Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti belevágnátok? A véleményete...

Ti belevágnátok? A véleményetekre vagyok kíváncsi, ha a ti kutyusotokkal lenne ugyanez, hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos bullmasztiff kutyusom. Tenyésztőtől vásároltuk. Eredeti tervek szerint 6-8 hónapos kora körül ivartalanítva lenne. Férjem egyik ismerőse szintén bullmasztiffokat tenyészt (mi mástól vettük a kutyust, tök véletlenül derült ki később, hogy az ismerős is bullmacikat tenyészt). Ez a tenyésztő látta már a mi kis Joeynkat, mondta, hogy gyönyörű kutyus lesz, a kiállásán is látszik már most. Ismeri a tenyésztőnket is, akitől vettük, dicsérte a kutyáit. Megmutattuk neki Joey konkrét felmenőit. Amire az volt a válasza, hogy kitünő vérvonalból van, nagyon jó párosításból. Szerinte kiállítás, kiállítás, kiállítás, tenyészszemle, szűrések, stb. és vigyük fedeztetni!

Nagyon büszke vagyok rá, hogy ilyeneket mondtak a kutyusomról, nagyon-nagyon gondolkodóban vagyok, hogy hogyan tovább.. Maradjak az eredeti elgondolás mellett, hogy ivartalaníttatom, ha eljön az ideje, vagy vágjak bele.. Nagy dilemma..

Nem is a döntésben kérnék tanácsot, nyilván ezt én fogom eldönteni a férjemmel :) A véleményeteket kérném, hogy hogy döntenétek, ha ugyanilyen cipőben lennétek, mint én :)

Annyit még leszögeznék, ha bele is vágnék, nem a pénz miatt tenném, hanem azért, hogy a kutyusommal az általam imádott fajtát "továbbvihessem".

És azt is leszögezném, hogy a nősténynek is rendelkeznie kellene minden papírral ahhoz, hogy elvállaljuk a fedeztetést!


2011. nov. 9. 12:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%

"1 kutyával ugyanis nem lennél tenyésztő"


hogyhogy nem lenne? szerinted a nagy tenyésztők mind rögtön 2-3 szuka vásárlásával kezdték? nem az számít egy tenyésztőnél, hogy hány kutyával dolgozik, hanem hogy mennyire lelkiismeretes és mennyire ért ahhoz, amit csinál. láttam már "egyszukás" tenyésztőt, aki az első alom kedvéért is már Hollandiáig ment fedeztetni a többszörös CH, munkavizsgás, szukát, ügyelve rá, hogy a törzskönyveik is passzoljanak egymáshoz. és olyan sokkutyás, nagy állománnyal dolgozót is, aki azt sem tudja mi az a vonaltenyésztés...

2011. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 dizus ***** válasza:
58%
Hű de sokan féltik a fajtát.Szerintetek a mostani aranykoszorús tenyésztők annak idején hogy kezdtek bele a tenyésztésbe?A gazdi szűrés a kiskutyáknál meg csak látszólag ilyen alapos a tenyésztőknél,hogy "mindig ellenőrizzük,hogy hova kerül a kutyus,később is nyomon követjük a sorsát,bla-bla".Az életben úgy van,hogy kedvesen felhívod,utána elmész elviszed a pénzt és viszed a kutyust.Ki tudja hova.
2011. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


Lehet, hogy vak vagyok, de nekem úgy jött le, hogy szukátok van.....


Így viszont az a helyzet, hogy ha mégis akarjátok, hogy fedezzen, akkor csak a felhívásotokra jelentkező tenyésztőt kell megnézni (plusz kutyátokon néhány szűrést el kell végezni a fajtát érintő öröklődő elváltozások kizárása miatt), hogy a születendő kölyköknek biztosan gondját tudja viselni és ért a fajtához. Nekik mindenféleképpen szükségük van a törzskönyvre vagy annak másolatára.

A sterilizációt kan kutyáknál szerintem csak akkor szükséges megcsinálni, ha annak okaként javíthatatlan szervi(nem viselkesési) baj van megállapítva.

Korán, vagy ha még nem, akkor azonnal elkezdett logikus és következetesen végzett nevelés csodákra képes.


Üdv!

2011. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%

Vidd kiállításra a kutyádat. Szépen sorban az osztályokat lépdeld vele végig. Ha ott is valóban jó minősítéseket kap, közben időben a szűrések is megtörténhetnek.

Ha az is jó, tenyészszemle. Persze, ne számíts rá, hogy sorakozni fognak a szukák minden nap.

Ha pedig valamelyik ponton nem váltja be az elvárásokat, még mindig ivartalaníthatod. Addigra ki is fejlődik teljesen.

2011. nov. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

ma 12:37


Persze, természetesen, amíg nem fejlődne ki teljesen és nem lenne tenyészszemlés, dp. szűrt stb, addig nem vinném fedeztetni. - de ezt le is írtam.


Azért ivartalaníttatnám, mert nem voltak ilyen gondolataim, hogy fedeztetni viszem, ez esetben pedig ivartalanítás párti vagyok. Igen, a tenyésztésben maradt egy szuka a tesói közül. Kanjuk volt elég, de szuka kellett még...


A gondolatmeneteddel egyet értek, hogy a kölykök sorsa.. Sajnálnám én is, megfontolandó dolog, bár ez esetben ugye valószínű, hogy én nem is találkoznék a leendő gazdikkal, így beleszólásom sem lenne, hova kerülnek a kölykök, de az érzéseimen akkor sem változtatna, ha megtudnám, hogy rossz sorsra jutott akár egy kölyök is...

2011. nov. 9. 13:40
 16/30 A kérdező kommentje:

ma 12:39


Köszönöm neked is a válaszod, szerintem így lesz :)

2011. nov. 9. 13:41
 17/30 A kérdező kommentje:
* fedezni
2011. nov. 9. 13:48
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom, hogy várj az ivartalaníttatással még! Ismerkedj, járjatok kiállításokra, vigyétek el tenyésszemlére, aztán idővel kialakul a képetek arról, hogy melyik mellett döntsetek. Azt azért tudni kell, hogy általában minden fajtában vannak favorit kanok. Nekem német dogjaim voltak évekkel ezelőtt. Az országban szinte minden szukát a favorit kanokkal (1-2 van/volt színenként) akartak fedeztetni, a többinek pedig elvétve volt egy-egy fedezése. Szóval igazán a favorit kanokról mondható el az, hogy hatással vannak egy fajta állományára. De ez majd úgyis kialakul, mert ha valóban nagyon jó küllemű, vérmérsékletű és vonalú a kutyátok, akkor ezt meg fogjátok látni.
2011. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Akiteki ***** válasza:

A kiállítás kétféleképp hat a gazdikra: van, aki függő lesz és belészeret, van aki az első után utálja az egészet.

Először próbáld ki.

Lehet, hogy szép a kutyusod és sikeres lesz.

Arra azért ne számíts, hogy erre fel szaladni fognak Hozzátok a szukákkal, ahhoz azért más is kell, mint szép kutya és eredmények. De ha kedvet kapsz hozzá, akkor jó szórakozás.

2011. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
82%

Meglep, hogy senki nem írta, de miért nem kérdezed meg a tenyésztőjét, hogy ő mit gondol erről? Ha tőlem származó kiskutyával fedeztetni akarnának, az lenne a minimum elvárásom, hogy engem tájékoztassanak.

Nyilván ő azt is tudja, hogy miért nem ezt a kutyust tartotta meg az alomból, hogy ő mire szánta. Eleve ha hobbi célra hoztad el, akkor gondolom vállaltál ivartalanítási kötelezettséget, és olcsóbban kaptad meg. Szóval szerintem a legelső dolog amit mérlegelni kellene, az a tenyésztőjánek a véleménye. Ettől még persze elmehetsz egy kiállításra megmutatni junior kategóriában, érdemes legalább egy bírálatot meghallgatni, hogy tisztábban láss.

2011. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!