Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikaiaknál hogy terjedt...

Az amerikaiaknál hogy terjedt el az, hogy a kutyát a lakásban tartják?

Figyelt kérdés
Eddig ismerőseim 90%-a vallotta, hogy a kutyának nem lehet betennie a lábát a házba, mert az kintre való. Persze, tudom, hogy ez ember függő, mert nagyon sokan tartják lakásban Magyarországon is. De Amerikában, ahol van kert, udvar, ott is beengedik a házba. Kérdem én: hogy alakult ez ki náluk, és miért vallják itthon olyan sokan, hogy a kutyának kinn van a helye?
2011. nov. 8. 19:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

vannak kutyák akiknek az a dolguk, hogy őrizzék az állatokat, a termést , a portát,stb( és ez volt a dolguk 1-2 000 évig !!)na ,ők most kevesen vannak, hiszen a kutya mára társsá vált, hobbivá, sok helyen sajnos gyerekpótlékká !

de a mai munkakutyák legtöbbje, a házban él ( kivétel az állattartásban alkalmazottakat ), az udvaron ,láncon tartott kutya nem munkakutya !! csak egy állat láncon !!!

munkakutya : rendőrség-határörség-katasztrófavédelem kutyái kennelben, de sok esetben a vezető lakásában élnek, de ne feledjük ,ezek a kutyák dolgoznak !

a segítő és terápiás kutyák gyakorlatilag a lakásban élnek !! hiszen a munkájukat a szocializációjuk miatt képesek elvégezni !

családi kutya ? nem azért családi mert a családtól távol egy kis kennelben, esetleg egy ólhoz kötve éli le életét !!azért családi kutya ,mert a családdal együtt él !

napközben esetleg a kertben ( jobb esetben ), de legalább éjszaka a házban ( persze nem a hálóban, és legfőképpen nem a gazdi ágyában !) ölebek sem !

de bármely kutya remekül megvan egy kis lakásban is, feltéve ,hogy eleget mozgatják !!az hogy, mi az elég a fajta ismerete ,és a kutya vérmérséklete dönti el !

a kutyával együtt érkező vendég , JÓ VENDÉG !! ez alapszabály a vendéglátásban !

szállodában érve ,először a kutyának adnak vizet, és azok után kérdezik meg a vendéget!! márpedig a vendéglátósok tudják ( lsd : balatoni éttermek , majd mindegyikébe bemehetsz kutyával !)

2011. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2011. nov. 10. 20:33
 13/18 anonim ***** válasza:
méghogy a lakásnba. de nekem ami nagyon tetsizk Nyugat Europában sokfelé láttam a kutyákkal járnak üzletekbe, éttermekbe. na nálunk próbálnál bemenni a kutyával a Dm-be pl. mert ott Dm-be, H und M -be, s ilyen üzletekbe voltak kutyák. de ami a legjobb volt, Németbe láttam olyan éttermet ahol az étterem előtt volt kitéve kutya itató-..... hol állunk ettől::,??
2011. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem csak itató, de az autópályák melletti éttermekben még kaja is van kitéve a kutyáknak. Nálunk kb. 10 percig lenne ott, mert utána már az aluljáróban árulnák.

Egyébként itthon is sok helyre be lehet menni kutyával. Nem a plázákban, mert ott a biztonsági őrök kizavarnak, de Pesten a belvárosban sok helyen voltam már kutyával.

A legjobb élményem volt, mikor a Művész cukrászdában leültem a teraszra és kértem, hogy hozzanak a kutyámnak is egy gombóc fagyit. Nem ám valami műanyag vacakban, hanem rendes porcelán csészében kapta. :)))

2011. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
utolsónak- Pesten valószínűleg más a helyzet de vidéken.......
2011. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Akiteki ***** válasza:
Igen, tapasztaltam. Debrecenben a villamosra sem engedtek fel kutyával. Taxival kellett mennünk a vasútállomásról.
2011. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, lakásban is tartható a kutya, elvégre kit zavar? De a párom és a szüleim azt mondják: "A kutya nem való lakásba!"
2011. dec. 15. 17:41
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekünk most hatalmas mázli, hogy a kutya a lakásban alszik. Hétfőn arra keltünk, hogy a kutya az emeleten belökte az ajtónkat. Már füstben úszott az egész emelet. Kiderült, hogy kigyulladt a konyha, a lángok már a plafonig értek. Csak azért nem robbant fel a gázvezeték is, mert a vezetékben a tömítés úgy olvadt meg, hogy eltömítette. Szóval ha nincs bent a kutya és csak akkor ébredünk fel, ha már az ajtókon beszivárgott a füst, talán oda az egész ház, vagy meg is halhattunk volna.
2011. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!