Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti belevágnátok? A véleményete...

Ti belevágnátok? A véleményetekre vagyok kíváncsi, ha a ti kutyusotokkal lenne ugyanez, hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos bullmasztiff kutyusom. Tenyésztőtől vásároltuk. Eredeti tervek szerint 6-8 hónapos kora körül ivartalanítva lenne. Férjem egyik ismerőse szintén bullmasztiffokat tenyészt (mi mástól vettük a kutyust, tök véletlenül derült ki később, hogy az ismerős is bullmacikat tenyészt). Ez a tenyésztő látta már a mi kis Joeynkat, mondta, hogy gyönyörű kutyus lesz, a kiállásán is látszik már most. Ismeri a tenyésztőnket is, akitől vettük, dicsérte a kutyáit. Megmutattuk neki Joey konkrét felmenőit. Amire az volt a válasza, hogy kitünő vérvonalból van, nagyon jó párosításból. Szerinte kiállítás, kiállítás, kiállítás, tenyészszemle, szűrések, stb. és vigyük fedeztetni!

Nagyon büszke vagyok rá, hogy ilyeneket mondtak a kutyusomról, nagyon-nagyon gondolkodóban vagyok, hogy hogyan tovább.. Maradjak az eredeti elgondolás mellett, hogy ivartalaníttatom, ha eljön az ideje, vagy vágjak bele.. Nagy dilemma..

Nem is a döntésben kérnék tanácsot, nyilván ezt én fogom eldönteni a férjemmel :) A véleményeteket kérném, hogy hogy döntenétek, ha ugyanilyen cipőben lennétek, mint én :)

Annyit még leszögeznék, ha bele is vágnék, nem a pénz miatt tenném, hanem azért, hogy a kutyusommal az általam imádott fajtát "továbbvihessem".

És azt is leszögezném, hogy a nősténynek is rendelkeznie kellene minden papírral ahhoz, hogy elvállaljuk a fedeztetést!


2011. nov. 9. 12:07
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)


Nos, egy dolgot elhatároztam. Kiállításra mindenképp elviszem, aztán meglátom, hogy hogy fogja ott érezni magát, ha azt látom rajta, hogy nem tetszik neki, akkor nem fogom erőltetni a dolgot. (Nyuszimmal voltam már közönségszavazatos kiállításon, hát katasztrófa volt, teljesen kivetkőzött önmagából, úgyhogy megfogadtam, hogy soha többet nem megyünk.)


(Off: Hogy zajlik egyébként egy kiállítás? Miket néznek? Meddig kell "pózolni"?)


Favorit kanokról annyit említek meg, hogy a bullmasztiffoknál 2 olyan vérvonal van, amit iszonyatosan dicsérnek, ebből az egyiket Joey anyukája képviselte - ő sajnos már nem él :(, apukája pedig a tenyésztőnknek saját tenyésztése volt (ő is többszörösen díjnyertes).


A tenyésztőnk 2 kan és 2 szuka kutyával dolgozik, Joey anyukája sajnos meghalt, amikor 4 hetes volt Joey, így ezért tartott meg a tenyésztő egy szukát az alomból, hogy őt "pótolja". Több kutyus megtartását nem tervezte.

2011. nov. 10. 08:27
 22/30 anonim ***** válasza:

off: a kiállításon megnézik mozgásban a kutyákat, aztán egyesével ugyanígy mozgásban, a fogait megnézik (vagy megmutatod), azután kell "beállítani", hogy a standardhoz hasonlítva a bíró megnézze minden testrészét, illetve összességében is véleményt mondjon a kutyának. Ezt az írnoknak diktálja, az pedig a bírálati lapra leírja. Ha minden kutyát az osztályban így megnézett, akkor utána következik az összevetés, ahol minden kutyát újra még egyszer megmozgat, be kell állítani egymás mellé (egymással szemben) és összességében megnézi az osztályt és felállít egy rangsort. Ha nyert az osztályban a kutyád, akkor utána más osztályok győzteseivel (persze attól is függ, milyen kiállításról beszélünk) is összevetésre kerül, amiből kialakulhat egy CACIB, Klubgyőztes, Fajtagyőztes cím is, ha ott a többit megveri.

Amit írtál a kutyádról, abból arra következtetek, hogy vérvonalban nagyon jó lehet, bár azt azért hozzá kell tenni, hogy ha a vérvonala már nagyon ismert az országban, akkor előfordulhat, hogy "tele van vele az ország" és ez fedezésnél nem túl jó, mert kevés a szuka, amelyikre jó lehet. Ezért van az, hogy nagy tenyésztők kintről szoktak friss jó vérvonalat behozni, hogy azt vigyék be a hazai állományba. Ezért van az, hogy az igazán favorit kanok importból származnak, mert nemcsak a küllem a fontos, hanem a vérvonalfrissítés is.

Azt hiszem nagy vonalakban ennyi.

A német dogos válaszoló voltam.

2011. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kiállításról még egy fontos tudnivaló. A vérmérsékletet is nézik. Nem ismerem a bullmasztiffokat, nem tudom milyennek kell lenni. De a standardhoz nézik, tehát pl. a túl félős vagy vad egyedeket akár ki is zárhatják a kiállításról. Az sem túl jó, ha nem viselkedik a kutya fegyelmezetten. A fogait jó, ha a bíró tudja megnézni, bár ezt bírója válogatja, van aki maga turkál a szájában, de van, aki inkább a felvezetőt kéri, hogy mutassa meg. Egy biztos, ilyenkor nem lehet agresszív a kutya, mert azonnal kizárják. Gyakoroljátok a kiállításon való felvezetést mielőtt elviszitek.
2011. nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Akiteki ***** válasza:

A kiállításra nem igazán jó dolog csak úgy beesni.

Kérdezd meg a tenyésztőt, akitől vetted.

Ha tényleg érdemes a kutyussal próbálkozni, akkor biztosan segíteni fog. A ringdresszura nem olyan, amit így el lehet magyarázni, a tenyésztő viszont biztosan rutinos benne, meg fogja mutatni hogy tanítsd a kutyát és Neked is, mit kell csinálnod.

2011. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat :)


Szerintem az óvónéninket fogom megkérni, hogy segítsen, ő is tenyészt kutyusokat...

A tenyésztőnk tőlünk 130 km-re lakik, úgyhogy ez sajnos nem lesz kivitelezhető, hogy személyesen megmutassa nekünk a dolgokat...


Egyébként a legfiatalabbak mikor kezdik a kiállítást? Írtátok, hogy nézik a fogakat is.. Gondolom akkor már kint kell lennie az összes csontfognak, ugye?


Ha esetleg érdekel vkit, itt fent van Joey apukájának az eredménye és fotói, a Báró nevű kutyus az apuka :)


[link]

2011. nov. 10. 12:05
 26/30 anonim ***** válasza:
Igazából van már baby és kölyök osztály, de ahonnét érdekesek az eredmények, az a fiatal osztály. 9 hónapos kortól, ha jól emlékszem, de mint írtam én már évek óta nem kutyázom, így csak emlékeim szerint. :) Amíg nincs kinn minden fog vagy nem váltotta még át, akkor értelemszerűen a korának megfelelő állapotot nézik.
2011. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

nem tudom ezügyben van-e konkrét szabály - akár írt akár íratlan - de én sosem engedtem, hogy a bíró kotorjon a kutya szájában. nem azért mert harap, hanem egyszerűen csak ne. ha fogat akart látni, akkor megmutattam neki.


egyébként lehet, hogy a tenyésztő 130km-re lakik, de abban azért tud segíteni, hogy melyik bíróhoz érdemes nevezned, melyik kiállításra, illetve gondolom akkor ott a helyszínen úgyis találkoztok. sokan csinálják azt, hogy átadják a kutya felvezetését vagy a tenyésztőnek, vagy olyan ismerősnek, aki gyakorlottabb ebben, esetleg hivatásos handlernek. arra dolgozz rá otthon, hogy tudjon a kutya parancsra állni, hagyja pakolgatni a lábait (nem mindig állnak meg azonnal egyenesen, ilyenkor a felvezető állítja egyenesbe a praclikat) megmutassa a fogát, és fusson szépen ügetésben melletted. a nevezési és egyéb dolgokat pedig szintén érdemes megbeszélni a tenyésztővel. ha rendes, lelkiismeretes tenyésztő, akkor biztosan örülni fog neki, hogy a tenyésztése megmutatja magát kiállításon is :)

2011. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Utolsóhoz annyit fűznék hozzá, hogy ha egy kutya jó fenotípussal rendelkezik, akkor általában mindegy, melyik bíróhoz nevezed. Amikor én jártam kiállításra, sokszor volt, hogy hiába volt xy beírva, hogy ő lesz a bíró, amikor odamentünk z volt a bíró. Az igaz, hogy hiába van standard, azért a bírók szubjektivitása is szerepet játszik abban, hogy melyik kutya győz nála, de alapjaiban ha jó a kutyád, akkor nem kell tartani a bírótól.
2011. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Akiteki ***** válasza:

Teljesen mindegy kit kérsz meg ringdresszurára, de azért a kutya tenyésztőjét illene tájékoztatni az ügyről.

Egyik ok, hogy nem tudom mi van a szerződésben, de lehet hogy azért hobby a kutya, mert valami hibája van, amiért kizárnák kiállításon.

Ha meg nem ezért, akkor se ott lessen csak, hogy jé, itt egy kutya tőle.

Speciel nálunk ilyen nem fordulhat elő, mert a hobby kutyát nélkülem nem tudják benevezni, de biztosan eléggé megsértődnék, ha a kutyám első kiállításáról nem tájékoztatnának.

2011. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek még egyszer :)

Végül úgy döntöttem, hogy ivartalanítva lesz a kis blöki.

Ő megmarad kiskedvencnek.

Később, ha lesz rá módom, akkor szeretném a fajtát tenyészteni, de ez még nagyon távlati... :)

2011. nov. 16. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!