egy papíros kutya vételárának sokszorosát fogod az állatorvosnál hagyni, és lehet, hogy szegény kutyád sose lesz olyan egészséges, mint lehetne, és csupa szenvedés lesz rövidke élete. Míg egy tenyésztő garanciát vállal a kölyökért, és örökletes betegség esetén visszakapod a vételárat, vagy fizeti az orvosi ellátás felét, akár egészét, esetleg kapsz másik kölyköt. De mivel körültekintőek, szerencsére ritkán van ilyen. Szóval szerintem gyűjts még, és vegyél rendes helyről!
2011. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom ezt a fajtát. Nekem is ilyenem van. Igazi energiabomba. Sok foglalkozást igényel, de ha eleget mozgatod jól elvan egyedül. Az enyém nagyon hamar szobatiszta lett. A szőrével elég sok baj van, de legalább nem hullik:-) Én sem viszem kiállításra, de törzskönyvvel vettem. Teljesen egészséges, soha semmi baja nem volt és a tenyésztőre bármikor számíthatok, mindenben segít. Nagyon megérte jó helyről venni a kutyust:-)


Jó kutyázást!!

2011. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) Már vettem egy kis édesbédes kisbabácskát :)

Lulunak hívják 5 hónapos.

2011. dec. 13. 21:19
 16/17 A kérdező kommentje:

Az én elhunyt kutyámat is elcseszte az ivartalanítás .

6 hónaposan ivartalanítottuk , az addig makk egészséges kölyök kutyust , aki rohangált játszott a többi kutyával és örült mindennek.

Az ivartalanítás utáni napokban vettem észre hogy más kutyáktól borzasztóan fél , az addig puszi pajtásaival harcol és verekszik .

Kutyaiskolába járt , és az ivartalanítás után amikor kimentünk a kutya suliba és meglátta az eddigi csoport társait , rohant , rohant és ha észrevett egy kutyát akkor vicsorogva morogva behúzta fülét farkát.

Így kicsaptak minket a kutyámmal együtt.

A tanító is mondta hogy mi történt vele , mit csináltunk , mi mondtuk hogy csak ivartalanítva lett.

Az orvos is mondta hogy majd meg fog nyugodni csak várjunk . 1 évig vártam , de egyre rosszabb kutya lett belőle. 13 évesen elment és én az az 5 hónapot sírom vissza amikor még igazi kisfiú volt.

2011. dec. 15. 19:00
 17/17 A kérdező kommentje:
Hopsz ez nem ehhez a kérdésemhez ment.
2011. dec. 15. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!