Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szidják ennyien őket? (...

Miért szidják ennyien őket? ( bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sok kutyás kérdést olvastam. És ami az érdekes a legtöbb kutyás kérdésben szinte mindenki a kistestű kutyákat szidja.

Akinek pedig nem tettszenek a nagytestű kutyák azokat meg lepontozzák. Miért ?


2011. nov. 12. 20:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Egyébként nem ítélkezem elsőre, az esélyt minden kutyànak megadom... De sajnos a tapasztalat tényleg azt mutatja, hogy a kistestű kutyàk java része neveletlen. Ès valòban a gazdàja tehet ròla, mégse vele lesz a közvetlen probléma, hanem a kutyàjàval...
2011. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

nekem az egyik kutyim kistestű, az összes parancsot (ül, fekszik, marad, lábhoz, gyere,fekszik, pacsi stb, stb.) első szóra teljesíti pedig kis keverék kb mint egy tacsi a másik spani ős is ugyan ez mind2-ő nagyon jól kijön a többi kutyával és emberrel!! Viszont van egy ismerősöm akinek kis csivava görcsei vannak (még ingyen se kéne, még a fajta sem!!) a kutyák még az alap parancsokat sem tudják(ül, fekszik, marad, gyere) na őket igenis le kell nézni..


de én azokat sokkal inkább lenézem akik a kutyájukat láncon tartják!!



ebből az egészből azt akartam kihozni hogy igenis vannak kivételek de ez ritka mert a kis testű kutyák kis szoba'cicák'.. :S és én nagyon utálom az ilyeneket.


nálunk pl: a tacsi vadászni jár a juhász kutya juhászkodik stb!!

ez lenne a helyes mindenhol

2011. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

A nyúl már félig meg volt dögölve . Szegény. Azt hiszem valami elkapta és otthagyta. Szóval..

De különben sem volt egy nagy nyúl. Kölyök nyuszi volt.

2011. nov. 12. 22:02
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem értitek, hogy éppen ahogy 10-ből 8 kistestű kutyás gazda idióta, ugyanúgy 10-ből 8 nagytestű kutyás gazda is hülye csak őket nem látjátok mert nem sétáltatják a kutyájukat az utcán!!!

jesszus...

2011. nov. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Nem, ne haragudj, ezt nem látom...

Ha egy kistestű kutya neveletlen, annak az esetek döntő többségében nincsenek következményei, max annyi h megjegyzik róla az emberek h idegbetegül lóg a flexi végén vagy mindhiába óbégat utána a gazdája.

Ellenben ha egy nagyobb testű kutya neveletlen, az bizony a gazdájának komoly probléma, mivel a napi séta gyötrelem - ezért megneveli...vagy jah, nem sétáltatja (bár ez itt nálunk a város közepén nem játszik)


Egyébiránt a környékünk mérlege akikkel csak a mai esti sétánk alkalmával találkoztam: 2 örjöngve ugató havanese flexin (egy gazdánál), 1 ugató yorki (szomszéd), 1 törpe pincserkeverék aki csak szimplán átrohan az úttesten ha meglát egy másik kutyát a másik oldalon, 2 amerikai cocker spániel (egy gazdánál), ők csak vontatják a gazdát.

De biztos én lakok rossz környéken.

Nem vitatom, találkoztam már hasonló tulajdonságokkal bíró nagykutyával is, ám a mérleg egyértelműen a kistestűek felé billen. És érdekes ha beszélgetek az ilyen emberekkel, lövésük sincs alapvető kutyanevelési dolgokról....vajon ez minek tudható be?

2011. nov. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
96%

Yorkshire-om van, sulit végeztem vele, és nagyon kiegyensúlyozott, szófogadó kutya. Idáig 4x támadtak rá. Van egy labrador, aki valamiért utálja a kutyámat, ha póráz nélkül van, akkor rárohan a kutyámra. A másik 3 mind német juhász volt.

Szerencsére idáig nem történt baja, de a német juhászok elől mind 3 alkalommal felvettem, 2x azért, mert a kutyák gazdái mondták...mondták...kiabálták, amikor rohant felénk a kutyájuk. A 3. esetben már magamtól kaptam fel, pedig amúgy soha nem szoktam.

Kistestű még nem akarta bántani. Ettől függetlenül nincs bajom a nagytestű kutyákkal.


Aki egy kutyát a mérete miatt beskatulyáz, az korlátolt, ennyi.

2011. nov. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem a mérete, a viselkedése alapján.....
2011. nov. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező!te tuti hogy nem mondasz igazat!nekem is havanesem van,anyukámnak és barátnőmnek is ill. a vendégeim fele is (kutya kozmetikus vagyok) Havanese de az hogy megöljön egy vad nyulat(!)ráadásúl 5 hónaposan de itt a kora mindegy is igazából az teljesen kizárt dolog!egy részt a súly különbség és a nyúl gyorsasága miatt másrészt meg maga a fajta miatt! vagy pedig keverék kutya pl.puli mix. Vagy hasonló.....bocs de ez úgy hülyeség ahogy van.
2011. nov. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!bocsi most látom a részleteket hogy halott volt és kölyök.de azért legközelebb ne azt írd hogy "elkapott" félre érthető a helyzet.ja és vigyázzatok nehogy belgyulladas legyen a nyulas kaland vége.
2011. nov. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

nekem yorkim van. igaz van ruhája hidegebb időkre , mert vékony a bőrük , De hallgat a nevére , megy neki az ül , piti , gyere ide, és igaz hogy harapgál még , de ezt kinövik , és mi csak ruhát adunk rá max , nem öltöztetjük agyon , max még tappancs védőt hogy ne fázzon fel , de nem csicsás kutya cipőt meg ilyen szemüveget, az már túlzás.


Sok az olyan ember aki túl öltözteti elkényeszteti , mindent megenged a kis testű kutyájának , azért ,

2011. nov. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!