Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szidják ennyien őket? (...

Miért szidják ennyien őket? ( bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sok kutyás kérdést olvastam. És ami az érdekes a legtöbb kutyás kérdésben szinte mindenki a kistestű kutyákat szidja.

Akinek pedig nem tettszenek a nagytestű kutyák azokat meg lepontozzák. Miért ?


2011. nov. 12. 20:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért, mert a legtöbb kiskutyás gazdi nem tanítja a kutyáját - tisztelet a kivételnek. Szerintük normális, ha egy kistestű kutya nekiugrik az ember lábának, normális ha hergeli a másik kutyát, normális ha alomtálja van, normális hogy még a nevére se hallgat, normális hogy megharapja a saját gazdáját, stb, mert ő a kis hergenőcske. Persze ismét elmondom, TISZTELET A KIVÉTELNEK!
2011. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Na ez az. Én sohasem találkoztam ilyen kutyákkal.

Miért feltételezik ezt róluk?

Az én havanese kutyusom ( 5 hós) már fogott galambot is.

Egyszer megölt egy szerencsétlen vad nyulat is... Pedig nem lett neki betanítva . Utána ment és hazahozta nekünk.

2011. nov. 12. 21:04
 3/23 anonim ***** válasza:

Azért mert sok ember számára a kutya az a valódi kutya, nem az agyontenésztett szobacirkálók.

De nem vall okos dologra valami olyat szidni, amihez semmi közük nem volt még, nulla tapasztalattal rendelkeznek.

Ha egyszer olyan helyzetbe kerülnének, hogy semmilyen más kutyát nem tarthatnának, csak kistestűt és valaki ajándékba hozna nekik egy kölyökkutyust, akkor alapokban változna meg a véleményük! Ha nem is az összes kistestűről egyszerre, de arról az egyről igen.

A kicsi kutyákat is lehet nevelni. Aki azokat nem tudja, annak a nagytestű kutyája is ugyanolyan neveletlen lenne. Itt nem a kutya fajtájában, hanem a gazdájában van a hiba. Csak annyi a különbség, hogy valamiért normális ha a nagytestűkutya nekivágódik a kerítésnek ha elsétál előtte valaki, de egy pincsinél agresszivitás, ha nekiugrik egy másik kutyának.

Vagyis: azok az emberek akik a nagytestű kutyákat kedvelik, azért szidják a kistestű kutyákat mert nem ismerik őket (úgy értve, hogy igazán nem. sajátjukként nem neveltek még, legfeljebb a szomszéd félrenevelt kutyáját látták).

2011. nov. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
És te erre büszke vagy? Na ezért nem szeretjük a kistestű kutyásokat!
2011. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Bármint én ? Én pedig azért nem szeretem a nagytestű kutyásokat mert állandóan :

-ez nem is kutya! miez? műanyag?

Ennyi erővel a nagytestű kutyák meg LOVAK.

2011. nov. 12. 21:11
 6/23 anonim ***** válasza:
10-ből 8 kistermetű kutyusra igaz ez sajnos, amit az első ìrt. Tegnap pl. egy yorki hergelte a kutyusomat. Ma ugyanaz a yorki ràm morgott (ma kutya nélkül talàlkoztam vele). És sajnos ez àltalànossàgban nagy igazsàg. Az is ezt mutatja, hogy a kutyaoviban, ahova jàrunk az 5-6 kutyusbòl egy van (uszkár), aki kis termetű, a többi nagy.
2011. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Szerintem nem a kutyusokat kéne szidni..Inkább némelyik gazdáját kéne megnézni..na azon csámcsogjanak az ilyenek..-.-"..
2011. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
Nem a méret a lényeg...~(és még mindig a kutyákról beszélek..:D.)..
2011. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az, h a havanesed elkapott és megölt egy vadnyulat teljesen irreális. Max ha a nyúl már félig halott volt és mozgásképtelen.


Egy vadnyúl átlagos sebessége kb 60 hm/h, és magasabb mint egy havanese. Nem véletlenül az agár a nagy nyúlfogó. Láttál már olyan agarat, ami épp egy nyulat kerget? Egy havanese nevetséges lenne mellette. Nem lenézem a kutyát, nekem minden kutya gyönyörű, csak hiteltelen dolgokat írsz.

2011. nov. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, nekem is az a véleményem, hogy a kistestűebeket szabadon hagyják. Nem nevelik, nem tartják őket a bizonyos határokon belül. Nekem vegyesen volt nagy és kisebb testű kutyám, de a kisebbek is megállták helyüket haszonállat közelében. Én a mai csivavákat, yorkikat, mostanában a westieket sem csipem. egy acsarkodó kis pokolgép van minden második lány kezében.
2011. nov. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!