Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szidják ennyien őket? (...

Miért szidják ennyien őket? ( bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sok kutyás kérdést olvastam. És ami az érdekes a legtöbb kutyás kérdésben szinte mindenki a kistestű kutyákat szidja.

Akinek pedig nem tettszenek a nagytestű kutyák azokat meg lepontozzák. Miért ?


2011. nov. 12. 20:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nekem nagy kutyáim vannak és mindig is azok lesznek mert én ezeket szeretem és kész. Én egy kutyát nem a mérete alapján sőt még fajta szerint sem különböztetek meg mert a szememben mindegyik kutya és ha neveletlen is akkor is kutya marad. Bár az kissé zavar hogy a kistestű kutyákra semmi törvény nem vonatkozik mert nekem persze raknom kellene szájkosarat meg pórázt a kutyámra mert elvileg közveszélyesnek ítélte valami hozzá nem értő barom, de ha egy kistestű kutya megharap valakit az már nem baj mert nem tud ártani pedig igenis tud!És az hogy sokra nem kell szájkosár az meg felháborító mert van amikor egy havanese megharap valakit az már nem annyira nagy dolog mintha egy nagy kutya elsétál valaki mellett. A parkban sem szívesen sétálok mert sok kutya ingerli, agresszívan harapdálja és még az én kutyám a hibás hogy rámordul egyet kettőt de persze érdekes módon a jólnevelt kutya amelyiket iskolába is hordtak tökéletesen eljátszik a kutyámmal pedig az egy törpe tacskó nekem meg dogom van. Még csak 15 vagyok de szinte mindent tudok a kutyákró és néha meglepődök mert szoktam beszélgetni néhány gazdival aki még azt sem tudta mire tenyésztették ki a fajtáját pedig egy westie-je van és még csodálkozik hogy napi fél óra séta mellett idegbeteg szegény kutya
2011. nov. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy yorkim, majd néhány hónap múlva a szüleim elkunyerálták. Alapvetően jó dolga van náluk (unokapótlék), de baromira elkényeztetik.

Van egy 30 kilós jó erőben levő, viszont nagyon nyugodt keverékük is. Őt rendszeresen terrorizálja a yorki. Tény, hogy rendesen megharapni se tudja a vastag bundája miatt, illetve nem tudja elég nagyra kinyitni a száját.


Ha ott vagyok, nem egyszer csaptam már rá a yorki seggére, amikor acsarkodva a keveréknek ugrott.Szüleim utána engem vontak kérdőre, hogy "de hát olyan aranyos pukkancs".

Igen, csakhogy ő ezt nem tudja magáról és a saját érdekében is tettem. Ha egy kevésbé nyugodt nagyobb kutyának ugrik neki, akkor aranyos kettéharapott gerincű pukkancs lesz.


Fésülésnél is eleinte elég agresszívan harapott, nem egyszer fájdalmas is volt, lévén nekem vékonyabb a bőröm, mint egy kutyának, a yorkinak meg eléggé hegyes, apró fogai vannak. Harapást egyetlen kutyának se engedem, soha nem alkalmazok testi fenyítést, kivéve harapás esetén. Akkor pofon visszakézből, amíg meg nem érti, hogy ez szigorúan tilos.

Eredmény: engem nem mer megharapni, inkább "fenyegetőleg nyalogatja" a kezem fésülés közben, a szüleimet ugyanúgy harapja. Tele van a kezük sebtapasszal, de "olyan kis édes".


Mondjuk az érdekes, hogy a vele egyméretű kutyáktól összetojja magát (yorki, westie, pincsi, stb), de a kétszer-háromszor akkora kutyáknak nagy pofával nekimegy.


Amikor nálam volt, egyszer rátamadt egy amstaffra és beleharapott. Az amstaff megfordult és arrébb dobta. Két másodpercig lefagyva néztem, hogy megmozdul-e a kutya. szerencsém volt, az amstaff csak eldobta, de nem harapott erősen. A gazdája odarohant kutyát fegyelmezni, de mondtam neki, hogy hagyja, az övének volt igaza és nagyon humánusan oldotta meg a dolgot.

A yorki azon kívül, hogy nyálas és sáros lett, semmi baja nem esett. Az arrébb dobás pedig nagyon is jogos volt, ő támadt a másikra.

2011. nov. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nekem volt kis- és nagytestűm is. Rájöttem, h nekem a roti való, nem a tacskó. Imádtam a tacskót is, a félreértések elkerülése végett.


Jelenleg egy közepes méretű kutyim van. Alig találok neki játszópajtást. A házban 1 nagytestű vadászkutya van, de hiába járnak vele suliba, engedetlen. A kistestűek meg csak megugatják és hergelik.


Az egyik futira csak kistestűek járnak, ott folyamatosan megtépték az enyémet, mivel ő mamlasz és nem torol meg semmit sem. Csak tűrte h az egyik a farkát tépi, a másik a fülét húzza, a többi meg a lábát harapja. A kistestűek gazdijai meg mosolyogva nézték, hogy jajj de édesen játszanak.....


A másik futira járnak a "nekünk" való kutyik. Imád az egyik boxerrel játszani, agárral fut, stb. Azok tudnak vele játszani. A kicsik meg csak tépik szerencsétlent.


A kicsik közül az egyiknek a gazdija egy idő után panaszkodott, hogy a kutyája ellene fordult. Morog rá, megharapja, "ok nélkül" megtámadja, stb. Kérdeztem, h ilyenkor legalább megrángatja a grabancát? Akkor mindenki elképedt és hirtelen álltakínzóvá léptem elő -.- A végén a csaj átadta másnak a kutyát, mert nem tudta nevelni.


De sajnos az is rendszeres látvány, hogy a nagytestű kutya vontatja a gazdit, az meg vigyorog, h jajj de édes...Olyan is volt, h sétáltunk a járdán és mindkét oldalon volt egy nagtestű kutya. Az egyikkel a gazdi kiment az útra, a másikat meg két gazdi fogta vissza nyakörvnél fogva, mert őrjöngött. Az enyém meg lábnál szépen jött, rá se hederített a másik kettőre. Akkor megkaptam, h burzsuj vagyok, akinek telik kutyasulira. Ebben az legnagyobb vicc, h sosem voltam még kutysuliban, egyik kutyámmal sem :)

2011. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!